Chodec Pirlo, sólista Ronaldo. 12 megahvězd, které vyhořely

Chodec Pirlo a ti druzí. Podívejte se na megahvězdy, které na šampionátu v Brazílii vyhořely.
CRISTIANO RONALDO. Podobné jako u Pirla. Ronaldo předvedl individuální schopnosti, ovšem svůj tým nedokázal vyprovokovat ke kvalitnímu kolektivnímu výkonu a o to jde ve fotbale především. Portugalská hvězda dávala často gesty najevo, že není spokojena s výkony svých spoluhráčů. "Pravděpodobně jsme jen průměrný tým," řekl Ronaldo po MS.
MARIO BALOTELLI. Další sólista. Balotelli sice rozhodl zápas proti Anglii, poté ale na hřišti stejně jako jeho kolegové z italské reprezentace paběrkoval. Výrazněji se zapsal do dění na šampionátu spíše svými příspěvky na sociální sítě. "Musíme na to všechno rychle zapomenout. Vlastně tohle beru zpátky: měli bychom si dobře zapamatovat, co se tady pokazilo, a začít znovu s opravdovými muži. Právě ty potřebujeme, ne fotbalové samolepky nebo postavičky, které jsou národnímu týmu k ničemu," zkritizoval Balotelliho záložník De Rossi.
XAVI HERNANDEZ. Mundial v Brazílii nabídl v přímém přenosu konec Xaviho éry. Čtyřiatřicetiletý fotbalista jakoby při debaklu s Nizozemci ani nebyl na hřišti. Proti Chile už jej Del Bosque do sestavy nezařadil, stejně jako v závěrečném přáteláku s Austrálií. Xavi pravděpodobně odejde z Barcelony do Al Arabi a to bude jeho definitivní konec na mezinárodní scéně.
IKER CASILLAS. Další strůjce zlatých časů španělského fotbalu zřejmě v reprezentaci dohrál. Iker Casillas svůj tým rozhodně nepodržel, proti Nizozemí i Chile inkasoval laciné góly a je dalším velkým zklamáním světového šampionátu v Brazílii.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
27. 6. 2014 15:00
Podívejte se na galerii největších zklamání světového šampionátu ve fotbale.

Podívejte se na galerii největších zklamání světového šampionátu ve fotbale.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy