Zlín naštval neuznaný gól. Čajánek: Bylo to necitlivé

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
22. 3. 2012 7:00
Klíčovým momentem série byla neuznaná branka Petra Lešky z 56. minuty
Zklamaný Petr Čajánek
Zklamaný Petr Čajánek | Foto: Eduard Erben

Plzeň - Ani 48 úspěšných zákroků zlínského brankáře Luboše Horčičky, ani vítězný gól, který 124 sekund před koncem třetí třetiny vstřelil plzeňský útočník Nicholas Johnson.

Po sedmém, rozhodujícím zápase čtvrtfinálové série mezi hokejisty Plzně a Zlína (4:2) se dlouho mluvilo o jediném momentu - situaci z 56. minuty, kdy brankáře Adama Svobodu překonal zkušený zlínský centr a někdejší plzeňský útočník Petr Leška.

Za stavu 2:2 však rozhodčí Leškův gól neuznali a nutno dodat, že podle pravidel, protože ještě před tím, než se dostal puk do branky, byla kvůli vychýlené brance přerušena hra.

Čtěte také:
Plzeň je v semifinále, rozhodla dvě minuty před koncem
Rozhodující duel Plzně se Zlínem jsme sledovali ZDE

"Prvotní nadzvednutí zapříčinila hokejka domácího (Jiřího) Hanzlíka, jelikož se mu tam zapíchla. Neznám pravidla a nevím, jestli je tohle důvod k přerušení hry," popisoval novinářům po zápase celou situaci šestatřicetiletý Leška.

Hokejisté Zlína se po neuznání gólu okamžitě sjeli jako vosy kolem rozhodčího Jana Hribika, ten jim však vysvětloval, že zapískal, protože si myslel, že byla branka posunuta. Ale byla jen vychýlena, takže hra být podle pravidel přerušena neměla.

"Branka se totiž poté vrátila do správné pozice a celá vypadla až v okamžiku, kdy byl puk za čárou," podotkl zlínský útočník k faktu, že brankář Svoboda vykopl branku z kolíků až poté, co byl puk v brance.

Leška: Je to jedno, teď už to nevrátíme

I když nebyl gól uznán správně, o to víc překvapilo, že Hanzlík nedostal dvouminutový trest. Přitom ve druhé třetině byl za stejný prohřešek vyloučen právě Svoboda a indiáni museli hrát dvojnásobné oslabení.

Foto: Eduard Erben

"Teď už je to jedno, ne? Teď už čas nevrátíme, rozhodčí to neuzná a my už hrát přesilovku nebudeme. Proto se k tomu už nechci víc vracet," dodal Leška.

Stejně starý zlínský kapitán Petr Čajánek, který se v této sezoně vrátil do extraligy po šestiletém působení v NHL a KHL, naopak po zápase těžko skrýval emoce.

"Gól neplatil, tečka. Rozhodčí pískl, tím to bylo dané. Neviděl jsem zatím opakovaný záběr, takže to nedokážu posoudit. Myslím si ale, že to bylo necitlivé," řekl novinářům Čajánek.

"Kdybychom prohráli jednoznačně, můžeme se bavit o nějaké únavě po zápasech s Třincem. My jsme ale hráli sedmý zápas, navíc jsme v něm dlouho drželi vyrovnaný krok. Náš gól z nějakého důvodu neplatil, klidně jsme mohli 3:2 vyhrát my," dodal.

Vlach: Můj komentář by byl na pokutu

Trenér Moravanů Rostislav Vlach zhodnotil rozhodující moment zápasu, a tím i celé série, rezolutně.

"Mé hodnocení zápasu bude krátké. Co celou sérii rozhodlo, jsme všichni viděli v televizi. Domácím gratuluji k postupu, ale blíže to komentovat nemůžu, protože bych dostal pokutu," poukazoval Vlach na tiskové konferenci na situaci z 56. minuty.

Vsetínský trenér Rostislav Vlach měl svým mladým a nezkušeným svěřencům po úvodní vysoké prohře co vysvětlovat.
Vsetínský trenér Rostislav Vlach měl svým mladým a nezkušeným svěřencům po úvodní vysoké prohře co vysvětlovat. | Foto: Zuzana Hronová

"Když už byla přerušená hra, gól platit nemohl. Takže to bylo správné rozhodnutí. Co mě ale mrzí víc, že ta situace byla opakována na kostce. Byla to chyba, protože jsme tím zbytečně rozdmýchaly emoce na soupeřově straně," podotkl jeho protějšek Marian Jelínek.

Přestože Zlín počtvrté v řadě a pošesté v posledních sedmi sezonách vypadl ve čtvrtfinále, považuje Čajánek letošní sérii za zlomovou.

"Kluci si vyzkoušeli, že jsme po několika sezonách, kdy Zlín vypadl ve čtvrtfinále celkem jednoznačně, schopní hrát vyrovnaný souboj s jakýmkoli soupeřem. To je do budoucna obrovsky důležité," řekl trojnásobný mistr světa.

"Všichni čekali jednoznačnou sérii, Plzeň byla favoritem. Ale ukázalo se, že je hokej obrovsky vyrovnaný. Myslím, že jsme odehráli výborné zápasy, ta série se lidem musela líbit. Jsem hrdý na to, co naše mužstvo předvedlo. Troufám si říct, že jsme si postup zasloužili, na to se ale nehraje," dodal Čajánek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hackeři zaútočili na běloruskou státní televizi, ukázali protesty

Běloruští hackeři narušili internetové vysílání běloruské státní televizní a rozhlasové společnosti BT a místo večerních zpráv umístili na její web videa natočená na protivládních protestech. Nahrávky ukazovaly bití a zatýkání demonstrantů běloruskou policií, informuje server Tut.by.

Hackeři přerušili v sobotu večer přímý přenos na webu televize BT ve chvíli, kdy její redaktoři mluvili s náměstkem ministra zdravotnictví o onemocnění covid-19 v Bělorusku. Místo toho se na stránkách objevily záběry z protivládních protestů, které na sociální síti Telegram umístil televizní kanál Current Time TV a kanály Nexta, Onliner a TUT.BY.

Ve stejnou dobu se na telegramovém kanálu skupiny s názvem Kyber-Partyzáni objevila zpráva "Pokud BT nechce lidem ukázat pravdu, ukážeme ji my". Později přestala stránka televize fungovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy