Ivo Pospíšil, ip
22. 3. 2009 19:40
Karlovy Vary - Sparta Praha 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Hokejisté Karlových Varů vedou v semifinále 2:1
Hokejisté Karlových Varů vedou v semifinále 2:1 | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů porazili v nedělním třetím semifinálovém utkání play off na domácím ledě pražskou Spartu 5:3 a ujali se tak v dosavadní sérii vedení 2:1 na zápasy.

Po dvou vyrovnaných třetinách přišlo rozhodnutí v poslední části, kdy úřadující vicemistr srazil svého soupeře třemi rychlými góly.

Oba týmy vstoupily do důležitého střetnutí aktivně a na ledě bylo možno hned od začátku vidět nejen hodně šancí, ale i dohrávaných soubojů.

V první větší příležitosti se ocitl po šesti minutách hry unikající Petr Ton, jenže v důležitou chvíli nedokázal dostat puk přes ležícího brankáře Mensatora.

Jako první se tak v zaplněné karlovarské aréně mohli radovat domácí. V průběhu přesilové hry vystřelil od modré čáry Němec a jeho pokus tečoval za Přikrylova záda Jan Košťál.

Domácí mohli zvýšit náskok těsně před koncem první třetiny, jenže Sailer svou šanci nevyužil a tak přišel okamžitě rychlý trest. Prakticky ihned z protiútoku vyrovnal tvrdou ranou Jakub Langhammer.

Pražané navíc na začátku druhé části vývoj zápasu zcela otočili, když v početní převaze uspěl i Ondřej Kratěna. Radost ovšem hostům dlouho nevydržela.

Agilní Lukáš Pech se tři minuty nato probojoval až před gólmana Přikryla a jeho následná střela nakonec propadla až do sítě.

Spartě mohl vrátit zpět ztracené vedení Petr Ton, jenže on sám ani svůj druhý brejk v zápase nezužitkoval. Holešovickému celku se v dalším průběhu naskytly možnosti zvláště v přesilových hrách, ale ani ty nevyužil.

Karlovy Vary tak nakonec udeřily v poslední desetiminutovce a zasadily svému soupeři těžké rány, ze kterých se už nedokázal dostatečně zvednout.

Přesně v třiapadesáté minutě rozjásal nejprve domácí arénu podruhé v zápase Jan Košťál a na jeho trefu vzápětí navázali i jeho spoluhráči Skladaný s Němcem. Ti svými zásahy stanovili během chvíle rozhodující náskok na 5:2.

Otřesená Sparta pak už dokázala jen snížit zásluhou Jakuba Koreise. Čtvrté vzájemné utkání je na programu v pondělí.