Kubát vyhnal Hrachovinu z branky, ale Astana v KHL vyhrála

24. 12. 2018 17:57
Astana porazila v Kontinentální hokejové lize 4:3 Vladivostok, za kterou se jednou trefil Karel Kubát. Český obránce svým čtvrtým gólem v sezoně vyhnal v závěru v první třetiny krajana Dominika Hrachovinu na střídačku.
Jiří Sekáč
Jiří Sekáč | Foto: Milan Kammermayer

V divoké úvodní části vedla Astana na začátku 9. minuty 2:0, ale hosté třemi góly během deseti minut skóre otočili. Po Kubátově gólové střele od modré v přesilovce nahradil v čase 18:24 Hrachovinu v brance Švéd Henrik Karlsson a Barys za půl minuty vyrovnal.

Ve zbytku zápasu už padla pouze jedna branka. O vítězství domácích nad nejhorším týmem KHL rozhodl ve třetí třetině kanadský útočník Matt Frattin.

Mezi střelce se dnes zapsal také nejproduktivnější Čech v soutěži Jiří Sekáč, ale jeho Kazaň překvapivě podlehla 2:3 na ledě Dinama Minsk. Český reprezentační útočník skóroval podruhé za sebou a svou sezonní bilanci vylepšil na 18 branek a 17 asistencí.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Vladivostok 4:3 (za hosty Kubát 1+0), Dinamo Minsk - Kazaň 3:2 (za hosty Sekáč 1+0), Ufa - Jaroslavl 3:4 v prodl. (za hosty Nakládal 0+1), HK Soči - Nižnij Novgorod 5:2, Omsk - Novosibirsk 3:1, CSKA Moskva - Nižněkamsk 4:3 v prodl.

před 2 minutami

Střelec na střední škole u Los Angeles zranil nejméně sedm lidí

Nejméně sedm zraněných si ve čtvrtek vyžádala střelba na střední škole v kalifornském městě Santa Clarita na severozápadním předměstí Los Angeles. Podle místního šerifa je podezřelým muž asijského původu, který z místa střelby uprchl.

Mluvčí hasičů Christopher Thomas agentuře AP řekl, že zatím není známo, zda sedm zraněných bylo postřeleno nebo mají i jiná zranění.

Podle televize NBC jsou mezi zraněnými většinou studenti. Do školy, kde se střílelo, jich dochází přes 2300. Objekt byl uzavřen, stejně jako další školy v okolí.

před 37 minutami

Bývalý kanonýr Henry bude trénovat v MLS Montreal

Bývalá francouzská fotbalová hvězda Thierry Henry se vrací jako trenér do severoamerické MLS. Mistr světa a Evropy podepsal dvouletou smlouvu s opcí s klubem Montreal Impact.

Dvaačtyřicetiletý Henry ukončil kariéru právě v MLS v dresu New York Red Bulls v roce 2014. Na loňském mistrovství světa byl někdejší kanonýr Arsenalu jako asistent trenéra Belgie, která skončila v Rusku třetí. Loni v říjnu převzal svůj bývalý klub Monako, ale už v lednu byl po pouhých dvou výhrách z 12 ligových zápasech propuštěn.

"Trénovat Montreal Impact je pro mě velká čest. Ligu dobře znám, zažil jsem v ní mnoho krásných momentů," uvedl Henry, jemuž se právě proti Montrealu dařilo ze všech týmů MLS nejvíce - v pěti zápasech mu vstřelil devět gólů.