Zklamaný sparťan Vondrka: Třinec si nezasloužil vyhrát

ČTK ČTK
4. 4. 2015 22:46
Ohlasy po pátém semifinále hokejové extraligy mezi Třincem a Spartou.
Michal Vondrka na sparťanské střídačce
Michal Vondrka na sparťanské střídačce | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Faktor Irgl se bude minimálně do šestého pondělního pokračování série mezi hokejisty Třince a Sparty skloňovat ze všech stran. Čtyřiatřicetiletý útočník Ocelářů, který prodělal nádorové onemocnění ledviny, naskočil po pěti měsících znovu na led a v penaltovém rozstřelu zajistil Slezanům první mečbol v sérii.

Vondrka: Jen jsme se s Irglem pozdravili

Když se hostující útočník Michal Vondrka před úvodním vhazováním s Irglem krátce pozdravil na středové čáře, nejspíše ho nenapadlo, že jeho bývalý spoluhráč z reprezentace bude po utkání protagonistou utkání. Irgl dal v závěrečných nájezdech dva ze tří pokusů a stal se katem Sparty, která se v závěru sápala po vítězství.

Pražané se o prvním startu Irgla od těžké operace dozvěděli až těsně před zápasem. "Já jsem neznal průběh toho léčení a nevěděl jsem, jestli naskočí. Před úvodním buly jsem mu řekl, že jsem rád, že se vrátil a že mu přeju hodně zdraví. Známe se dlouho. On ty penalty umí dobře a ikskrát je rozhodl v nároďáku, je v tom šikovný," řekl Vondrka.

Hosté si ale vyčítali, že utkání nechali k nájezdům dojít. Podle Vondrky nevyhrál lepší celek. "Začátek jsme hráli chladně, nešli jsme do toho, nedokážu si to vysvětlit. Ale na druhou třetinu už nastoupilo jiné mužstvo, přehrávali jsme je a dneska jsme si zasloužili vyhrát. Oni si dneska ten bod nezasloužili a já pevně věřím, že se sem ještě vrátíme a dokončíme to," řekl Vondrka.

Spartu po první části pomohly nastartovat drobné změny v útocích, ale i promluva trenérů. "Pomohlo, co jsme si řekli v kabině. Vyburcovali jsme se a hráli jsme aktivně. První třetinu jsme odehráli hodně pasivně. Otočilo se to, měli jsme šance jít do vedení, bohužel se to pak rozhodlo v nájezdech, kde jsme neměli správné zakončení jako oni," řekl Vondrka.

Je škoda, že Kumstát trefil jen tyč

Milimetry dělily Spartu od vítězství v prodloužení. Ránu Kumstáta zastavila tyčka. Hosté v závěru nastaveného času jakoby ani nájezdy nechtěli. "Je to vrchol sezony. Člověk se musí vyždímat na plné pecky, tak to v závěru prodloužení přišlo, ale bohužel jsme z toho neprofitovali," řekl Vondrka.

Hostům v pátém klání příliš nemohl pomoct ani kapitán Tomáš Rolinek, který kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům odehrál jen něco málo přes pět minut. Více na střídačce plnil roli hecíře.

"Psychicky nás podporoval, naskakoval na důležitá oslabení. Je to bojovník," řekl Vondrka. Sparťanský asistent Zdeněk Moták po utkání prohlásil, že o Rolinkově startu v pondělním utkání se teprve rozhodne.

Sparta doufá, že i v pondělním utkání bude klíčovým ukazatelem domácí led, na kterém jsou zatím oba celky stoprocentní. "Půjdeme do toho naplno jako ty dva zápasy doma, věřím hrozně moc, že to uděláme. Od doby, co jsem přišel na Spartu, mě strašně nadchla ta parta, co tu je. Tím, jak začalo play off, se to ještě více semklo. Táhneme za jeden provaz a baví mě to," řekl Vondrka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy