Del Bosque: Češi? Jsou podobný tým jako Turci a Chorvati

Michal Šenk Michal Šenk
12. 6. 2016 17:18
Den před utkáním s českým výběrem působila španělská reprezentace naprosto klidným dojmem. Jista si sama sebou. Skandálu kolem de Gey, generační obměně týmu po loňském světovém šampionátu či prohře v generálce s Gruzií navzdory.
Vicente Del Bosque
Vicente Del Bosque | Foto: Reuters

Toulouse (od našeho zpravodaje) - Když někdo ze španělských hvězd jako Pique, Casillas či Fabregas pokazí v žonglovacím kroužku přihrávku, ostatní se k němu seběhnou a potrestají ho. Hravým způsobem jako koťata mu cvrnknou prsty do tváře, pohladí ho nebo mu jako dají záhlavec.

Na předzápasovém tréninku týmu, který vyhrál poslední dvě Eura a v Toulouse proti české reprezentaci zahájí útok na třetí titul v řadě, panovala dobrá nálada. Skandálu kolem brankáře de Gey navzdory.

Pětadvacetiletý gólman Manchesteru United měl být údajně zapletený do sexuální aféry spojené se znásilněním.

"Všichni ho podporujeme. Nechceme ale o tomto tématu mluvit, jsme tu abychom obhájili titul," řekl novinářům Sergio Ramos.

Stejně tak kouč Španělů Vicente Del Bosque nevířil téma de Gea. "To, kdo bude chytat v našem týmu ovlivní pouze sportovní schopnosti," prohlásil.

Z prvního soupeře na turnaji alespoň navenek Španělé pražádný vítr nemají. Del Bosque k českému výběru utrousil pouze: "Jsou podobný tým jako Chorvati a Turci."

Superúspěšná reprezentace z Pyrenejského poloostrova skutečně nemá důvod nevěřit hlavně svému umu. I když poslední světový šampionát v Brazílii, kde tým nepostoupil ze skupiny, vedl ke konci jedné generace hráčů. Poslední dva roky se del Bosque snažil do týmu postupně začleňovat nové mladé talentované hráče. Věří, že se mu to podařilo.

"Prohra s Gruzií? Náhoda"

Jistým varováním mohla být Španělům prohra s Gruzií v generálce před Eurem. "Byla to náhoda. Zítra je nový zápas a nebude snadné nás porazit," věří si rovněž Andrés Iniesta, jeden z posledních mohykánů v týmu, který pamatuje první triumf "španělské éry" na mistrovství Evropy v roce 2008.

"Mladí hráči se ale dobře zapojují, nebude vůbec žádný problém například s Moratou nebo Vázquezem," uvedl Iniesta o klíčovém postu útočníků, kteří mají využívat připravené pozice španělskou silnou zálohou.

Vůbec žádný problém ani Ramos ani Iniesta nevidí v dlouho zmiňované rivalitě a "hloučkování" hráčů Realu Madrid a Barcelony, když se potkají v jednom dresu. "Je úplně jedno, jestli jste ze Sevilly, z Bilbaa, Madridu nebo Barcelony, vážně," ujišťuje Ramos.

Suma sumárum: ze Španělů navzdory několika dílčím drobnostem, které by mohly nahlodat jejich sebevědomí, čiší klid.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy