3:2
Kladno
24. Zaťovič (Pech, Kumstát), 44. Košťál (Zucker), 59. Doležal (Pech)
15. Bicek (Židlický, Kaberle), 17.Valský (Melka, Židlický)

Dobrý večer, vítejte u online přenosu z předehrávky 13. kola hokejové Tipsport extraligy. Od 18:10 se v Karlových Varech utká domácí Energie s hvězdným výběrem kladenských Rytířů.

Karlovy Vary - Mensator (Závorka) - Gründling, Gřegořek (A), Gulaši, Kloz, Kohn, Látal, MacDonald, Nosek - Doležal, Heřman J., Koblasa, Košťál (A), Kumstát, Pech, Pohl, Skladaný, Skuhravý (C), Vachovec, Zaťovič, Zucker.

Kladno - Chábera (Cikánek) - Černošek (A), Drtina, Kaberle, Kameš, Macholda, Majeský, Piskáček, Židlický - Bicek, Dragoun, Eberle, Hlaváč, Jágr, Kuchejda, Lukáč, Melka, Patera (C), Plekanec, Tlustý, Valský.

KV Arena je zaplněná do posledního místečka. Jaromír Jágr už jezdí po ledě ve městě, kde se ještě nikdy nepředstavil. Pravděpodobně jde o jeden z jeho posledních zápasů v extralize.

Utkání bylo zahájeno!

0:30

První formace Kladna hned domácím pořádně zatopila. Jágr z rohu našel obránce Černoška, který si sjel mezi kruhy a byl sám před Mensatorem. Ten fantastickým zákrokem zneškodnil první obrovskou šanci zápasu.

1:24

Při chuti je i druhá kladenská formace. Majeský se zkoušel prosadit zpoza brány u pravé tyče, ale Mensator tam položil beton včas. Vary vyhazují dnes už podruhé na zakázané uvolnění.

2:42

Kladno poslalo ob střídání na led znovu formaci Plekance, v útoku jsou ale poprvé Energetici. Nejprve pálil Gulaši, pak McDonald. Největší šanci si ale vypracoval Košťál, který na brankovišti po chybě Židlického promáchl kotouč.

3:10

Domácí zůstávají v útoku. Chábera srazil nahození do rohu, kde se o něj usilovně bojuje.

4:20

Puk nakonec skončil v hledišti a Kladno dostalo hru do středního pásma. Domácí se marně probíjejí přes modrou čáru.

5:04

Obětavý Macholda schytal nepříjemný pokus těsně nad chránič a odkulhal na střídačku. Hra plynula dál a Energie při dalším přechodu do útoku chybovala. Přihrávka končí na zakázaném uvolnění.

5:40

Jágr poprvé ukázal, jak umí zavést puk do útočné třetiny. Tam ale jeho útočné manévry skončily. Přes dva protihráče se neproháčkoval.

7:10

Chyboval i Židlický a Kumstát si mohl akci zopakovat, na druhý sprint už ale neměl tolik sil, a proto zakončoval bekhendem z pravého kruhu. Neškodný pokus Cháberu nemohl ohrozit.

6:42

Petr Kumstát se na modré čáře zmocnil po chybě kladenského obránce puku a uháněl přes celé hřiště sám na brankáře. Jeho bekhendový blafák končí nad bránou!

8:10

Parádní hokej pokračuje dál! David Kuchejda si na levém kruhu poklepal o puk a rázem byl před Mensatorem. Ten vytasil druhý fantastický zákrok lapačkou v utkání!

9:10

Zaťovič účelně forčekoval a s velkým štěstím také vymíchal obranu. Dostal se ale do mizerné střelecké pozice. Puk byl nakonec zblokován do hlediště.

9:53

Mensator dnes zatím září! Jágr parádní křižnou přihrávkou přes celou třetinu našel u levé tyče Tlustého, jehož ránu z první Mensator přesunem zlikvidoval!

10:29

Skuhravý šel po další hrubici Kladna také sám na Cháberu, volil střelu a těsně minul levou tyč!

10:45

Z protiútoku trefil Bicek tyč Mensatorovy brány!

11:17

Až teď se hra trochu uklidní. Mensator Kaberleho nahození ukryl pod lapačkou, aby mohli domácí vystřídat a trochu uklidnit hru.

11:37

Slabou ránu si mohl v lapačce osahat i Chábera.

12:50

První pětka Kladna na ledě bez Jágra, který zatím z neznámých důvodů zmizel v útrobách stadionu. I tak ale hosté zamkli soupeře a Židlický vytáhl kličkovanou Mensatora daleko z brány. Jeho přihrávka do brankoviště ale hokejky spoluhráčů nenašla.

13:46

Kladno bude hrát první přesilovku. Martin Zaťovič dostává dvě minuty za držení hole. Jágr stále v útrobách stadionu, podle informací TV Fanda Jágr odešel pouze brousit brusle a brzy se vrátí zpět na led.

14:49

Kladno vede 1:0! Mensator neudržel tvrou dánu Židlického od modré a Bicek na brankovišti výborně nahradil Jágra na pravém křídle elitní formace. Jeho úloha ale byla jednoduchá. Dopravit puk do sítě. Druhou asistenci si připisuje T. Kaberle.

15:40

Tečovaná střela Černoška končí vedle Mensatorovy brány.

16:02

Kladno vede 2:0! Hosté okamžitě zdvojnásobují své vedení a byla to akce, která může s chutí kandidovat na Zlatou helmu. Židlický křižnou přihrávkou u levé tyče našel Melku, ten se neukvapil a jen usnadnil pozici přihrávkou přes brankoviště Valskému a ten pálil do prázdné brány!

17:30

Skládaný se probíjel sám. Obrana Kladna ho v pohodě ubránila.

18:13

Za držení hole je vylučen i hostující Kuchejda. Přesilovku si zahraje i Energie.

18:30

Hned po vhazování přišla rána od modré a pohotová dorážka Kumstáta. Ten ale nepropálil blok bránících hráčů.

19:10

Chábera ustál i další závar na jeho brankovišti a hosté vyhazují.

19:36

Kladno jde do tří! Hosté špatně střídali a hráli na chvíli v pěti!

19:55

Vary po buly získaly kotouč a pořádně hostům zatopily! Rána Noska šla vedle a pak přišla možná největší šance domácích. Pech byl u levé tyče úplně sám, jenže nedokázal křižnou přihrávku zvednout nad beton fantastického Chábery!

20:00

První třetina skončila.

Hraje se fantastické utkání, ve kterém lze jen těžko hledat lepší celek. Kladno vede 2:0 zásluhou mnohem lepší produktivity. Vary byly vyrovnaným soupeřem, ale spálily několik velkých šancí. Kumstát a Skuhravý postupovali sami na brankáře, Pech v závěru z brankoviště nepropálil přesunujího se brankáře.

20:01

Druhá třetina začala.

20:35

Kladno jí začalo ve třech, jenže než Karlovy Vary získaly pořádně másmo, naskočil do hry i další hráč. Kladno zatím v pohodě brání.

21:00

McDonald pálil od modré těsně nad ledem. Nepříjemný pokus těsně minul Cháberovu bránu.

21:45

Kladno je v pěti.

22:56

S Jágrem něco není v pořádku. Sice se vrátil na střídačku, ale sedí na jejím samém kraji. Trenér Kladna o přestávce na otázku, zda bude Jágr pokračovat, odpověděl, že neví. Na otázku, zda je 68 zraněný, jen pokrčil rameny.

23:02

Židlický přitvrdil víc, než je zdrávo a dostává dvě minuty za hru vysokou holí. Vary budou hrát další přesilovku.

23:02

23:25

Vary snižují na 1:2! Ukázkovou přesilovkovou kombinaci po ose Kumstát - Pech zakončil ránou z levého kruhu přesně pod víko Martin Zaťovič!

24:52

Nahození Pohla z pravého rohu se zvláštně odrazilo od jednoho z hráčů a málem skončilo v kladenské síti.

24:52

Ve stejném čase je vyloučen Skládaný za krosček. Přesilovka pro Kladno.

25:50

Kaberle rychle zakombinoval na modré a nabil Židlickému. Jeho ránu Mensator vyrazil a jeho spoluhráči pak puk uklidili do středního pásma.

26:15

Dragounovi v drobé pozici puk nesedl ideálně na čepel.

26:52

Majeský clonil před Mensatorem, kde se zvláštně odrazil puk. Domácí brankář měl hodně práce, ale situaci ustál. Za vteřinu končí přesilovka. Skládaný už stepuje na trestné lavici, aby se mohl co nejrychleji vrátit do hry.

28:00

Kladno i proti pěti dlouho drželo pásmo a vytvořilo si tlak. Mensator ovšem žádné složité situace řešit nemusel.

29:04

Zucker sám u pravé tyče mohl vyrovnat. Chábera mu betonem zlikvidoval šanci a ještě teď sám neví, jak se mu to povedlo!

29:44

Majeský dostává dvě minuty za vysokou hůl. Šance na vyrovnání pro Vary.

30:02

Kumstát se dostal v přesilovce za obranu, ale Chábera ho dobře vybruslil a jeho pokus doprostřed brány kryl hrudí.

31:06

Energie propadla na modré a Jan Eberle jel sám na gólmana. Jeho nájezd a špatná klička skončily jako kořist Mensatora!

31:44

Hosté jsou v plném počtu a bude se vhazovat v jejich útočném pásmu.

32:40

Vary se natlačily do brankoviště Kladna tak, že Cháberovi spadla helma. Rozhodčí přerušil hru.

32:40

34:12

Hra už není tak plynulá a rychlá jako v první třetině, Kladno si ale přesto vypracovalo dvě solidní šance během jednoho střídání. K oběma se hlásí Valský, který nejprve místo střely volil špatnou přihrávku a bak byl jeho pokus před poloodkrytou bránou znemožněn důrazným obráncem.

36:02

Vary mačkaly Kladno ve třetině jako citrón! David Nosek utahaným obráncům ujížděl podél mantinelů a pak si zpoza brány najel před brankoviště. Jeho rychlou střelu z otočky možná zastavila až tyč!

37:29

Kladno vymanil z tlaku znovu Valský. Po jeho akci Mensator raději přikryl puk.

38:01

Rytíři se zlobí za hodně přísný icing. Bicek nestihl puk jen o pár centimetrů.

39:30

Pozorná obrana Kladna hlídá závěr třetiny. Hosté se teď nikam neženou.

40:00

Druhá třetina skončila.

Ve druhé třetině už diváci neviděli tak divoký hokej jako v té první, dá se ale říct, že domácí hokejisté byli mírně lepším týmem a zaslouženě ránou Zaťoviče alespoň snížili skóre a dali třetí třetině velice zajímavou zápletku.

Nejasná zůstává situace okolo Jaromíra Jágra, který odstoupil ze zápasu v první třetině. Původně měl problémy s bruslí, podle posledních zpráv to ale vypadá na nějaké zranění. Jágr se sice po přestávce vrátil na střídačku, ale usedl si jen vedle náhradního brankáře a bez helmy pouze sledoval zápas. Trenér Kladna nechtěl pro TV Fanda prozradit, z jakého důvodu Jágr nehraje. Na otázku, zda jde o zranění, jen pokrčil rameny.

40:01

Třetí třetina byla zahájena.

Jaromír Jágr už dnes hrát nebude. Po druhé přestávce už přišel na střídačku převlečen do civilu ve sportovní soupravě a kulichu.

41:20

Chábera si mezitím poradil s ránou Zuckera.

43:00

Týmy bojují s přechodem středního pásma.

43:27

Karlovy Vary vyrovnávají na 2:2! Zucker se v rohu hřiště nádherně zbavil obránce, najel si až k brankovišti a pak chytrou přihrávkou nabídl branku neomylnému Janu Košťálovi!

44:39

No a hosté bez Jágra hodně znervózněli. Domácí přebrali iniciativu a donutili soupeře k zakázanému uvolnění.

46:18

David Zucker je dnes hodně při chuti. S jeho střelou zpoza obránce si Chábera nadvakrát poradil.

45:29

Židlický lehkou ránou prověřil pozornost Mensatora.

47:58

Šancí na obou stranách ubývá. Mensator musel řešit pouze slabou ránu Židlického a Chábera si zase lapačkou hravě poradil s nahozením Doležala.

48:30

Po delší době se hlasitěji přihlásily ke slovu hvězdy z NHL. Jiří Tlustý prolétl do třetiny, najel si mezi kruhy a pak vypálil. Jeho akci překazila teč obránce, puk vylétl vysoko do ochranné sítě.

49:17

Doležal si na modré poklepal o led a dostal krásnou přihrávku do samostatného úniku. Chábera ho fantasticky vybruslil a zlikvidoval jeho blafák!

50:20

Chvíli útočilo i Kladno. Valský s Melkou míchali s pukem v útočné třetině, ale žádnou střeleckou příležitost si nevypracovali.

51:50

Plekanec si stahovačkou pohrál s obránce a okamžitě pod jeho tělem vypálil. Mensatora puk trefil do hrui.

53:25

Hra je každou minutou opatrnější. Oba týmy se teď soustředí víc na obranu než útok. Kladno vyhodilo puk jen na zakázané uvolnění.

53:50

Eberle se proháčkoval až na levý kruh a zápěstím pálil k bližší tyči. Mensator situaci s klidem jistil.

55:03

Obrovský kus práce předvedl Kumstát, díky kterému Vary zůstaly dlouho v pásmu. S pukem na hokejce tam pak manévroval Pech, jeho akci ale v poslední chvíli hokejkou vypíchl Tlustý.

55:53

Gřegořek prošel středním pásmem a hned za modrou čárou prudce vypálil. Rána ale letěla jen doprostřed brány a nastavené hrudi Chábery.

56:52

Vary zase zamkly Kladno. Skládaného nahození ale obrana hostů zblokovala ještě před bránou.

57:02

MacDonald skvěle našel Skuhravého, který měl na holi rozhodnutí, ale trefil jen připraveného Cháberu!

58:30

Karlovy Vary vedou 3:2! Jiří Doležal si našel odražený puk mezi kruhy a s nápřahem až za hlavu vymetl růžek Cháberovy brány. Karlovy Vary dokonaly obrat a dostávají se poprvé v utkání do vedení!

58:55

Kladno si bere oddechový čas.

58:55

Hosté to zkouší v šesti! Vhazuje se před Mensatorem.

59:10

Rozhodčí přerušil hru, i když mělo Kladno puk na hokejce a tlačilo Energii. Branka Mensatora totiž byla posunutá. Úsměvně se zachoval Tlustý, který ve snaze nekouskovat hru pokoušel branku usadit zpět dřív, než si toho všimnou rozhodčí.

59:30

Zakázané uvolnění Varů.

59:40

Puk je v obranném pásmu Kladna.

59:53

Ještě jedno zbytečné zakázané uvolnění Varů.

60:00

Utkání skončilo. Karlovy Vary - Kladno 3:2!

Je konec fantastického utkání, po kterém se radují Karlovy Vary. Hosté se sice ujali vedení 2:0, jenže po odstoupení Jaromíra Jágra byli poloviční a Energie parádním výkonem zápas otočila.

Jak to vypadá s Jaromírem Jágrem, který odstoupil už po 12 minutách hry, zatím nikdo neví. Ukáží to až následující minuty.

To už je z dnešního fantastického hokejového večera vše. Děkujeme za pozornost a těšíme se u dalších on-line přenosů na serveru Aktuálně.cz.