VIDEO První hattrick Hemského, Tučňáci vyhnali Pavelce

21. 3. 2012 8:00
Nashville - Edmonton 3:6, Pittsburgh - Winnipeg 8:4

New York - Útočník Aleš Hemský vstřelil premiérový hattrick v NHL a byl hlavním strůjcem pondělní výhry Edmontonu 6:3 v Nashvillu.

Pardubický rodák, který před necelým měsícem prodloužil s Oilers smlouvu, završil tříbrankový večer v 35. minutě, když zvýšil vedení na 5:2.

V závěru utkání si ještě připsal asistenci a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

VIDEO Uragán v Bostonu. Krejčí přihrál na dva góly
VIDEO Gólman Neuvirth přihrál na gól Ovečkinovi

Do střelecké formy se po zranění dostal i Martin Havlát. Skóroval ve třetím zápase za sebou, navíc si zapsal další bod za nahrávku, ale stejně jako v předchozím utkání jeho produktivita týmu nestačila. San Jose v přímém souboji o osmičku pro play off podlehlo na ledě Los Angeles 2:5 a na poslední postupové místo, které drží právě jejich přemožitel, ztrácí dva body.

Hokejisté Pittsburghu opět pokazili brankářské statistiky Ondřeji Pavelcovi. Český gólman, který před pěti týdny inkasoval v Pittsburghu osm branek, byl v průběhu druhé třetiny po pěti gólech střídán.

Penguins nakonec rozstříleli Winnipeg 8:4, o což se nejvyšší měrou zasloužilo trio James Neal, Jevgenij Malkin a Sidney Crosby, kteří dohromady nasbírali 13 bodů. Neal dal hattrick a přidal asistenci, Malkin zaznamenal dvě branky a tři přihrávky a Crosby si připsal čtyři asistence.

Výsledky NHL:

Toronto - NY Islanders 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
11. Kessel, 25. Lombardi - 54. a 59. Moulson, 16. Bailey, 34. Ullström, 56. Parenteau.

Philadelphia - Florida 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
28. Wellwood - 14. Weiss, 27. Bergenheim.

Pittsburgh - Winnipeg 8:4 (2:2, 4:2, 2:0)
17., 22. a 38. J. Neal, 3. a 27. Kennedy, 32. a 43. Malkin, 54. Dupuis - 13. a 24. Little, 4. Slater, 35. Stapleton. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 32 minut a 50 sekund, inkasoval pět branek z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 79,17 procenta.

Columbus - Chicago 1:5 (0:3, 0:0, 1:2)
53. Nash - 7. a 41. Sharp, 5. Shaw, 9. Seabrook, 45. Hossa.

Ottawa - New Jersey 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)