Slavia otočila zápas v Plzni, Kladno přestřílelo Tygry

16. 11. 2010 20:25
Extraliga: Plzeň-Slavia 4:5 po pr., Kladno-Liberec 5:3
Plzeňský obránce Doug O'Brien
Plzeňský obránce Doug O'Brien | Foto: hcplzen.cz

Praha - Hokejisté Kladna v předehrávce 21. kole hokejové extraligy zabrali a na vlastním ledě dokázali porazit Bílé Tygry z Liberce.

Po dvou třetinách vedli 3:0, přesto se nakonec museli bát o výsledek. Liberečtí mohutně dotahovali, přestřelku ve třetí třetině ukončil střelou do prázdné branky domácí Kotrla, který pečetil na konečných 5:3.

Kluby postavily Šulce do hlavní role kontumační aféry
Bouřlivák Duda se vrací do extraligy, vypomůže Plzni
Další rána pro Plzeň. Petr Sýkora odchází do Minsku

V dresu Kladna se blýskl Treille dvěma brankami a jednou asitencí. Tři přihrávky si připsal Kalla. Kladno zvítězilo poprvé po sérii pěti porážek v řadě.

Ďábelská čtyřminutovka Slavie

Ve druhé předehrávce nastoupil také další tým ohrožený aférou s registracemi hráčů. Plzeň hostila Slavii a v jejím dresu nastoupila nová posila, ex-slávistický útočník Radek Duda.

Západočeši vedli už 4:1, vaz jim však zlomila ďábelská čtyřminutovka Slavie na konci utkání. V 54. minutě snížil Krenželok, o chvíli později skóroval Růžička a dvě minuty před koncem znovu Krenželok vyrovnal.

Rozhodovalo tak prodloužení, na jehož začátku hrála Plzeň přesilovku čtyři proti třem. Vostřák své šance neproměnil a hostující Kadlec, který svůj tým v předchozím okamžiku trestuhodně oslabil, rozhodl střelou od modré.

21. kolo hokejové extraligy:

HC Vagnerplast Kladno - Bílí Tygři Liberec 5:3 (2:0, 1:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 10. Toman (S. Treille, Kalla), 17. S. Treille (Kalla), 39. S. Treille (Mrázek, Kalla), 50. Mrázek (Bílek, Bicek), 60. Kotrla (Patera, Eberle) - 43. Bárta (Ondřej), 47. Dušek (Nedvěd), 58. M. Hořava (Vak, Nedvěd). Rozhodčí: Konc, Rudý (oba SR) - Bejček, Rozlílek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1998.

Kladno: Cikánek - Kameš, J. Drtina, Mrázek, Toman, L. Procházka, Piskáček, D. Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Látal, Stieler, Bělohlav - Eberle, Knotek, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.
Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Trončinský, Čakajík, Rýgl, Moravec, od 41. navíc Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Podkonický, Plodek, Víšek - Bárta, Ondřej, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 4:5 po prodloužení
(2:0, 2:1, 0:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Vlasák (Vostřák), 14. Vostřák (Vlasák, Kovář), 23. M. Heřman (Dvořák), 31. Vostřák (Kovář) - 28. Svoboda (Kadlec, Růžička), 54. Krenželok (Jaškin, Kadlec), 57. Růžička (Vondrka), 58. Krenželok (Štefanka, Žižka), 64. Kadlec. Rozhodčí: Baluška (SR), Möllner - Charvát, Svoboda. Vyloučení: 7:6, navíc Doležal (Slavia) 5 min a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 6112.

Plzeň: Mazanec - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Benák, Dresler, Frolo - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Lammers, Johnson - Pitule, Haman, Plášek - Stránský, M. Heřman, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Slavia Praha: Kopřiva (54. - 55. Furch) - Kadlec, Špelda, Žižka, Kolařík, Kuboš, Vašíček, od 45. navíc Roth - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - T. Svoboda, Holec, Tomica - Jaškin, Štefanka, Krenželok - P. Jelínek, Endál, Doležal (34. Micka). Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.