Už jsme výhru potřebovali, ulevil si obránce Němec

FOTO Lev ohlídal Petružálka a ukončil černou sérii
Hokejisté pražského Lva konečně zlomili sérii porážek, která trvala osm utkání v řadě a porazili Amur Chabarovsk na domácím ledě 5:2.
Radujícím se hokejistům přitom v první třetině nenaznačovalo zhola nic, že by utkání mohlo dopadnout tak dobře.
Lvi první třetinu prohráli 1:2. Nutno ovšem podotknout, že přesto i v ní měli herně navrch a jako první ve 3. minutě skóroval Erik Christensen, kterému zpoza branky skvěle přihrál Jakub Klepiš.
Poté však v závěru první třetiny Lvi dvakrát inkasovali. V 19. minutě se trefil Alexandr Osipov a osm sekund před přestávkou po finské kombinaci také Mika Pyörälä, kterému přihrával Juha-Pekka Hytönen.
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
1. 11. 2012 6:00
Lev Praha konečně prolomil sérii bez vítězství, když doma porazil Amur Chabarovsk 5:2.

Praha - Dlouhých osm zápasů nepoznali hokejisté Lva radost z vítězství. Tu si mohli vychutnat až ve středu po utkání s Chabarovskem, jenž porazili 5:2.

"Čekali jsme na to dlouho, o to víc jsme si to užili. Až jsme se báli o Kálu (trenér Jiří Kalous), aby mu nepraskla cévka, jak tam řval," líčil po zápase obránce Ondřej Němec. "Už jsme to potřebovali. Zase se zvednout, nakoupnout nějakou vítěznou vlnu," těší zkušeného beka.

Duelem s Chabarovskem začal pražský celek třízápasovou sérii domácích zápasů. "Tohle je mužstvo, které musíme porážet. Teď nás dál čeká Novosibirsk a Slovan. Proti nim musíme hrát stejně a do reprezentační pauzy ještě nějaké body získat," burcuje osmadvacetiletý zadák.

Gól na 4:2 zlomil odpor soupeře

Český reprezentant se na výhře podílel kromě kvalitního výkonu v obraně také brankou na 4:2, která v 53. minutě zřejmě definitivně zlomila odpor Amuru. A byl to gól opravdu lahůdkový.

Jakub Klepiš od levého mantinelu narýsoval krásný pas přes celou šíři útočného pásma a Němec z pravého kruhu nezaváhal.

"Já to dával do prázdné brány. Občas to zkoušíme na tréninku. Kuba mi to předložil fantasticky. V podstatě to byl jeho gól," přiznal Němec, že šlo o nacvičenou akci.

Z komplikace se Lev rychle oklepal

Jediné dva góly Lev inkasoval v krátkém rozmezí na konci první třetiny, kdy ruský tým otočil stav na 1:2.

"Byla to zbytečná komplikace. Je to náš problém od začátku sezony. V prvních a posledních minutách míváme na ledě slušně řečeno nepořádek, hlavama býváme už v kabině," uvědomuje si Němec.

Po návratu z šaten však stačilo pouhých 56 sekund, aby Tomáš Surový srovnal na 2:2 a odstartoval obrat domácích. "V kabině jsme si něco řekli, trenér měl dost hlasitý projev a prostě to vyšlo," uzavřela opora Lva.

Pražany čeká další zápas už ve čtvrtek, kdy v Tipsport aréně hostí Novosibirsk (online přenos z tohoto utkání sledujze ZDE).