reklama
 
 

Lék starých hokejistů: Veteránům pomáhá čínská medicína

8. 8. 2014 9:48
Nikdy v kariéře jsem se tak dobře necítil, říká čtyřicetiletý Radim Tesařík ze Zlína. Čínská medicína ale v létě udržovala i ještě o tři roky staršího Jiřího Šlégra.

Praha - Těla je bolí a jsou za ta léta pořádně opotřebovaná, jenže skončit s hokejem? To si nedovedou představit. Jiří Šlégr a Radim Tesařík jsou hokejoví obránci veteráni. Jednomu je 43, druhému 40 a oba mají stejný recept, jak překonat bolest a připravit se na novou sezonu.

Vsadili na čínskou medicínu a na prahu nové sezony se cítí skvěle.

Šlégr se připravuje na sezonu v Litvínově a čínskou medicínou tlumí bolavá záda, Tesařík by si zase chtěl prodloužit kariéru ve Zlíně, jenže má už léta problémy s třísly.

"Nikdy jsem se necítil tak dobře"

"A teď? Bomba, nic mě nebolí! Podobně jsem se necítil nikdy v kariéře," usmívá se Tesařík, který si však stejně jako Šlégr ještě musí místo v týmu vybojovat.

"Čínská medicína mi pomohla na doporučení bývalého spoluhráče z Třince Vlastíka Kroupy a cvičil jsem i s paní Čajánkovou (manželkou Petra Čajánka) jógu. Šlo o cvičení a posilování kyčlí," líčí Tesařík.

Mimochodem Vlastimil Kroupa radil z vlastních zkušeností: Na konci své kariéry kdysi také bojoval s bolavými kyčlemi.

"Každý večer, když šly děti spát jsem cvičil," přemítá Tesařík. I díky tomu, že se dal takhle do kupy, pak v létě odmítal nabídky jiných extraligových klubů.

Tesařík měl nabídky. Ale chce hrát za Zlín

"Spíše se vyptávali, ale já jim řekl, že to zkusím ve Zlíně. Když to bude bolet, nedá se nic dělat. Ani v tomto případě však nejsem rozhodnutý skončit. Pokud to nevyjde ve Zlíně, vždycky můžu do Vsetína," říká pětinásobný extraligový šampión a také vítěz ruské superligy s Jaroslavlí.

Tesařík už si včera za Zlín zahrál přípravný zápas proti Třinci, za to Šlégr ještě s Litvínovem na led nevyjel. Přípravu začíná tradičně spolu s Martinem Ručinským až později v srpnu.

"Nevím, jestli to půjde, ale dělám všechno pro to, abych se připravil na novou sezonu. Připravím se a budu čekat i na rozhodnutí trenérů," říkal Šlégr před časem v rozhovoru pro Aktuálně.cz - čtěte ZDE.

Kvůli bolesti v zádech ho z ledu v minulosti odnášeli na nosítkách, kariéru pak ukončil a vlétl do politiky. Po dvou letech se však k hokeji i přes bolest vrátil.

"Jsem neposlušný, ale hokej miluju," říká jeden z posledních šampionů z Nagana, který ještě stále hraje.

autor: Adam Sušovský | 8. 8. 2014 9:48

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama