Drama! Real Madrid vypískali diváci, se Schalke málem vypadl

10. 3. 2015 22:09
Fotbalisté Realu Madrid prohráli 3:4 se Schalke a málem na domácím hřišti přišli o postup v Lize mistrů. Čtvrtfinále si nezahraje ani český brankář Tomáš Vaclík.
Ronaldo sice vstřelil dvě branky, Real se o postup strachoval.
Ronaldo sice vstřelil dvě branky, Real se o postup strachoval. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Realu Madrid potvrdili mizernou formu a v Lize mistrů si málem uřízl obrovskou ostudu. V odvetném zápase osmifinále totiž Bílý balet se Schalke prohrál na svém stadionu 3:4 a fanoušci jej poté, co se k závěrečnému hvizdu doslova probránili, z hřiště hlasitě vypískali.

"Nedaří se nám hlavně v obraně, postoupili jsme s velkým štěstím," prohlásil po utkání Luka Modrič, který se po zranění vrátil do sestavy Realu. "Škoda, dnes se s Realem postoupit dalo, byli jsme lepší než náš věhlasný soupeř," uvedl záložník německého týmu Leroy Sané.

Ve druhém úterním zápase utrpěl debakl 0:4 v Portu český gólman Tomáš Vaclík, jehož Basilej tak v evropských pohárech končí stejně jako Schalke, které se v Madridu málem postaralo o senzaci.

Ronaldovi a spol. se odveta nepovedla

Do čtvrtfinále totiž postupuje navzdory prohře Real, a to jen díky výhře 2:0 v úvodním utkání na hřišti soupeře. Děkovat zároveň může také brankáři Ikeru Casillasovi, který v devadesáté minutě zlikvidoval stoprocentní šanci Höwedese skokem ke své pravé tyči.

Schalke bylo po celý zápas lepší tým, Huntelaar dokonce nastřelil břevno.

I navzdory špatnému zápasu může slavit alespoň kapitán Realu Cristiano Ronaldo. Dvěma góly hlavou v první půli,  kterými srovnával na 1:1 a 2:2, totiž překonal rekord bývalého hráče Realu Ráula a stal se nejlepším střelcem v historii evropských pohárů - čtěte ZDE.

Ani jeho góly ovšem Madrid nedokázaly uklidnit. Sebevědomé Schalke dokonce v Madridu nesrazila ani trefa Benzemy na začátku druhého poločasu, po které Real poprvé v zápase vedl.

Jen čtyři minuty na to totiž technickou ránou z vápna vyrovnal na 3:3 střídající Sané a šest minut před koncem dal zápasu dramatickou zápletku svým druhým gólem v zápase Huntelaar.

Schalke v tu chvíli vedlo 4:3 a další vstřelený gól by znamenal postup. Hosté nervózní Real tlačili, ale nevyzráli na skvělého gólmana Casillase. Ten nejprve na roh vytlačil technický pokus Saného, a poté skočil i po gólové ráně Höwedese v poslední minutě utkání.

Hráče Realu po hvizdu ze hřiště hlasitým pískotem za mizerný výkon vyprovodili i vlastní fanoušci, Real v součtu se španělskou ligou prohrál už podruhé v řadě.

Basileji se výlet na jih vůbec nepovedl

Do smíchu nebylo ani českému brankáři Tomáš Vaclíkovi, jehož Basilej debaklem v Portu přišla o šance na postup. Po remíze 1:1 z úvodního utkání Basilej s Vaclíkem v bráně prohrála v odvetě 0:4.

Utkání Porto - Basilej jsme sledovali také v podrobné on-line reportáži - čtěte ZDE.

Tohle se nepovedlo. Basilej sice odjela do Porta v bojovné náladě, na Pyrenejském poloostrově ale předvedl švýcarský celek naprosto bezzubý výkon.

Domácí od začátku kontrolovali vývoj zápasu, trpělivě bušili do obrany soupeře, ve které chyběl vykartovaný Marek Suchý, klid jim navíc dodal už ve 14. minutě prvním parádním gólem Brahimi. Mírnou komplikací v cestě za triumfem a postupem sice bylo zranění kapitána Danila, který se srazil s vlastním brankářem a ze hřiště ho musela odvézt sanitka.

Hráči Porta ale tato situace neotřásla, hned po změně stran se neméně pěkně jako Brahimi trefil Herrera, v 56. minutě přidal výstavní trefu ze třiceti metrů z přímého kopu Casemiro. Gólový účet duelu pak uzavřel o dvacet minut později Aboubakar, který se trefil – jak jinak dnes – zpoza vápna a pro Vaclíka naprosto nechytatelně.

Zoufalý výkon Basileje nakonec završil v nastavení zápasu řízný bek Walter Samuel, který zajel zezadu skluzem nesmyslně do Aboubakara, a k jedné žluté přidal ještě druhou a tím i červenou. Dlužno dodat, že si hosté o podobný trest svými ostrými zákroky, navíc často ve velké vzdálenosti od vlastního vápna, doslova říkali.

Odvety osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Real Madrid - Schalke 04 3:4 (2:2)
Branky
: 25. a 45.+1 C. Ronaldo, 53. Benzema - 40. a 84. Huntelaar, 20. Fuchs, 57. Sané. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). ŽK: Ronaldo, Coentrao - Neustädter. Diváci: 60.000. První zápas: 2:0, postoupil Real.

Real: Casillas - Arbeloa (83. Nacho), Pepe, Varane, Coentrao (58. Marcelo) - Khedira (58. Modrič), Kroos, Isco - Bale, Benzema, C. Ronaldo. Trenér: Ancelotti.

Schalke: Wellenreuther - Howedes, Matip, Nastasič, Fuchs - Meyer, Neustädter, Höger (57. Goretzka), Barnetta (81. Učida) - Choupo-Moting (29. Sané), Huntelaar. Trenér: Di Matteo.

FC Porto - Basilej 4:0 (1:0)
14. Brahimi, 47. Herrera, 56. Casemiro, 76. Aboubakar. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Marcano - Gashi, Gónzalez, Samuel, Safari. ČK: 90. Samuel. Diváci: 43.108. První zápas: 1:1, postoupilo Porto.

Porto: Fabiano - Danilo (22. Martins Indi), Maicon, Marcano, A. Sandro - Herrera, Casemiro, Evandro (78. Quaresma) - Tello, Aboubakar, Brahimi (74. Nevés). Trenér: Lopetegui.

Basilej: Vaclík - Xhaka, Schar (58. Embolo), Samuel, Safari - Elneny, Frei (63. Kakitani), Zuffi - Gónzalez, Streller, Gashi (77. Calla). Trenér: P. Sousa.