Play off extraligy • 4. zápas semifinále • 19:00

3:5
Sparta Praha
10. Koreis (Vondráček), 21. Kempný, 57. Zohorna (Svoboda T., Burian)
4. Rolinek (Pech, Philipp), 15. Polášek (Forman), 39. Buchtele (Hlinka)

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze 4. zápasu semifinále play off hokejové extraligy mezi Kometou Brno a pražskou Spartou. Utkání začíná dnes v 19 hodin.

Těžko týmy svedou vyrovnanější bitvu, než se jim povedlo ve třetím semifinálovém zápase. Zápas rozhodl ve prospěch Komety Jan Káňa až v 75. minutě a domácí tak vyhráli 3:2, i když už prohrávali 0:2. V sérii tak vedou Brněnští 2:1 a dnes si mohou vybojovat postupový mečbol. Zápas si můžete připomenout ZDE.

"Prohrát v play off takhle zápasy je blbé. Nějaká varování už přišla a měli bychom se toho už chytit. Není na co čekat," říkal po nedělním zápase brankář Sparty Tomáš Pöpperle. Více čtěte ZDE.

Sestava Brna: Čiliak (Trvaj) – Dlapa, Hanzlík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Sedlák – J. Hruška, Čermák (C), J. Svoboda – J. Káňa, V. Němec, T. Svoboda – Pivko, Novotný, H. Zohorna – Burian, Koreis, T. Vondráček – Mrázek

Sestava Sparty: Pöpperle (Málek) – Pilař, Piskáček, Polášek, Sičák, Kubát, Philipp – Buchtele, Hlinka, Ton (C) – Rolinek, Pech, Kumstát – I. Rachůnek, Divíšek, Klimek – T. Rachůnek, Přibyl, Forman – Simon

Utkání budou řídit pánové Vladimír Pešina a Robin Šír, na čarách jim budou pomáhat Jiří Gebauer a Vít Lederer.

Hráči jsou na ledě, utkání za malý moment začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Buchtele pozlobil při napadání domácí obranu a Čiliak musel přerušit hru. Vidíme hned první postrkovanou.

2.

Navrátilec Divíšek uháněl s Rachůnkem v přečíslení dvou na jednoho, ale první jmenovaný nedostal puk na svého kolegu v útoku a Čiliak pak odpálil volný puk do bezpečí.

3.

Na druhé straně perfektní individuální akce Čermáka, který se uvolnil kličkou na střed a vypálil. Pöpperle je jistý.

4.

Sparta vede 1:0. Další rychlý kontr hostů už vyšel. Tomáš Rolinek byl na levém kruhu volný a střelou zápěstím propálil Čiliaka.

ELH, Sparta - Třinec: Tomáš Rolinek (60) slaví gól
ELH, Sparta - Třinec: Tomáš Rolinek (60) slaví gól | Foto: CPA Eduard Erben
5.

Sparta pokračuje v tlaku. Čiliak neví, kde mu hlava stojí. Tomáš Rachůnek mohl přidat druhý gól Sparty, ale domácí gólman odolal.

6.

Brno bude mít přesilovou hru. Polášek se provinil podražením.

7.

Domácí se usadili v útočném pásmu a kombinují kolem Pöpperleho.

7.

Kempného bomba mířila těsně vedle a následně se Pražané osvobodili.

8.

Sparta to zvládla, Polášek je na ledě.

9.

Kometě trochu vázne rozehrávka, teď kvůli tomu poslali puk na zakázané uvolnění.

9.

Tomáš Svoboda zkusil Pöpperleho překvapit ranou z úhlu, ale to se mu nepodařilo.

10.

Kometa srovnává na 1:1.  Vodráček nahodil puk z otočky na branku, kde si ho našel Jakub Koreis a vyloženě ho došťouchl za záda Pöpperleho.

11.

Němec zůstal po jednom ze soubojů ležet na ledě a na domácí střídačku se potácí jen za pomoci lékařů.

12.

Tempo zápasu trochu ochablo a hraje se hlavně ve středním pásmu.

13.

Koreisova formace se dostala pod obrovský tlak. Ivan Rachůnek bušil do betonů Čiliaka, ale ten drží nerozhodný stav.

14.

Vojtěch Němec je po předchozím střetu zpátky na ledě.

15.

Sparta vede 2:1. Forman našlápl, přebruslil u mantinelu obránce a bekhendem přihrál Adamu Poláškovi do jasné šance, který se nemýlil.

16.

Brno se jalo hned odpovědět. Ale z celé šance rezultovala jen strkanice mezi Kumstátem a Vondráčkem. Oba jdou na trestnou lavici za hrubost. A bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

16.

Kováčik pálil od modré hned po buly. Pöpperle se asi hodně divil, ale vyrážečkou puk vytěsnil.

17.

Znovu v akci Kováčik, ale s jeho nahozením si brankář Sparty poradil.

18.

Vyloučení hráči jsou na ledě, obě strany hrají v pěti.

18.

Jakub Svoboda se nerozpakoval, po zisku kotouče přeje modrou a hned puk poslal na Pöpperleho, ten opět podržel Spartu.

19.

Pivko měl nabito mezi kruhy, ale těsně minut, to byla velká šance na vyrovnání.

20.

Po další šanci Komety se před Pöpperlem strhla pořádná mela a určitě se bude vylučovat.

Situace je následující. Koreis dvě minuty, Polášek 2+2 minuty. Takže z toho plyne přesilovka pro Brno.

20.

Konec první třetiny.

Sparta nastoupila do zápasu hodně nahecovaná a zatím své šance využívá. Brno je také nebezpečné, ale oproti Pražanům málo efektivní a tak prohrávají 1:2.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Brno srovnává na 2:2. Domácí využívají přesilovku. Sičák chtěl vyhodit puk zpoza branky, ale našel jen mezi kruhy skvěle najetého Michala Kempného, který sparťanskou asistenci využil.

22.

Vyrovnávací gól Kometu nakopl a dál se tlačí před hostujících svatyni.

23.

Sparta se oklepala a Rolinkova formace svírá Brno před Čiliakem.

24.

Puk z vlastního pásma vyvezl Káňa a drží ho v rohu za Pöpperlem.

25.

Nakonec akci zakončil Žižka. Gólman Sparty byl pozorný.

25.

Kubát to zkusil příklepem z levého kruhu, ale střela byla slabá a na dorážku nikdo z hostů nedosáhl.

26.

Hanzlíka při rozehrávce lehce Divíšek potáhl, domácí se dožadují vyloučení, ale marně.

27.

Sparta rozjela další akci, ale zastavil ji ofsajd.

28.

Ton se dostal k zakončení zblízka, ale Čiliak položil hokejku na led a puk pokryl.

29.

Hanzlík hrubě napadl Pecha, ten leží na ledě a v obličeji má krev. Hanzlík dostává trest pět minut plus do konce utkání.

29.

Kometa se zatím v dlouhé přesilovce dobře brání a vyhazuje přes všechny čáry.

30.

Ton pěkně nahrál Rolinkovi, který ale puk netrefil dobře a Čiliak betonem ještě posunul bránu. Hra je tedy přerušena.

30.

Kumstát s Buchtelem sypali puky na brněnskou branku, ale čiliak je zatím hlavní hrdinou domácích.

31.

Kometa následně šetří čas ve středním pásmu, to už je více jak polovina trestu pryč.

32.

Pech se vrátil po ošetření na sparťanskou střídačku a domácí fanoušci ho "odměňují pískotem".

32.

Vylučuje se i na druhé straně. Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Rolinek. Bude se hrát ve čtyřech.

33.

Po nepřesné střele Jakuba Svobody hosté vyhazují jen na zakázané uvolnění.

33.

Zdá se, že více prostoru na ledě vyhovuje Kometě, který se drží před brankou Sparty.

34.

Ale činit se vzápětí musel i Čiliak na druhé straně. Nutno říct, že sledujeme zajímavý hokej.

35.

Kempný s Dlapou pořádně protáhli Pöpperleho, ten v obou případech puk vyrazil.

35.

Tomáš Svoboda se pustil do Rolinka a opět se bude vylučovat.

35.

Domácí nakonec budou hrát přesilovku. Vylučuje se sice na obou stranách, ale Rolinek dostává ještě dvě minuty navíc za nedovolené bránění.

36.

Kometa se hned usadila v pásmu, ale po pěkné akci rozvlnila síť, ovšem jen zboku.

36.

Tomáš Rachůnek prověřil rychlou ranou Čiliaka, ten vyrazil do rohu.

36.

Utkání se začíná rozhodčím trochu vymykat z ruky. Vojtěch Němec dostal naloženo v jednom ze soubojů a je to s ním zřejmě vážné, protože pro něj jedou nosítka.

36.

Tomáš Rachůnek dostává za sražení Němce stejný trest jako Hanzlík. Tedy pět plus do konce.

37.

Brno má díky tomu přesilovku pět na tři.

38.

Pöpperle si s ošemetnou situací před brankou poradil, to už hraje Sparta ve čtyřech.

39.

Chvíli nikdo na ledě nevěděl, kde je puk. Ležel kousek za modrou čarou, kde ho převzal Pivko a rychle zakončil. Hostující gólman zákrokem přerušuje hru.

39.

Sparta vede 3:2. Kempný se chtěl asi odvděčit hostům za to, že vyrovnání na 2:2 přišlo po Sičákově námazu a předvedl to samé, když ve vlastní třetině našel Hlinku, ten ještě posunul volnému Janu Buchtelemu a Čiliak byl bezmocný.

40.

Kometa je konsternovaná, že dostala gól při vlastní přesilovce, že se nemůže dostat znovu do třetiny.

Konec druhé třetiny.

To se dějí věci. Hraje se hodně divoce, rozhodčí často vylučují, až kdy leží hráči v bolestech na zemi a nebo se mydlí v potyčkách. Ale i to k play off patří. Uvidíme, co nás čeká v posledním dějství.

41.

Začala třetí třetina.

41.

Brno se v pokračující přesilovce nemůže usadit v pásmu.

42.

Sparta vede 4:2. Daniel Přibyl odpykal trest za Rachůnka, naskočil do brejkové situace, stáhnul si puk kličkou na střed a prostřelil Čiliaka. Tohle oslabení se hostům vyplatilo.

43.

Hruška pálil z dobré pozice, ale Pöpperle drží dvoubrankový náskok Sparty.

44.

Kometa se tlačí za kontaktním gólem, ale pořád tomu něco schází.

45.

Pöpperle opět přerušuje hru, ale tenhle zákrok nepatřil mezi obtížné.

45.

Domácí si komplikují situaci. Vondráček si nepohlídal vysokou hůl. Přesilovka pro Spartu.

46.

Sparta Kometu svírá v pásmu, ale nějak se jí nechce vystřelit.

47.

Kempný přidává další trest pro Kometu. Za sekání dostává dvě minuty. 12 vteřin přesilovky pět na tři pro hosty.

47.

Volný Pilař švihem vyprášil Čiliakovi plastron. Brněnský gólman ještě drží naděje Brna v tomto zápase. To už hraje Kometa ve čtyřech.

48.

Kováčik vyrobil hrubici, která mohla domácí stát další gól. Čiliak ale rozjetého Tona vychytal.

49.

Sparta tuhle přesilovku nevyužila, i když měla zajímavé příležitosti.

49.

Domácí si hry v pěti moc dlouho neužili. Jakub Svoboda půjde na trestnou lavici, když si vyšlápl na Pecha.

50.

Kumstát pokazil přihrávku a je z toho zakázané uvolnění.

50.

Další zakázané uvolnění, tentokrát kiks předvedl Kubát.

51.

Spartě tahle přesilovka vůbec nevychází, skoro to vypadá, jako by jen šetřila čas.

51.

Brno je kompletní.

52.

Hruška s Jakubem Svobodou zaměstnali Pöpperleho, který si ovšem poradil i s nepříjemnými dorážkami.

53.

Tradiční Tonova akce, nejal v plné rychlosti do třetiny a vypálil, Čiliak zasáhl skvěle vyrážečkou.

54.

Hlasatel právě oznámil, že v Brně je jako vždy vyprodáno - 7 200 diváků.

55.

Kometě se krátí čas, ale hraje se převážně před Čiliakem. Nyní musel dávat pozor na zakončení Přibyla.

56.

Sparta kontroluje hru a nepouští domácí do šancí.

57.

Kometa snižuje na 3:4. Tomáš Svoboda byl v obklíčení tří hráčů, ale stejně dokázal přihrát úplně volnému Hynkovi Zohornovi a ten Pöpperleho překonal.

58.

Hlinka na druhé straně mohl rozhodnout, ale Čiliak včas zasáhl.

59.

Brno si bere oddechový čas. Zřejmě přijde poweplay.

59.

Sparta vede 5:3. Lukáš Pech vypíchl domácím puk a sám si ho dovezl do prázdné branky.

59.

Aréna ztichla, fanouškům je jasné, že tady už je rozhodnuto.

60.

Divíšek ještě přinutil navrátivšího Čiliaka k zákroku.

60.

Kometa to ještě zkouší v šesti.

Konec zápasu.

I druhá semifinálová série je tedy srovnaná na 2:2, máme se nač těšit. To je pro dnešek vše, díky za pozornost.