24. 2. 2009 21:03
Znojmo - Kladno 5:3
Kladenský brankář Kopřiva pětkrát inkasoval
Kladenský brankář Kopřiva pětkrát inkasoval | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Znojmo - Hokejisté Znojma oddálili hrozbu baráže, když v úterý porazili na svém ledě Kladno 5:3.

Naopak Středočeši budou mít se záchranou ještě problémy, Mladá Boleslav ve druhém zápase zdolala po nájezdech České Budějovice 3:2.

Vydařený zápas v dresu domácích Orlů odehrál také útočník Jaroslav Svoboda, který si připsal hned čtyři asistence.

Kladno se nechalo zaskočit drtivým nástupem domácích hokejistů, kteří ve třetím zápase za sebou na domácím ledě zvítězili.

Zápas jsme sledovali on-line

Brankář Kopřiva poprvé kapituloval už po 69 sekundách, když jej překonal Demel. Znojmu k tlaku napomohla po Hořavově vyloučení přesilovka, v jejímž závěru přidal Demel druhou branku.

Zaskočení hosté se nedokázali střelecky prosadit, Eberlemu i Bělohlavovi chyběl v zakončení klid a hned v úvodu druhé třetiny ve vyložené šanci trefil Patera tyč.

Postupně zvýšili aktivitu, získali i tlak, ale v době jejich největší náporu se podařilo Rýglovi vstřelit třetí branku.

Zlepšenou hru Kladna ale vzápětí potvrdili dvěma brankami obránce Trončinský a o sedm minut později i Kalla. Rozdíl pouhé jediné branky však znojemské hokejisty nerozhodil.

Za pouhé dvě minuty se podařilo domácímu Procházkovi na druhý pokus prostřelit Kopřivu a v úvodu třetí třetiny Dopita vybojoval v útočném pásmu kotouč, po jeho přihrávce Erat zvýšil na rozdíl tří branek a do závěru zápasu dodal svému týmu klid.

Znojmo si sice závěr utkání zbytečně zkomplikovalo, když při vlastní přesilovce umožnilo chybou v útočném pásmu Frolíkovi po rychlém protiútoku skórovat, ale závěr už domácí hokejisté takticky zvládli a soupeři nedali naději na zvrat.

Budějovice prohrály s Mladou Boleslaví počtvrté v sezoně

Jihočechům se přitom vydařil vstup do utkání. Již ve čtvrté minutě se dokonce ve vlastním oslabení ujali vedení.

Hudec obral o puk Zíba a Melichárek z bezprostřední blízkosti překonal Schwarze. Hosté byli jako opaření a působili zcela bezradně, ale Budějovice nedokázaly svoji převahu zúročit.

A tak se prosadili hosté. Ve 13. minutě současně faulovali Kůrka a již podruhé Veselý a hosté nabídnutou přesilovou hru pět na tři využili. Jedenáct vteřin před jejím vypršením se o vyrovnání postarali Moravec s Klimentou.

Úspěšný zásah vlil boleslavským krev do žil, jejich útoky se od té chvíle valily do pásma soupeře jako laviny. Brankář Turek ale zastavil akci Krále s Handlovským i střelu Důrase a Boháčovu dorážku.

Druhé dějství zahájili pro změnu velkým tlakem domácí a gólman Schwarz měl plné ruce práce při střeleckých pokusech Kůrky, Vaka i Mertla, zlikvidoval rovněž bombu od modré z hole Melichárka. V jednom z mála protiútoků však boleslavští hráči dokonale přečíslili obranu Jihočechů a Důras po spolupráci s Klimentou a Boháčem zařídil vedení.

Hostující brankář byl přesto nadále v permanenci a musel si poradit s jedovatou ranou Sičáka, záludnou Hřebejkovou střelou z otočky i Tomanovou bombou od modré čáry. Do Schwarzovy vyrážečky mířil Gřegořek a při hře čtyři na čtyři nenašli skulinu mezi betony Ptáček s Vydareným. Příležitost měl také Vak, ale produktivita Budějovic byla nadále mizerná.

Snaha domácích o vyrovnání pokračovala i v třetí dvacetiminutovce, ale Melichárek se po Humlově přihrávce neprosadil a další akce jejich spoluhráčů se tříštily již před modrou čarou.

Naopak na protější straně Handlovský ohrozil Turka střelou z voleje a z pravého kruhu švihem vypálil také Důras.

Poté Hudec u zadního mantinelu vybojoval puk, jenže Melichárek zblízka Schwarze neprostřelil. Boleslavský kapitán Král milimetrovým pasem našel sprintujícího Handlovského, ten však na Turka nevyzrál. O vytouženou druhou trefu Jihočechů se postaral Melichárek, jemuž poslal puk před brankoviště obránce Ptáček.

O dramatické momenty nebyla nouze ani na konci normální hrací doby.

V 57. minutě trefil Bílek tyč, následně mohl rozhodnout osamocený Handlovský. Gól však nepadla a muselo se tak prodlužovat. V nastavené pětiminutovce měli blíže k výhře hosté. Gřegořek zastavil ve velké šanci Důrase jen za cenu faulu a rozhodčí nařídili trestné střílení. Důras jej však neproměnil. Stejný hráč mohl navíc rozhodnout i o pár vteřin později po samostatné akci.

O vítězi tak rozhodly samostatné nájezdy. Do hostující branky se postavil místo Schwarze Šindelář a změna se Mladé Boleslavi vyplatila. Šindeláře sice překonali Ptáček a Huml, na druhé straně ale uspěli dvakrát Sýkora a Vrbata. Středočeši tak na třinácté Kladno ztrácí už jen pět bodů.

Čtěte dále: Plzeň i Vítkovice jasně vyhrály. Play off mají na dosah

Znojemští Orli - Geus Okna Kladno 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky:
2. Demel (Jar. Svoboda, Švrček), 5. Demel (R. Procházka, Jar. Svoboda), 28. Rýgl (Jar. Svoboda), 37. R. Procházka (Demel, Jar. Svoboda), 44. Erat (Dopita) - 28. Trončinský (Šmach, Kalla), 35. Kalla (Pavlas, Kopřiva), 55. Frolík (Horna, Trončinský). Rozhodčí: Jeřábek, Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2275.
Znojmo: Trvaj - J. Mrázek, Tesařík, Bičánek, Mojžíš, Rýgl, Chvátal, Švrček, Vyrůbalík - Erat, Dopita, Selingr - Jar. Svoboda, R. Procházka, Demel - M. Růžička, Haman, Plášek - Kucharczyk, Meidl, Čachotský. Trenéři: Rulík a Baďouček.
Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Šmach, Trončinský, Kameš, Hořava - Rudovský, Patera, Martin Procházka - Eberle, F. Mrázek, Bělohlav - Horna, Kalla, Frolík - Valský, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a Kasík.

Mountfield České Budějovice - BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Melichárek (M. Hudec), 49. Melichárek (Ptáček, M. Hudec) - 13. Klimenta (J. Moravec), 26. Důras (Klimenta, Boháč), rozhodující nájezd T. Sýkora. Rozhodčí: Pešina, Hribik - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3082.
Č. Budějovice: Turek - Toman, Gřegořek, Ptáček, Sičák, Mucha, Vydarený - Kůrka, Vak, Veselý - M. Hudec, Huml, Melichárek - Mertl, Šimánek, Bílek, od 25. min. navíc Hřebejk. Trenéři: Tlačil a Kupka.
M. Boleslav: Schwarz (na nájezdy Šindelář) - J. Novák, Kočí, J. Moravec, Zíb, Mocek, Schnabel, Jindra - Nouza, R. Král, Handlovský - Klimenta, Boháč, Důras - Padělek, D. Vrbata, Benda - T. Sýkora. Trenéři: Šindel, Šejba a Gudas.

1. Mountfield Č. Budějovice 53 19 4 7 23 139:149 72
2. Znojemští Orli 53 18 5 7 23 131:147 71
3. Geus Okna Kladno 53 14 8 8 23 135:165 66
4. Mladá Boleslav 53 15 6 4 28 134:148 61

Další program:

Pátek 27. února - 2. kolo:
17:30 Mountfield České Budějovice - Znojemští Orli, BK Mladá Boleslav - Geus Okna Kladno.