V extraligovém play off bude končit méně zápasů nájezdy

ČTK ČTK
5. 3. 2016 16:21
V pátém až sedmém duelu sérií totiž při nerozhodném stavu určí vítěze výhradně gól dosažený v prodloužení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Caha

Praha - V hokejové extralize v pondělí začnou vyřazovací boje o titul, v nichž na úkor samostatných nájezdů přibude zápasů prodlužovaných až do rozhodnutí. V pátém až sedmém duelu sérií totiž při nerozhodném stavu určí vítěze výhradně gól dosažený v prodloužení.

Pro předkolo, v němž se utkají Chomutov s Kometou Brno a Zlín s Třincem, je vyhrazeno období od 7. do 13. března. Hrát se bude na tři vítězné zápasy, ale opakující se prodloužení až do rozhodnutí bude aktérům hrozit, jen pokud na smírný stav dojde v klíčovém pátém duelu. Předchozí čtyři zápasy se případně rozhodnou v nájezdech po jediné nastavené dvacetiminutovce.

Dramata přibudou od čtvrtfinále

Na dlouhá dramata se mohou fanoušci těšit od čtvrtfinále, jež odstartuje 14. března. V sériích, z nichž lze postoupit až po dosažení čtyř výher, se při nerozhodném výsledku v prvních čtyřech zápasech bude rovněž nastavovat jednou dvacet minut s následnými nájezdy. Utkání číslo pět, šest a sedm - bez ohledu na průběžný stav série - by se pak hrála do rozhodujícího gólu bez nájezdů.

Semifinále startuje 29. března a o finalistech se rozhodne nejpozději v pondělí 11. dubna. Boj o titul začne ve čtvrtek 14. dubna a nový šampion, který vystřídá na trůnu Litvínov, bude korunován nejdříve v úterý 19. dubna a nejpozději o týden později, kdy by se hrálo případné sedmé finále.

"Očekávám nádherné hokeje a plné stadiony. Očekávám svátek hokeje. Bude to každý den v televizi, celý národ by to tak mělo pohltit a extraliga by tak měla nějakým způsobem vyvrcholit," řekl na dnešní tiskové konferenci v Praze šéf extraligy Josef Řezníček.

Předpokládá, že dosavadní suveréni Liberec a Sparta budou hrát prim i v play off. "Nikdy to tak nebývá, že kdo je suverénní, vítězí pak jasně i v play off. Ale myslím si, že Liberec i Sparta, která od určité doby chytila velice dobrou formu, jestli to těmto dvěma klubům vydrží i dál, tak by se právě tyto týmy měly poprat o titul," uvedl Řezníček.

Poprvé překonaný milion

V pátek skončená základní část udělala představitelům českého hokeje radost. Zejména z pohledu návštěvnosti, která takřka dosáhla na magickou a dosud nepokořenou hranici dvou milionů diváků. "Svaz z toho má velkou radost. V sezoně došlo k posunutí několika rekordů včetně sledovanosti a návštěvnosti, což je důkaz, že extraliga jde správným směrem," řekl prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Ocenil, že jednotlivé kluby začaly mnohem více a na vyšší úrovni pracovat s fanoušky. To je v jeho očích jedním z důvodů, proč návštěvnost vyšplhala na dosavadní maximum (1,967.712 diváků).

"Musím také vyzdvihnout Hokejové hry v Brně, to byla obrovská událost a úžasná věc pro celý hokej. Bylo by skvělé tohle v budoucnu zopakovat," připomněl Král lednové zápasy Komety proti Plzni a Spartě pod širým nebem, které vidělo dohromady 40.014 diváků.

Potřetí se bude v play off hrát o Pohár T. G. Masaryka, téměř 74 centimetrů vysokou a 15 kilogramů vážící trofej. Z předchozích let jsou na ní vyryta jména vítězů ze soupisek Zlína (2013/14) a Litvínova (2014/15).

 

Právě se děje

před 8 minutami

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Soud uzavřel korupční kauzu Vidkun, rozsudek vynese v červenci

Olomoucký krajský soud v pondělí po posledních závěrečných řečech uzavřel korupční kauzu Vidkun. Rozsudek soud vyhlásí 16. července, řekl soudce Martin Lýsek. Proces, ve kterém čelí obžalobě z korupčního jednání dva někdejší vysoce postavení policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj, vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý a bývalý hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), trval půldruhého roku. Podle žalobce se jejich vina postavená především na řadě hodin odposlechů prokázala, všichni obžalovaní naopak vinu popřeli a žádají zproštění.

Původně chtěl soud vyhlásit rozsudek na konci června, vzhledem k dlouhým závěrečným řečem nakonec zvolil termín 16. července, uvedl soudce. Bývalý hejtman Rozbořil se omluvil, nebude přítomen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy