To je fair play! Zlínský brankář odvolal vyloučení soupeře

Foto: Lukáš Drštička
ČTK ČTK
8. 4. 2014 6:47
Zlínský gólman Libor Kašík odvolal vyloučení sudích, když přiznal, že jej podrazil spoluhráč, nikoliv soupeř.

Zlín - Sportovní gesto fair play předvedl zlínský brankář Libor Kašík ve čtvrtém semifinálovém zápase play off extraligy s Třincem. Rozhodčí chtěli vyloučit Jiřího Polanského za podražení zlínského brankáře, ale ten se přiznal, že jej podrazil domácí kapitán Petr Čajánek a tím odvolal verdikt sudích.

"Byl jsem si jistý, že mě podrazil Čajánek. V hlavě jsem to měl tak, že bych se měl přiznat. Viděl jsem to u jiných hráčů a myslím, že je to sportovní. Tak jsem se přiznal," popsal Kašík celou situaci.

Nikdo ze spoluhráčů mu nevyčítal, že tým přišel o možnost hrát přesilovku. "Všichni to vzali tak, jak to bylo a nijak víc bych to nerozebíral," uvedl.

Za své gesto se od Polanského žádné reakce nedočkal a ani to nijak neřešil. "S Polanským si neřekneme ani ahoj. Je to semifinále, tak je to vyhecované," řekl Kašík s úsměvem.

Zlín musel dohánět

Utkání nezačalo pro domácí dobře, neboť již ve 32. sekundě inkasovali z hole kanonýra Martina Růžičky. "Řekl jsem si, že mi zápas dobře začal a doufal, že jej dochytám," řekl Kašík s nadsázkou.

Berani zabrali a ještě do první sirény vyrovnali díky trefě Filipa Čecha. "Snažil jsem se přidat a i ostatní hráči se zlepšili," podotkl dvaadvacetiletý gólman.

V dalším průběhu zápasu moravský celek neudržel v 53. minutě těsné vedení 3:2, když vyrovnal třinecký kapitán Radek Bonk. "Jeli tři na jednoho a čekal jsem, že vystřelí nahoru. Byl jsem zajetý a připravený i na přihrávku. Vystihl to skvěle, je to hráč velkých kvalit," uvedl Kašík.

Zlín přece jen sérii vyrovnal

Třineckou euforii zmrazil o 19 sekund později v play off agilní Ondřej Veselý, jenž vrátil jednogólový náskok na stranu Zlína. Ve zbývajícím čase svěřenci trenéra Rostislava Vlacha těsné vedení 4:3 uhájili a vyrovnali stav série na 2:2. "Kluci hráli skvěle, dali čtyři góly. Proti Třinci je to paráda," uvedl brankář, jenž zlikvidoval 33 střel.

Oproti prvním dvěma zápasům na ledě Ocelářů zlepšili zlínští hokejisté v domácím prostředí herní projev. Série se za nerozhodného stavu přestěhuje k pátému čtvrtečnímu zápasu na třinecký led, kde Berani budou chtít napravit dojem z předchozího vystoupení.

"Musíme hrát dobře zezadu, a když mi budou spoluhráči pomáhat jako v obou domácích zápasech, tak bychom snad mohli uspět," věřil Kašík v získání prvního mečbolu v sérii.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35.

Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů. "Protože my nekupujeme samotné vrtulníky, my kupujeme celý systém," řekl ministr. Součástí systému je munice i výcvik.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata řekl, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy