VIDEO Eliáš se Sýkorou řídili výhru Ďáblů nad Dallasem

Aleš Vávra Aleš Vávra
17. 12. 2011 8:00
New Jersey - Dallas 6:3, Ottawa - Pittsburgh 6:4

New York - Patrik Eliáš s Petrem Sýkorou zářili v zámořské NHL při výhře New Jersey nad Dallasem 6:3. Oba čeští hokejisté vstřelili po gólu a připsali si také jednu asistenci.

Hlavní hvězdou utkání byl ale jejich spoluhráč Zach Parise, který ke gólu přidal rovnou tři brankové přihrávky.

Ďáblové o svém vítězství rozhodli ve druhé třetině, kdy otočili nepříznivý stav z 1:2 na 4:2. Právě vítězný čtvrtý gól zaznamenal Sýkora, když pohotově dorážel bekhendem.

VIDEO Neuvirth a Pavelec čarovali, gól dal jen Ovečkin
VIDEO Frolík pomohl gólem k výhře nad Minnesotou

Eliáš pečetil výsledek ve třetí třetině. Jeho přihrávku si do vlastní branky srazil jeden z obránců Hvězd.

I v dalších zápasech padalo poměrně dost branek. Také Buffalo otočilo v domácím zápase s Torontem nepříznivý stav 1:2 a nakonec zvítězilo 5:4. Hrdinou zápasu byl útočník Thomas Vanek, který vstřelil dvě branky a na další dvě přihrál.

Ottawa i bez zraněného kanonýra Milana Michálka přestřílela Tučňáky z Pittsburghu 6:4. Senátoři excelovali ve střední části hry, v níž nasázeli nešťastnému soupeři pět gólů. Čtyřmi body se na výhře podílel útočník Jason Spezza.

NHL:

Buffalo - Toronto 5:4 (0:0, 4:2, 1:2)
Branky: 30. a 56. Vanek, 25. Stafford, 35. Ennis, 39. Sekera - 22. Lupul, 30. Phaneuf, 50. Kuljomin z trestného střílení, 57. Grabovskij. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18.690.

Ottawa - Pittsburgh 6:4 (0:0, 5:3, 1:1)
Branky: 23. a 53. Spezza, 21. Greening, 27. Alfredsson, 34. Cowen, 40. Konopka - 22. Sullivan, 32. Niskanen, 33. Malkin, 59. Kunitz. Střely na branku: 24:36. Diváci: 19.710.

Florida - Calgary 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 7. a 56. Bergenheim, rozhodující nájezd Weiss - 10. O. Jokinen, 44. Bourque. Střely na branku: 41:26. Diváci: 15.575.

New Jersey - Dallas 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Branky: 16. Clarkson (Eliáš), 24. Henrique, 33. Kovalčuk, 39. Sýkora, 50. Parise, 55. Eliáš (Sýkora) - 9. Ryder, 22. Morrow, 55. Petersen. Střely na branku: 31:36. Diváci: 17.625.

Chicago - Anaheim 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 7. Mayers, 22. Hossa, 38. Bolland, 51. Sharp - 59. Selänne. Střely na branku: 24:25. Diváci: 21.528.