21. 1. 2012 8:50
Pittsburgh vyhrál už popáté za sebou
Jevgenij Malkin je nejproduktivnějším hráčem NHL.
Jevgenij Malkin je nejproduktivnějším hráčem NHL. | Foto: Reuters

Praha - Hokejisté Washingtonu prohráli v zámořské NHL na ledě Caroliny jednoznačně 0:3. Gólmana Tomáše Vokouna v brance Capitals překonal dvakrát Fin Jussi Jokinen a jednou jeho krajan Jiří Tlustý.

Naopak záříl brankář Hurikánů Cam Ward, který zlikvidoval všech třiadvacet střel a připsal si druhý shotout sezony.

Vokoun kapituloval poprvé ve 13. minutě, kdy Jokinen proměnil samostatný nájezd ve vlastním oslabení. Podruhé se finský útočník trefil osmnáct vteřin před koncem druhé třetině při přesilovce.

Jágr chce zůstat Letcem. Jedná o prodloužení smlouvy
Erat zařídil výhru Nashvillu, Flyers prohráli doma

Tlustý pečetil výsledek v poslední minutě utkání, rovněž v početní výhodě. Od mantinelu se šikovně protáhl obranou až před Vokouna, udělal mu kličku a zakončil do prázdné branky.

Na vítězné vlně se vezou hokejisté Pittsburghu. A to především díky výkonům nejproduktivnějšího muže ligy Jevgenije Malkina. Ruský bohatýr zařídil Tučňákům výhru 5:4 po nájezdech nad Montrealem.

Penguins prohrávali ještě ve třetí třetině 2:4, pak ale zápas fantasticky otočili. Malkin vyrovnával necelé dvě minuty před koncem na 4:4 a poté rozhodl penaltový rozstřel.

Jednu asistenci si připsal český obránce Zbyněk Michálek. V dresu poražených bodoval dokonce dvakrát další bek Tomáš Kaberle.

Do čela pořadí celé NHL se probojovalo Chicago. Černí jestřábi na domácím ledě porazili Floridu.

Pittsburgh - Montreal 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 26. a 44. Jeffrey (na první Z. Michálek), 58. a rozh. nájezd Malkin, 5. Letang - 1. Eller, 6. E. Cole (T. Kaberle), 22. A. Kosticyn (T. Kaberle), 31. Pacioretty. Střely na branku: 38:29. Diváci: 18.588.

Dallas - Tampa Bay 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 42. Wandell - 19. a 44. Purcell. Střely na branku: 28:22. Diváci: 14.836.

Chicago - Florida 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 18. Toews, 20. Keith, 34. P. Kane - 41. Garrison. Střely na branku: 22:19. Diváci: 21.555.

Carolina - Washington 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 13. a 40. J. Jokinen, 60. Tlustý. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, z 33 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 33:23. Diváci: 17.507.