VIDEO Parádní nájezd! V EBEL lize zesměšnil brankáře Znojma

Podívejte se na parádní nájezd, který v EBEL lize zesměšnil brankáře Znojma.
Podívejte se, jak Mike Ratchuk vykoupal brankáře Znojma. | Video: Youtube.com

Lublaň - Tady byl gólman úplně zbytečný. Podívejte se v našem videu, jak útočník Lublaně v Rakouské EBEL lize vykoupal a zesměšnil nádherným nájezdem brankáře Znojma.

Mike Ratchuk se rozjel, mezi kruhy zamíchal s pukem a naznačil kličku do forhendu. Filip Landsman už pomalu klouzal ke své pravé tyči, když Američan z ničeho nic stahovačkou změnil směr a pohodlně zavěsil do úplně prázdné brány.

Gólman Znojma si proti jeho nádhernému blafáku ani neškrtl a domácí díky parádní hokejové trefě vyhráli zápas po penaltovém rozstřelu 3:2 a upevnili si desátou příčku.

Páté Znojmo se v posledních dnech zmítá ve výsledkové krizi, z pěti posledních zápasů vyhrálo jen jeden.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy