VIDEO Smolař roku! Druhý vlastenec Luonga během měsíce

8. 11. 2013 9:39
Podívejte se na kuriózní branku v síti Roberta Luonga v zápase se San Jose Sharks.

San Jose - Čtyřiatřicetiletý Roberto Luongo z Vancouveru nezažívá zrovna povedené období své kariéry v NHL. Poté, co inkasoval kuriózní gól před třemi týdny od Montrealu, postavilo se k němu štěstí a také puk zády i v zápase se San Jose Sharks.

"Žraloci" se v nočním duelu dostali do vedení už ve druhé minutě zápasu, když se trefil domácí kapitán Joe Thornton. Moc podivnějších branek ale za svou dlouhou kariéru asi nedal. Obrovitý centr totiž nahodil kotouč od modré čáry za branku soupeře s tím, že tam o něj svede s bekem souboj jeho křídlo Tomáš Hertl.

Jenže český hokejista místo toho z "první řady" sledoval, jak se černá guma odrazila od mantinelu na brankovou konstrukci, od ní na horní síťku a než se Luongo vzpamatoval, od jeho zad zamířila do sítě.

Jenže zatímco proti Montrealu smolná trefa Vancouver potopila a ten nakonec padl, tentokrát se "Kosatky" nevzdaly, ještě do konce první třetiny skóre otočily a nakonec mohly slavit triumf v poměru 4:2 a ukončení sérii devíti porážek z neoblíbeným "mořským" rivalem...

Další podivuhodné kousky brankářů v letošní sezoně NHL si můžete prohlédnout zde.