VIDEO Pomsta za zranění Jágra splněna: dvě bitky a vítězství

ČTK Tomáš  Kubánek ČTK, Tomáš Kubánek
30. 12. 2014 7:46
Jordin Tootoo z New Jersey se v zápase s Pittsburghem dvakrát popral s Robertem Bortuzzem, čímž pomstil zranění Jaromíra Jágra z minulého vzájemného duelu.
Bitky mezi Tootoem a Bortuzzem najdete v časech 3:20 a 5:25 | Video: youtube.com

New Jersey - Ten zákrok vypadal hodně drsně. Však se po něm také Jaromír Jágr sbíral z ledu notnou chvíli a do zbytku zápasu už nenastoupil. Řeč je o faulu Roberta Bortuzza z Pittsburghu, jímž skolil českou hvězdu New Jersey zkraje prosince (podívejte se ZDE).

Zatímco rozhodčí ve zmíněném střetnutí jeho nečistý hit nepotrestali, vedení NHL mu vyměřilo dvouzápasový distanc.

Ještě lepší pomstu však přichystali dnes v noci sami Ďáblové v dalším vzájemném duelu. Dvě bitky a nakonec i vítězství 3:1.

První hvězdou utkání byl vyhlášen právě Jágr, který v závěru druhé třetiny vstřelil vítězný gól (podívejte se ZDE). Jedním z klíčových hráčů večera byl ale Jordin Tootoo, a to přes to, že odehrál jen dvě a půl minuty a nezaznamenal žádný gól ani asistenci.

Krátce před oběma brankami Ďáblů ve druhé třetině se totiž popral s provinilcem Tučňáků Bortuzzem. Tootoo tak splnil výhrůžky, že se za zákeřný faul Bortuzza na Jágra pomstí.

"Není pochyb o tom, že Tootoo byl klíčovou ingrediencí. Jak skvěle odvedl svou práci a navíc to načasování...," pochvaloval si Lamoriello. "Ukázal, že lidé nemají krátkou paměť, a byl rozhodujícím faktorem našeho vítězství. Koneckonců si to myslí i řada novinářů, když ho zvolili třetí hvězdou utkání," dodal trénující manažer.

"Několikrát jsem ho vyzval ke rvačce, on však odmítl. Ale sezona je dlouhá a já rozhodně nezapomenu, jaké nosí číslo," sliboval Tootoo pomstu Bortuzzovi po zmiňovaném posledním souboji začátkem prosince. Vendeta vyšla dokonale. Při první i druhé bitce rozdal soupeři více ran a hlavně domácí mužstvo i fanoušky přivedl do varu.

"Hokej je týmová práce. Udělal jsem to pro parťáka, který sedí v kabině kousek ode mě," prohlásil jednatřicetiletý kanadský útočník. "V téhle hře záleží na výkonu každého jedince a každý máme na ledě jinou roli. Nebylo to tak, že jsem se chtěl hned poprat. Ale když přišel správný čas, pustili jsme se do sebe. Ve finále šlo hlavně o to, abychom získali dva body, a to se nám povedlo," dodal Tootoo.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy