Ton se v Brně uvedl gólem, Olomouc přejela Pardubice

12. 8. 2014 19:10
Příprava hokejových týmů na extraligu pokračuje.
Sparta v přípravě porazila Medveščak Záhřeb i bez Petra Tona. Ten už dneska dával gól za Brno. | Foto: CPA Eduard Erben

Brno - Lépe se Petr Ton v Brně uvést ani nemohl! Hned v prvním utkání za Kometu se gólově prosadil a pomohl Brnu porazit před téměř pěti tisíci diváku Amur Chabarovsk hrající KHL.

V přípravě se dál daří i Olomouci. Nováček soutěže po skalpu Třince a Minsku pobavil i domácí diváky. Extraligové Pardubice porazil hladce 4:0.

Vítězství nad účastníkem KHL slaví i Sparta, která na domácím ledě až v prodloužení porazila Medveščak Záhřeb. O jejím vítězství rozhodl slovenský supertalent Réway.

Irgl prohrál s Vítkovicemi. V Třinci bylo vyprodáno

A další vítězství slaví i Slavia. Ta pokračuje v přípravě v nebývalé formě a po skalpu Plzně, Liberce i Záhřebu dnes porazila i další tým KHL Admiral Vladivostok 4:2. A to i bez klíčvých útočníků Jaroslava Bednáře a Tomáše Vlasáka.

Už tři hodiny před zápasem bylo vyprodáno utkání v Třinci. Ten dnes v premiérovém utkání Steel Cupu hostil Vítkovice a nasadil do sestavy i jejich odchovance Zbyňka Irgla.

Oceláři však v bouřlivé atmosféře přípravné derby prohráli 2:3. Irgl se neprosadil, hrdinou zápasu byl Vladimír Svačina se dvěma góly. O vítězství Vítkovic rozhodl v poslední minutě.

Přípravné hokejové zápasy extraligových týmů:

HC Kometa Brno - Amur Chabarovsk 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky: 7. P. Ton, 8. J. Káňa II - 45. Litovčenko.

HC Sparta Praha - Medveščak Záhřeb 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 25. Přibyl, 33. Hrbas, 64. Réway - 28. Pelletier, 59. Glumac.

HC Olomouc - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Branky: 8. Buc, 13. Patera, 15. Králík, 24. Jergl.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 10. Látal, 59. Ovčačík.

HC Slavia Praha - Admiral Vladivostok 4:2 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 20. Poletín, 35. T. Doležal, 40. Klhůfek, 57. Valach - 32. a 43. Bergfors.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 35. Majdan - 15. R. Pšurný, 35. Kverka.