ŽIVĚ Češi v úvodním zápase Českých her porazili Finsko 2:1

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
21. 4. 2011 20:19
Sledujte on-line přenos z prvního utkání Českých her. Zápas startuje v 18:10 SELČ.

Minuta po minutě

Do té doby se těším na shledanou.

Česko tedy poráží Finsko 2:1 a po dobrém výkonu obzvláště v první a třetí části si připisuje v tabulce Českých hokejových her první vítězství. Vítěznou branku vsítil Roman Červenka.

Při dalším startu na tomto turnaji změří Češi síly s Ruskem, a sice v sobotu od 14:00.

60. Po siréně se ještě do rozmíšky s českými beky dostal Komarov, ale na výsledku si již měnit nic nebude.

60. A Červenkův útok dohrál v pohodě své střídání až do koncě zápasu. Češi tedy vítězí 2:1.

60. Do konce zbývá třicet sekund a vhazuje se před Vehanenem, který se musel vrátit do brány.

60. Následně se do prázdné brány netrefil Novotný, ovšem při svém pokusu byl faulován a Seveřané budou hrát oslabení.

60. Finové hrají v šesti, ale musí začít od vlastní (prázdné) brány.

59. Minutu a šest sekund před koncem třetí třetiny se píská postavení mimo hru a Finové si berou time-out.

59. Marek jen vyhodil do středního pásma, ale Finové zatím nedokáží přejít do české obranné třetiny s pukem na holi.

58. Finové získávají puk, čekají nás poslední dvě minuty základní hrací doby.

57. Havlát táhl český protiútok, ale na modré jej obrali Finové o puk. Následně Jágr s Červenkou podrželi puk v útočné třetině a po Škoulově nahození měl ke střele do odkryté brány blízko Červenka.

56. Velká šance Finů na vyrovnání! Opět u toho byl Aaltonen, který sám rozjel rychlý brejk a nakonec přejel před odkrytou bránou přihrávku, jíž býval mohl umístit do prázdné branky.

55. Pavelec kryje další střelu, kterou vyslal Kapanen přes české beky. Celé situaci ale nejspíš předcházel neodpískaný ofsajd.

54. Navíc Havlát a spol. následně nebezpečně zaútočili. Jako obvykle ale velké víření ve finském pásmu skončilo jen nepřesnou střelou Martínka.

53. Hubáček s Novotnými teď posbírali cenné sekundy v útočném pásmu. Finové se nemohou sebrat k útoku.

52. Pesonen zkoušel vystřelit, ale jeho pokus z úhlu Pavelec vyráží do rohu.

51. Finové se snaží útočit, ale česká obrana je nyní stejně pevná, jako byla v první třetině ta finská.

49. Červenka posílá Čechy do vedení 2:1! Jágr našel ve středním pásmu rozjetého Průchu, ten předal touš Červenkovi, který střelou z levého kruhu pro vhazování trefil toušem místo mezi rukou a tělem hostujícího brankáře.

49. Na druhé straně kryl střelu Mäenpääho rovněž bez problémů Pavelec.

49. Havlát střílel tahem hned poté, co přejel útočnou modrou čáru. Ale jeho slabý pokus nemohl Vehanena ohrozit.

49. Před Pavelcem teď řádně provětral vzduch Lahti, který nakonec skončil v obejtí s českým brankářem. Za přehnaný důraz Finů se bude vhazovat ve středním pásmu.

47. Finská přesilovka končí, český tlak zůstává. Od modré pálil Mojžíš a Růžička jej jen tak tak nedokázal ztečovat do brány Finů.

47. Velká šance českého týmu: Jágr nahazoval od modré a nikým nekontrolovaný puk se chvíli klouzal po finském brankovšti. Nejblíže stojící Červenka jej ale do branky nedokázal uklidit.

46. Marek střílel z nadějné pozice ale ani on, ani následné dorážky nakonec ke kýžené brance nevedly. Na led jde druhá formace s Jágrem.

45. Finové hned po buly vyhazují.

45. Finský bek teď vyhodil tak nešťastně, že zamířil pukem mimo hřiště. A protože to bylo v obranné třetině, tak si Češi zahrají přesilovku.

45. Druhý útok se dostal do přečíslení, Jaromír Jágr si poodjel od mantinelu a vystřelil - jenže Vehanen jeho pokus bezpečně lapil do rukavice.

44. Češi přestávají napadat Finy v jejich pásmu.

