Extraliga • 5. předkolo play off • 17:10, konec zápasu

Kladno
1:0
Pardubice
32. Jass (Patera, D. Růžička)

Vítejte u sledování napínavého vrcholu předkola play off. Série Kladno - Pardubice došla až k rozhodujícímu pátému zápasu. Na ledě Kladna se dnes v 17:10 rozhodne o tom, který tým postoupí do čtvrtfinále.

Rytíři Kladno: Chábera - Procházka, D. Růžička, P. Hořava, Kužel, Doudera, Černošek, Kameš, Drtil - Eberle, Lukáč, Látal - Jass, Patera, Strnad - Valský, Dragoun, Kuchler - Dalecký, Melka, Kuchejda - Rudovský.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický - Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Ďaloga, Mocek, Drtina - Bartek, Cetkovský, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Brendl, Rolinek, Zohorna - Tybor, Semorád, Starý.

Ještě jednou hezký večer z kladenského zimáku, který se nám hezky zaplňuje. Dnes je v sázce celá sezona a možná se proto není divit, že se toho hodně odehrává také v zákulisí. Pardubicím bude chybět i dnes Tomáš Nosek, kterého disciplinární komise potrestala dvouzápasovým trestem za faul na Piskáčka. Také Pardubice posílaly do Prahy podněty k šetření, ale ty dnes všechny komise svazu zamítla.

Kladnu dnes chybí zraněný Miloslav Hořava, Pardubicím zase obránce Jiří Marušák. Hosté dnes udělali v sestavě ještě jednu a to dost podstatnou změnu - do brány se vrací gólman Dušan Salfický.

Oba týmy už krouží na ledové ploše. Zimák na Kladně je úplně plný. Velká bitva, kterou vyvrcholí tahle dramatická série, začne už za pár minut.

1

Utkání začalo.

1

Oba týmy se snaží hrát od začátku jednoduše. Chábera i Salfický už si jednou sáhli na puk proti snadným nahozením od modré.

2

Valský se probíjel po pravém křídle, ale tísněn obráncem dokázal trefit jen boční síť Salfického brány.

3

Další náznak šance Kladna. Rudovský chtěl na brankovišti tečovat střílenou přihrávku z rohu, ale obránci mu stihli zablokovat hůl.

3

Somík stál sám před Cháberou a dokázal vystřelit. Celý rozruch byl ale úplně zbytečný, protože rozhodčí brzdí velkou šanci pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

3

Kladno na vlastní modré zapomnělo na rozjetého Barteka, který se dostal za obranu, ale střelou po ledě trefil jen Cháberův beton!

4

Kladno bude hrát přesilovku. Tomáš Zohorna to u vlastní brány přeznal s důrazem, poslal k ledu Melku a dostává dvě minuty za napadení.

4

Kousal vyrazil po buly ve vlastním oslabení dopředu a lehce se zbavil hodně laxního Černoška. Rázem byl vy střelecké pozici, z levého kruhu ale pálil jen do betonu Chábery.

5

Přesilovka Kladna končí. Jakub Valský sáhl holí po Semorádovi a dostává dvě minuty za hákování.

Necelou minutu se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, pak začne přesilovka Pardubic.

6

Procházka u střídačky tvrdým hitem sestřelil některého z hostujícíh hráčů a zimák na Kladně bouří. Kladno drží puk a šetří vteřiny, už brání zkrácenou přesilovku Pardubic.

7

Zohorna byl dvakrát v hodně dobré šanci sám mezi kruhy. Poprvé se po něm ještě dokázal natáhnout obránce a zvednout mu hůl, podruhé Zohorna pálil těsně nad!

8

Už se hraje v plném počtu na obou stranách. Salfický schoval nahození z rohu hřiště do lapačky a oba týmy mohou prostřídat formace.

9

Bartek po rychlém kontru Pardubic trefil z pravého kruhu jen střed brány a připraveného Cháberu.

9

Kladno bude hrát další přesilovku. Bartek zahákoval proníkajícího Pateru a dostává dvě minuty.

10

Kombinace Kladna ale zatím vázne, Pardubice dobře a rychle přistupují k soupeři a zatím se díky tomu snadno brání.

10

Puk už je zase ve středním pásmu a hosté jsou kompletní.

11

Látal zpoza brány našel mezi kruhy najetého Látala, ten ale po kontaktu s obráncem při střele upadl a bránu netrefil. Domácí publikum se marně dožaduje faulu.

12

Chábera lapačkou stáhl slabou ránu Rolinka a po dlouhé době si také on sáhl na puk.

13

Další zbytečný faul Pardubic ve střední třetině. Kousal u střídaček dohrál jednoho z domácích hokejistů a dostává dvě minuty za faul loktem. Kladno čeká další přesilová hra.

14

Kladnu ale dnes přesilové hry nejdou. Pardubice snadno odpalují puky do bezpečí.

15

Rychlou kombinaci na tři doteky zakončil Melka z úhlu jen do boční sítě. Kladno zase přichází o třetinu.

16

Pardubice už hrají zase v plném počtu.

16

Brendl se hodně snadno dostal až mezi kruhy, puk měl ale nastavený na bekhend a rána neměla přestnost ani razanci.

17

Přesilovou hru teď budou hrát navíc hosté. Rudovskému se zapletla hůl do bruslí Kousala a dostává dvě minuty za podražení.

18

Chábera nejprve vyrazil tvrdou ránu Píši, ten pak nahazoval puk na bránu znovu. Kladno se ale dobře brání a vyhazuje puk přes všechny čáry.

19

Kladno hraje v plném počtu. Ani Pardubice si v početní výhodě velkou šanci nevypracovaly.

20

Už při hře pět na pět měl ale mezi kruhy nabito Brendl, do jeho dělovky z první ale padl jeden z obránců a Chábera se bát nemusel.

20

První třetina skončila.

Na Kladně sledujeme vyrovnaný boj, na první branku ale zatím stále čekáme. Hraje se hodně opatrný hokej a moc nenapoví ani poměr střel na bránu, který ovládli hosté v poměru 16:11. Pardubice hrají stejně jako Kladno hodně opatrně a puky na bránu spíše nahazují nebo pálí ze střední vzdálenosti. Na vyloženě gólovou šanci stále čekáme.

21

Druhá třetina začala.

22

Druhá třetina začala obrovskou šancí Pavla Brendal! K němu se mezi kruhy odrazila sražená střela, zkušený kanonýr ale z první dělovkou doslova trefil Cháberovu lapačku!

23

Hosté budou hrát přesilovku. Kuchejda zastavil rodící se šanci Kladna faulem. Dostává dvě minuty za vysokou hůl.

24

Bartek trefuje ránou z pravého kruhu horní tyč!

24

A další velká šance slovenského útočníka! Chábera neudržel puk, ale Bartek na brankovišti při pokusu o dorážku promáchl!

25

Kladno je kompletní, v oslabení mělo ale velké štěstí.

26

Salfický měl problémy s vysokým nahozením ze středního pásma. Puk ale ve výstroji udržel a bude se vhazovat po jeho levici.

27

Kladno si hned po buly vytvořilo zámek a bude hrát přesilovky. Dvě minuty dostává Jiří Cetkovský.

28

Hosté to ve čtyřech dnes zvládají skvěle. Kladno se zase nemůže usadit v pásmu.

29

Pardubice jsou kompletní, Salfický byl bez práce.

30

Cetkovský se hned po návratu z trestné lavice zapojil do hry a založil akci Pardubic. Somík zpoza brány našel Barteka, jenže ten byl při střele zablokován.

30

A následuje další přesilovka Kladna. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Václav Kočí.

