VIDEO Zákrok roku. Brankář Blues chytal jako baseballista

16. 2. 2013 20:00
Podívejte se na vynikající zákrok brankáře St. Louis Blues Jakeho Allena proti střele TJ Brodieho z Calgary Flames. | Video: Sport

Calgary - To snad není možné. To si musel říkat nejen obránce Calgary TJ Brodie, ale i jeho spoluhráči a fanoušci Flames.

V pátečním zápase NHL se St. Louis Blues prohrávali v polovině první třetiny už 0:2, a tahle promarněná šance je proto mohla hodně mrzet.

Po kolotoči hráčů Flames v jejich útočném pásmu zívala na Brodieho prázdná branka, jenže brankář Blues Jake Allen se blýsknul parádním baseballovým zákrokem, když hokejkou máchl přesně do směru, kam mířila Brodieho střela a puk, který padal obloučkem do branky, zachytil čelem ke své svatyni do lapačky.

Blues tohoto estrádního kousku gólmana, který odchytal teprve třetí zápas v NHL, využili, první třetinu vyhráli v poměru 4:0 a celý zápas pak 5:2.