43. Oba týmy teď hrají opatrně; v náznaku šance se ocitl Martínek, ale jeho nához od modré minul branku.

42. Aaltonen střílel z mezikruží, Pavelec jeho ránu vyrazil.

42. Potřetí dnes zkoušel Jágr tečovat nahození svých spoluhráčů a tím překvapit Vehanena a potřetí jej finský brankář vychytal.

41. Třetí třetina začala.

Druhá třetina přinesla mnohem vyrovnanější hokej, v němž dost možná měli alespoň v závěru druhé dvacetiminutovky navrch Finové. Jenže právě v tomto úseku nakonec skórovali Češi, když rychlý útok zakončil střelou do hroního růžku kapitán Tomáš Rolínek. Stav utkání Česko - Finsko je tedy po dvou třetinách 1:1.

40. Druhá třetina končí nátlakem Červenkova útoku.

39. Rolinek srovnává na 1:1! Voráček s Rolinkem si narazili ve středním pásmu a kapitán mistrů světa následně dokázal vymést horní růžek Vehanenovy branky.

38. Finové útok čtyř proti třem zakončili tvrdou ranou obránce Mäenpääho.

37. Velká šance Finů. Rolinek ztratil puk i hokejku, Finové následně vystřelili od modré a Pavelec touš mířící skrze jeho chrániče do české svatyně lapil několik centimetrů před brankovou čarou. Pohotové.

36. Klasické střídání první pětky. Havlát s Markem chvíli tahají puk podél mantinelů útočné třetiny a poté jim důrazní beci buďto ustřelí touš, nebo je přinutí k nepřesné přihrávce. Tak skončilo i střídání v 36. minutě zápasu.

35. Diváci v Rondu si hlasitě žádají vyrovnání, ovšem ani Jágrův útok se nyní nemůže dostat do šance.

34. Finská přesilovka končí Niskalovou střelou, kterou Pavelec vyrazil.

33. Češi dvakrát za sebou vyhazují.

33. Finové sevřeli českou čtyřku v obranném pásmu, ale Lahti kroužení Seveřanů zakončil střelou nad.

32. Velká šance Finů, kteří jeli dva na jednoho. Aaltonen nakonec vzal všechno na sebe a netrefil bránu. Následně se ale nechal vyloučit Červenka.

31. Finové se následně delší dobu těžce bránili Havláta a spol. Nakonec byli rádi, že se jim podařilo vyhodit až na Pavelce.

30. V zápětí na druhé straně měl k puku v ideální pozici mezi kruhy jen o pár centimetrů dál než bylo třeba Hubáček.

30. Finové obrali o puk Voráčka a šanci na brejk měl Lahti.

28. Po pěkná akci Červenky mohl od modré pálit Rachůnek, ale vhodný okamžik pro střelu nakonec prováhal. O chvíli později byl před brankou sám Jágr, ale Červenkovo nahození ztečoval jen Vehanenovi na vyrážečku.

27. Čtvrtá formace se teď konenčě na delší dou usadila v útočném pásmu. Ale ani Martínek, ani Růžička, ani vystřídavší Michálek si na Vehanena nepřišli.

26. Češi se stejně jako v první třetině pokouší o tlak, ale hosté jsou velmi pozorní a málokdy pustí hráče v červených dresech do třetiny s pukem na holi. Finové navíc nebezpečně útočí z brejků - jako v tuto chvíli Niskala, který provětral vyrážečku Pavelce.

25. Jeden z finských brejků zakončoval Puustinen, Pavelec ale byl pozorný.

24. Hubáčkovo útoku se nepodařilo přejít do útočné třetiny, Finové hlavně pozorně brání.

23. Finové v pohodě vyhodili a nakonec útočili 4 na 2. Jejich rozehru naštěstí pro domácí překazil Mojžíš.

22. Jágrův útok se dlouho vymotával z obranné třetiny, ale nakonec se dostal ke střele z úhlu Průcha. Buly ve finské třetině.

21. Marek zavezl puk do třetiny, ale tam o něj členové prvního útoku rychle u mantinelu přišli.

21. Druhá třetina začala.

V první části byli Češi jistě aktivnějším a lepším týmem. Měli více ze hry, čehož projevem byly jak dvě přesilovky, tak množství střel (15 ku 8) na bránu. Poněkud paradoxně ale nakonec svěřenci Aloise Hadamczika inkasovali jako první, když obraně mistrů světa ujel rychlík Aaltonen. Největší českou šanci měl Martin Růžička, ale v jasné pozici netrefil odkrytou bránu.

20. První třetina skončila.

20. První útok opět kroužil v útočném pásmu, ovšem ani tentokrát se mu nepodařilo dostat do pořádné palebné pozice. Nakonec vystřelil alespoň Nakládal, který vyjel zpoza branky a z úhlu zkoušel překvapit Vehanena.

20. Další zakázané uvolnění. Finská pětka je už na ledě docela dlouho.

19. Červenkovu útoku se dlouho nedařilo usadit v útočném pásmu, ale nakonec vybojovali alespoň icing Finů.

18. V pěti hrající Finové se vydali útočit, ale s Aaltonenem si tentokrát Mojžíš poradil.

17. V zápětí pálili Marek a Krajíček, ovšem jejich pokusy Vehanena nepřekvapily.

16. Češi vystřídali, ale Havlát a spol. se nepřesnými přihrávkami sami vystrnadili ze třetiny.

16. A další vyhození Finů, od jejichž bruslí se odrazila přihrávka Jágra.

15. Jágr tradičně zakládal akci od pravého mantinelu, ovšem střelu Průchy Finové zblokovali.

14. Růžička byl faulovaný a Hadamczikovo mužstvo si zahraje přesilovku. Ovšem ještě v signalizované výhodě měl velkou šanci sám faulovaný, který ale prázdnou bránu přestřelil.

13. Markova formace se nenechala finskou brankou zastavit a dál se tlačí dopředu. Dobře bránící Seveřané ale vždy dokáží nebezpečnou střelu zastavit nebo poslední přihrávku překazit.

12. Finsko vede 1:0. Aaltonen ujel českým bekům a byť faulován Mojžíšem, nakonec dokázal puk zasunout na dvakrát pod betony Pavelce do brány.

10. A ještě jedna velká šance českéh týmu. Jakub Voráček ujel finským bekům ale stejně jako před chvíli Červenka jen nastřelil betony Vehanena.

9. Finský první útok teď chvíli motal českou obranu, ale výsledkem byl nakonec rychlý český brejk, zakončený pěknou střelou Červenky.

9. Jágr po buly našel na kruzích Červenku a ten tvrdě vypálil k pravé tyči. I tentokrát byl finský gólman na místě.

8. Hubáček, mocně podporovaný domácími fanoušky, zavezl puk do třetiny a nahrál zpátky na modrou Mojžíšovi. Jeho střelecký pokus ale Vehanen bez problémů pokryl.

7. Přesilovka končí, Niskala je zpátky na ledě.

6. První střela Finů přišla ještě v oslabení. Nokelainen unikl po pravém křídle a z úhlu nastřelil Pavelce.

6. Finové vyhodili ze třetiny, ale následný útok pěkně založil Jágr, kterému následně od mantinelu nahodil puk před Vehanena Červenka. Finský brankář ale teč české 68 pokryl.

5. Na led se vrátily první lajny. Milan Michálek byl při útoku hákován a uvidíme první přesilovku.

3. A i třetí útok vedený Jakubem Voráčkem se hnal dopředu a snažil se natlačit do Vehanena. Vše ale končí nedorozuměním Vrány s Němcem na modré, které Čechy připravilo o pásmo.

3. Dopředu se tlačil při svém prvním utkání i druhý útok s Jágrem v lajně. K pořádne střele se ale nakonec nedostal. Následně Češi zahráli zakázané uvolnění.

2. Michálek s Havlátem chvíli míchali puk v útočném pásmu, ovšem výsledkem českého snažení bylo jen chabé nahození Martínka.

1. Na první buly se postavili Marek a Kapanen. Zápas odstartoval.

Ve vyprodané hale brněnské Komety ještě zaznějí hymny obou národních výběrů.

V brněnská halo Rondo se již vše schyluje k úvodnímu buly zápasu.

Sudí C. Lärking, S. Persson - J. Bláha, R. Pouzar.

Sestava Česko: Pavelec (Štěpánek) - Krajíček, Martínek - Škoula, Rachůnek - Čáslava, Němec - Mojžíš, Nakládal - Michálek, Marek, Havlát - Průcha, Červenka, Jágr - Rolinek, Vrána, Voráček - Hubáček, Novotný, Růžička - Koukal

Sestava Finsko: Vehanen (Lassila) - Niskala, Välivaara - Väänänen, Puistola - Heitanen, Mäenpää - Kukkonen, Jaakola - Puustinen, Kapanen, Lahti - Pihlström, Immonen, Pesonen - Aaltonen, Lehterä, Pyörälä - Joensuu, Nokelainen, Komarov

Hezký den, vítám Vás u on-line přenosu z prvního utkání Českých her, posledního turnaje Euro hockey tour před mistrovstvím světa na Slovensku. Zápas mezi Českem a Finskem začne v 18 hodin 10 minut.