Orli krouží nad Rakouskem. 300 fans Znojma táhlo na Vídeň

Adam Sušovský
27. 10. 2012 7:00
Znojmo po sestupu z extraligy zase žije velký hokejový sen. Rakouská EBEL ligy tamní diváky uchvátila. Na páteční duel do Vídně jich vyrazily podpořit zhruba tři stovky.
Fanoušky Znojma nadchla rakouská EBEL liga. Na výjezd do Vídně jich vyrazilo podpořit Orly vlakem na tři stovky.
Fanoušky Znojma nadchla rakouská EBEL liga. Na výjezd do Vídně jich vyrazilo podpořit Orly vlakem na tři stovky. | Foto: www.hcorli.cz

Vídeň - Znojmo si po sestupu z extraligy žije nový hokejový sen. Tamní hokejisté před rokem rozšířili rakouskou EBEL ligu a už dávno se mohou plácat po zádech, že udělali dobře.

Doby, kdy na některých prvoligových stadionech nehráli ani před pětistovkou diváků, jsou dávno pryč. Téměř stejný počet diváků mají naopak v zádech na některých venkovních zápasech z řad vlastních příznivců.

Jen včera se ze Znojma na západ do Vídně vydalo podpořit Orly vlakem zhruba 300 fanoušků.

"EBEL ligu si nemůžeme vynachválit"

"Krok k přesunu do rakouské soutěže si nemůžeme vynachválit, jak pro naše fanoušky, tak pro naše sponzory to byl oproti první lize výrazný pokrok vpřed," řekl Aktuálně.cz tiskový mluvčí Orlů Lukáš Peroutka.

Nudné prvoligové duely nahradily vyhrocené zápasy s atraktivními soupeři, zchátralé zimáky  útulné arény a zápasy provází show, kterou mohou Orlům závidět i leckteré extraligové týmy.

Do Vídně včera na hokej přišlo dohromady 4 450 diváků. A to už je číslo, které by možná v první lize Orly nezajímalo ani v pěti zápasech dohromady.

To vše za roční klubový rozpočet okolo 25 milionů korun. Přibližně stejný, jak o v české první lize.

Orli drží tempo s nejlepšími

Rozdíl mezi ní a EBEL ligou co do hokejovosti sice letmým pohledem moc dobře poznat nejde, sedma nejnavštěvovanější liga v Evropě ale baví a to je pro klub důležité.

Nějaké rozdíly tam ale patrné hned na první pohled jsou. Velké množství kanadských borců v rakouských týmech umí na ledě pořádně přitvrdit muziku. Hraje se tvrdě, důrazně a nebojácně.

Hokej tak místo krásných kombinací častokrát nabídne řezbu. Jenže to je přesně to, co fanoušky v Rakousku baví a čím si EBEL liga získává svou popularitu.

"Nehraje se tady pohledný hokej, je to o bojovnosti," stihl si všimnout i Bryan Bickell, který Orly během výluky posílil ze Chicaga. "Není to tak krásný hokej, jako třeba znáte z extraligy."

Favorizovaný Villach odjel s osmičkou

Znojmo i díky němu letos v lize nepatří mezi otloukánky. Po loňské rozkokávané má letos našlápnuto k podařené sezoně. Zatímco loni Znojmo místy ustrašeně prohrálo zápas už před nástupem na led, letos je to tým s respektem.

Povídat o tom ostatně může třeba Villach, který jako jeden z hlavních favoritů ligy odjel minulý týden z jihu Moravy s osmigólovým výpraskem, nebo bohatý Salzburg. Také on na domácí Orly nestačil.

Včera už to sice ve Vídni nevyšlo a Orli nakonec padli po urputném boji 1:3, udrželi ale kontakt na nejlepší týmy soutěže a drží si pohodlně páté místo a libují si, že nemusí zajíždět na zimáky do Mostu, Berouna, nebo Písku.

 

Právě se děje

Další zprávy