Vary jsou krok od finále, Sparta jen odvrátila debakl

23. 3. 2009 19:37
Karlovy Vary - Sparta 5:2
Sparta na Karlovy Vary nevyzrála
Sparta na Karlovy Vary nevyzrála | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů jsou krok od zopakování loňské senzační účasti ve finále hokejové O2 extraligy. V pondělním čtvrtém semifinále přehráli pražskou Spartu jasně 5:2 a v sérii už vedou 3:1 na zápasy.

První mečbol Západočechů bude holešovický klub odvracet ve čtvrtek na domácím ledě.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Energie nastupovala do utkání pozitivně naladěna díky nedělní výhře, po níž udržela svou domácí neporazitelnost v letošním play off. A možná i proto začala hodně zostra.

Nejdříve sice neuspěl po samostatném úniku Pech, vyprodaný stadion ale mohl jásat už v šesté minutě. Kristek vyzval ke skórování Zuckera, jenž minul bránu. Pak ovšem převzal puk Milan Hluchý a bez problémů přehodil Pöpperleho.

Františku Výbornému nevyšel tah se změnou gólmanů, jen na střídačce seděl včera chybující Přikryl. Druhý sparťanský brankář lovil kotouč ze sítě a to uplynulo jen 35 vteřin. Podruhé inkasoval po akci Skuhravého, který objel bránu a našel Kumstáta.

Běžela patnáctá minuta, když se agilní Lukáš Pech dočkal. Při signalizované výhodě dostal přihrávku od Sailera a po chytrém vyčkání zvedl puk nad brankáře. Skóre 3:0 určilo další ráz utkání.

Pöpperleho střídal Přikryl

Sparta se jen těšila, kdy první třetina skončí. Jenže ani druhé dějství jí velkou radost nepřineslo. Po polovině zápasu překonal hostujícího gólmana Milan Procházka, načež při zkoumání videa z ledu odjel Pöpperle, jehož nahradil Přikryl.

Čtěte dále: Přikryl přiznal svou chybu, Vary chválily dunící halu

Ani se nerozchytal a inkasoval. Na pětibrankový rozdíl zvýšil Řezníček a se Spartou to vypadalo špatně.

Pražané utekli debaklu díky úspěšným zásahům Vykoukala a Broše, nicméně na víc se v dalším průběhu nezmohli.

Nepomohly jim k tomu ani další početní výhody ani šarvátky. Třeba na konci 54. minuty došlo k vážnější potyčce Čutty, do něhož se pustil Hromas. Oba hráči putovali na trestnou lavici, ale skóre se již nezměnilo.

V úterý a ve středu je na programu druhé semifinále, Plzeň hostí za stavu 1:1 na zápasy druhý pražský tým Slavii.

Výsledek:
Energie Karlovy Vary - Sparta Praha 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
6. Hluchý (Zucker), 7. Kumstát (Skuhravý), 15. Pech (Sailer), 32. Milan Procházka (Mudroch), 34. Řezníček (Němec) - 37. Vykoukal (D. Výborný, Kratěna), 43. Broš (Ton, Vykoukal).
Rozhodčí: Homola, R. Polák - Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 10:9, navíc Melenovský 10 min. - Hrdel 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4016.
Stav série: 3:1.
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Řezníček, Mudroch, Prošek, Duben, Čutta - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Melenovský, Skladaný - Pech, Sailer, Dej - Kristek, Hluchý, Zucker. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.
Sparta: Pöpperle (32. Přikryl) - Pilař, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, L. Procházka, Černošek - D. Výborný, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Netík - Hromas, Hrdel, Koreis - Kafka, od 41. navíc Látal, Mrňa. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.