31

Kladnu zase nejde v přesilovce kombinace a navích chybí i střelba. Takže sledujeme pořád stejný obrázek, Pardubice v pohodě odpalují puky do bezpečí.

32

Další vyloučení Pardubic. Zohorna trefil z vlastního pásma kostku nad ledem a dostává dvě minuty za zdržování hry. Přesilovka pět na tři ale bude trvat pouze vteřinu.

32

GÓÓÓL! Kladno vede 1:0! Pavel Patera vymyslel kouzelnou křižnou přihrávku přes celou třetinu, kterou z jedničky do brány napálil Koba Jass!

Hokej, extraliga: Kladno - Pardubice: radost Kladna
Hokej, extraliga: Kladno - Pardubice: radost Kladna | Foto: CPA
33

A málem bylo srovnáno! Buchtele stál před brankovištěm a měl před sebou prázdnou bránu, ale Chábera se neskutečně stačil přemístit - tohle byl zákrok večera!

33

Martin Látal sundal u mantinelu Ďalogu, který se hodně těžce zvedá z ledu. Pardubice budou hrát přesilovku.

33

Přesilovka končí po devíti vteřinách. Brendl podrazil Pateru, dostává dvě minuty a zlobí se zbytečně a hloupě. Rozhodčí totiž jeho taneček, kterým chtěl naznačit Paterovo simulování, ocenil desetiminutovým osobním trestem navrch.

34

Dragoun se prokličkoval až před Salfického, ale ve velké šanci nakonec neudržel rovnováhu a spadl dřív, než dokázal vystřelit!

35

Zakázané uvolnění Pardubic.

36

Hraje se v pěti na obou stranách. Pardubice útočí do plných.

38

Kladno se snaží hrát co nejdál od brány a vyčkat tak až do přestávky. Daří se mu to, Pardubice snahou o zrychlení hry zahrály jen na zakázané uvolnění.

38

Závar před Cháberou vyřešila domácí obrana drsným zákrokem na hraně pravidel. Rozhodčí teď ale vylučovat nebudou.

39

Eberle se z úhlu v plné rychlosti prodral až do zakončení. Salfický jeho bekhendový pokus chytá.

39

Douderova tečovaná rána málem propadla za Salfického, pardubický brankář měl velké problémy.

39

A vzápětí se Eberle provinil faulem. Dostává dvě minuty za sekání a nabízí Pardubicím v závěru druhé třetiny přesilovou hru.

40

Hosté se sami nepřesnou přihrávkou připravili o pásmo.

40

Kladno nadále dobře brání a vyhazuje puk za Salfického.

40

40

Přesilovka končí. Pardubice zase doplácejí na svou neukázněnost. Kočí mimo hru dohrál Pateru a dostává dvě minuty.

40

Druhá třetina skončila.

Kladno se ujalo vedení a to úplně zaslouženě. A to ne proto, že by bylo nějak výrazně lepším týmem, ale proto, jak nervózně a podrážděně tady Pardubice zatím hrají. Hosty sráží dolů hlupé fauly a hodně častá oslabení. Úřadující mistr má dvacet minut na to, aby s výsledkem ještě něco udělal.

41

Třetí třetina začala.

42

Kladno získalo útočné pásmo, začíná krátká přesilovka domácích.

43

Růžička na modré neustál tlak dojíždějícího obránce a upadl. Tak tak dokázal puk odpálit alespoň do rohu, aby z toho nebyl rychlý brejk.

44

Další přesilovka Kladna. Pardubicím dnes tečou nervy. Petr Mocek dostává dvě minuty za napadení. Tohle hraje Rytířům do karet!

45

Rytíři ale zazmatkovali i v přesilové hře a Benák se Somíkem vyrazili do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný nic nevymýšlel a pálil. Těsně vedle!

46

Látal se snažil překvapit Salfického zpoza brány, otočka mu ale nevyšla.

