Třinec rozstřílel Litvínov. Gólové hody i v Boleslavi

17. 11. 2010 19:55
Třinec - Litvínov 10:1, M. Boleslav - K. Vary 9:5

Praha - Sváteční den pojaly extraligové týmy opravdu velkolepě, když hned na několika stadionech si diváci v rámci 21. kola užívali gólové hody nebo nebývalé drama.

Nejvíce muselo diváky bavit představení v Mladé Boleslavi, kde přestřelka s Karlovými Vary nabídla dva velké zvraty a celkem čtrnáct branek.

Jedenáct gólů padlo v Třinci, tam měli už odpočátku jasně navrch domácí, kteří svého soupeře zostudili potupnou "desítkou". Ze tří bodů se radovali i v Pardubicích, kde však Vítkovice dokázaly smazat třígolové manko a rozhodla tak až trefa z poslední minuty.

Tříbrankové vedení málem prohospodařili také Zlínští. Sparta ale začala stíhací jízdu hodně pozdě, a tak na vyrovnávací gól už nezbylo dostatek času.

Kluby postavily Šulce do hlavní role kontumační aféry
Slavia otočila zápas v Plzni, Kladno přestřílelo Tygry
Dudův návrat: Po zápase uštědřil pohlavek Růžičkovi

Mladá Boleslav odstartovala proti Karlovým Varům skvěle a už po necelých sedmi minutách vedla 3:0. Hosté však odpověděli stejně úderně a ještě do přestávky skóre otočili.

Středočechům se povedl také vstup do druhé třetiny, kdy znovu strhli vedení na svou stranu. V té době už byli na místě obou brankářských jedniček jejich náhradníci. Ale ani ti nedokázali gólovou smršť zastavit.

Ve 32. minutě přidal zřejmě klíčovou a rozhodující branku po důrazné akci Loskot. To sice Západočechům energii nesebralo, i nadále měli velké šance, ovšem efektivnější byli jednoznačně domácí, kterým chyběla jen jediná trefa k dosáhnutí potupného desetigólového debaklu.

Toho se naopak dočkali v Třinci, kde Litvínov držel naději na slušný výsledek jen v první třetině. Dvěma slepenými góly se blýsknul sváteční střelec Erik Hrňa. Pro Oceláře znamenalo rekordní vítězství historický přepis nejvyšší extraligové výhry.

Na ostatních stadionech viděli diváci o hodně větší dramata. Pardubice spěly i díky dvěma přesilovkovým trefám Barteka a další Špirka k jasnému vítězství. Vítkovičtí se však nenechali srazit na kolena a ve druhé polovině zápasu postupně ztrátu dohnali. Jenže necelou minutu před koncem se štěstí usmálo na Pivka a tři body zůstaly přece jen na východě Čech.

Rovněž ve Zlíně vedli domácí nad Spartou po první dvacetiminutovce 3:0, což vydrželo až do 55. minuty. Poté se však Pražané dostali dvěma góly zpět do zápasu. Ten třetí a vyrovnávací ale už nepřidali.

Vedení o tři branky málem nestačilo ani Brnu. Kometa nejprve otočila vedení Českých Budějovic, ovšem za stavu 4:1 Jihočeši pořádně zabrali a přiblížili se znovu na dostřel. Na bod však nakonec i díky dobře postaveným tyčím domácího gólmana, které Hoviho v samém závěru zachránily hned dvakrát.

21. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Benzina Litvínov 10:1 (3:1, 2:0, 5:0)
Branky a nahrávky:
11. Hrňa (Adamský, Polanský), 12. Hrňa (Polanský, Adamský), 17. Peterek (Polák, D. Květoň), 26. M. Růžička (Kohn, Zíb), 39. Varaďa (Lojek, Bonk), 47. Polanský (Bonk, Adamský), 48. Kohn (Orsava, Krajíček), 54. Richter (Peterek, Adamský), 54. D. Květoň z trestného střílení, 56. M. Růžička - 12. Lukeš (Kubinčák). Rozhodčí: Pešina, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:6, navíc Ručinský (Litvínov) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 3604.

Třinec: Hamerlík - Krajíček, Hrabal, Richter, Zíb, Lojek, Hudec, Seman - D. Květoň, Peterek, V. Polák - Orsava, Kohn, M. Růžička - Varaďa, Bonk, McGregor - Hrňa, Polanský, Adamský. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Litvínov: J. Hübl (48. Franěk) - Černošek, Jareš, Kroupa, Kubát, Kousalík, Švarný, Gula, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jánský, Jenáček, Ručinský - Černý, Vopat, Trávníček - Majdan, Kracík, Gerhát. Trenéři: Kučera a Reichel.

HC Eaton Pardubice - HC Vítkovice Steel 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
4. Bartek (Pivko, F. Kaberle), 8. Bartek (Pivko, Píša), 15. Špirko (Somík, Pineault), 60. Pivko (Kočí, Zohorna) - 30. Káňa (J. Sýkora, Szturc), 35. Vrána (Malík, Ujčík), 47. Burger (Huna). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Kostka, Bláha. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. Diváci: 9865.

Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Pivko - Pineault, Špirko, Somík - Rákos, Radil, Buchtele. Trenéři: Jandač a Landsman.
Vítkovice: Málek - Punčochář, Rehák, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, L. Kovář - Huna, Burger, Tomas - Pohl, Húževka, Svačina - Szturc, J. Sýkora, Šedivý - Ujčík, Vrána, Klimek - od 21. navíc Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 9:5 (3:4, 3:0, 3:1)
2. Pabiška (Vrbata), 3. Loskot (Gajovský), 7. Nouza, 22. Vrbata (Pabiška), 23. Divíšek (Žabka), 32. Loskot (Handlovský), 42. Bahenský, 51. Tvrdík, 59. Hrdel (Nouza) - 7. Nosek (Skuhravý), 12. Nosek (Skuhravý), 17. M. Procházka (D. Hruška, Pech), 19. D. Hruška (Pech), 51. Kumstát (Zaťovič). Rozhodčí: Minář, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 3210.

Mladá Boleslav: Schwarz (21. Valent) - Žabka, Jindra, Marušák, Macháček, Hay, Duben, Lehikoinen - Tvrdík, Divíšek, Macho - Pabiška, Vrbata, Bahenský - Nouza, Hrdel, Boháč - Loskot, Gajovský, Handlovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.
Karlovy Vary: Mensator (7. Sáblík) - Nosek, Čutta, Sloboda, Gřegořek, Parýzek, Kokko, Dobroň - Kumstát, Skuhravý, Melenovský - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Dej, M. Procházka - Hřebejk, T. Klíma, Sailer. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)
5. Leška (Balaštík, Köhler), 12. Důras, 16. Kubiš (Roman Vlach) - 55. D. Výborný (Y. Treille), 56. Philipp (Broš, Jan Hanzlík). Rozhodčí: Hribik, Husička - Kis, R. Prchal. Vyloučení: 7:7, navíc Koreis (Sparta) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 6488.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Holík, Balán, F. Čech - Kubiš, Roman Vlach, Sivák. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, O´Brien, Salcido, Macholda, Zacpálek - Ton, D. Výborný, Y. Treille - Kůrka, Broš, Pacovský - Smoleňák, Koreis, Hromas - Bartánus, Karpov, Kafka. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

HC Kometa Brno - HC Mountfield České Budějovice 4:3 (0:1, 4:0, 0:2)
29. Hubáček (Erat, Dopita), 31. Brabenec (Malec, Mojžíš), 38. Brabenec (Kvapil, Protivný) - 7. Kuchejda (Mertl), 46. Kotaška (Mikeska), 52. Vydarený (Martynek). Rozhodčí: A. Jeřábek, Souček - Rozlílek, Lhotský. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 7200.

Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Bičánek, Protivný, Mojžíš, Malec, Zubíček - Erat, Dopita, Hubáček - R. Hruška, Balej, Kvapil - Jaroslav Svoboda, Huml, Veselý - Jakub Svoboda, Brabenec, Dlouhý. Trenéři V. Jeřábek a Lubina.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Jank, Snopek, Vydarený, Kotaška, Klement, Šulc - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Podlešák - Kuchejda, Mertl, Pletka - Červený. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Předehráno: HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 4:5 v prodl. (2:0, 2:1, 0:3 - 0:1), HC Vagnerplast Kladno - Bílí Tygři Liberec 5:3 (2:0, 1:0, 2:3).