46

Přesilovka Pardubic končí třináct vteřin před návratem Mocka na led. Gólman Chábera totiž v brankovišti podrazil někoho z projíždějících hráčů Pardubic a dostává dvě minuty.

47

Hosté už hrají v pěti, ale kladenské čtveřici se daří držet puk mimo obranné pásmo.

48

Hosté zavřeli bránící čtveřici, ale nestříleli. Dlouhá kombinace končí posunutou bránou Chábery.

48

Kousal střílí z mezikruží a Chábera tahá další skvělý zákrok!

48

Domácí jsou v plném počtu. Salfický si hned připsal zákrok proti tvrdé střele od levého mantinelu.

Utkání na Kladně dnes sleduje 6 108 diváků.

49

Kvůli ošetření rozhodčího se dlouho nehrálo. Benák pak protáhl Cháberu ránou ze středního pásma.

49

Přichází další hloupý faul Pardubic. Celkem už desátý v dnešním zápase sezony, to se trenérům nemůže líbit. Semorád na útočné modré sekl Douderu přes brusle a dostává dvě minuty za podražení.

50

Salfický chytá střelu zprava. První minutu přesilovky Kladna se ale hrálo hlavně ve středním pásmu.

51

Černošek od modré z dobré pozice minul, odražený puk pak skončil na horní síťce brány a rozhodčí hru přerušil.

51

Dvě obrovské šance Kladna gólem nekončí! Doudera nejprve sám před Salfickým minul, důrazný Eberle pak zkušeného gólmana na brankovišti nepřetlačil ani natřikrát!

53

Pardubice budou hrát na začátku 53. minuty přesilovku. Za podražení dostává dvě minuty Petr Hořava.

53

Domácí špatně střídali a Brendl jel sám na Cháberu. Zkoušel střílet nad lapačku, gólman Kladna chytá!

54

Ránu Benáka už nemohl nikdo dorážet. Rozhodčí píská postavení pardubického hráče v brankovišti.

55

Kladno je kompletní a Pardubicím je pískán ofsajd. Čas úřadujícím mistrům běží hodně rychle.

55

Valský se stahovačkou vyhnul hitu Somíka a pak z pravého kruhu bekhendem pálil. Salfický slabou ránu v pohodě chytá.

57

Čtyři minuty do konce třetí třetiny. Kladno drží puk a nepouští Pardubice do žádného tlaku.

58

Čas běží a Pardubice stále nejsou v tlaku. Útočili naopak domácí. Koba Jass s Pavlem Paterou točili obranu soupeře v rozích a ušetřili zhruba půl minuty.

59

Dvě minuty do konce. Kladno zvládá závěr takticky skvěle. Puk je zase u Salfického.

59

Hosté vybojovali vhazování v útočném pásmu. Říha bere okamžitě oddechový čas. Do konce zbývá minuta a 23 vteřin.

Salfický zůstane na střídačce. Hosté hrají v šesti.

59

Kladno vyhazuje na zakázané uvolnění. Minuta a deset vteřin do konce řádné hrací doby.

60

Puk ve středním pásmu. 45 vteřin do konce.

60

Ofsajd Pardubic a času už je málo. Hosté mají už jen 26 vteřin na to, aby odvrátili konec sezony. Domácí si berou time-out a hala ve stoje tleská.

60

Je konec! Kladno vítězí 1:0 a postupuje do čtvrtfinále!

Je konec parádní série, kterou nakonec lépe zvládlo Kladno: Rytíři slaví hodně překvapivý postup, protože vyřadili obhájce titulu a stále ještě úřadující mistry. Pardubice ale sérii neustály psychicky, což platilo i o dnešním zápase. Kladno dokázalo krotit emoce mnohem lépe a jeden z deseti faulů Pardubic dnes také potrestal postupovým gólem Koba Jass.

Pardubicím tak končí sezona překvapivě brzy, Kladno se může těšit na čtvrtfinále se Slavii, které začne v neděli v Praze.