Chomutovským primátorem chce být sudí z Berbrova spisu, komunálky zkouší i Kodeš

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
Aktualizováno 22. 9. 2022 8:01
Známé tváře ze sportovního světa se čile zapojily do komunálních voleb. Projděte si ta nejzvučnější jména na kandidátkách.

Radim Tesařík (Vsetín)

Oslavy 80 let hokeje ve Vsetíně: Sportovní manažer Radim Tesařík.
Oslavy 80 let hokeje ve Vsetíně: Sportovní manažer Radim Tesařík. | Foto: Dalibor Sosna

Hokejová legenda Zlína i Vsetína kandiduje na Valašsku už počtvrté za sebou a ve všech případech to bylo za jinou stranu. Začínal s Volbou pro město, poté kandidoval za ANO, následně za Starosty a nyní to zkouší s KDU-ČSL. 

Sportovní manažer hokejového Vsetína jde ale do voleb až ze 20. místa na kandidátce, takže mezi favority na nové členy zastupitelstva určitě nepatří. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Ukrajinská ekonomika letos klesne o 35 procent, očekává Světová banka

Ukrajinská ekonomika, kterou zdevastovala invaze ruských vojsk, v letošním roce klesne o 35 procent. Předpověděla to dnes Světová banka (SB). Nový odhad nicméně představuje zlepšení proti červnové prognóze, kdy SB propad odhadovala na 45,1 procenta. Válka zničila ukrajinské továrny i zemědělskou půdu, z domovů pak vyhnala miliony Ukrajinců. SB odhaduje, že obnova země bude stát minimálně 349 miliard dolarů (zhruba 8,6 bilionu korun).

"Ukrajina nadále potřebuje obrovskou finanční podporu," uvedla viceprezidentka SB pro Evropu a Střední Asii Anna Bjerdeová. Ukrajina podle ní peníze potřebuje kvůli zbytečnému pokračování války i kvůli financování projektů na obnovu a rekonstrukci. Světová banka předpokládá, že v příštím roce se ukrajinská ekonomika vrátí k růstu, který nyní odhaduje na 3,3 procenta. Upozorňuje ale, že výhled je velmi nejistý a bude záviset na vývoji války.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Senátorský klub ProRegion změnil název, předsedou je Adámek

Senátorský klub ProRegion, v němž jsou zástupci ANO a sociálních demokratů, změnil název podle těchto stranických uskupení. Novým předsedou klubu ANO a ČSSD byl v úterý zvolen šumperský senátor Miroslav Adámek (za ANO). 

Adámek byl v končícím volebním období Senátu prvním místopředsedou frakce. Nahradil Jaroslava Větrovského (dříve za ANO), který v letošních senátních volbách kandidoval za hnutí Jihočeši 2012 a mandát neobhájil.

Místopředsedou klubu se stal znovu Petr Vícha (ČSSD), který bude v nadcházejícím období jediným plnohodnotným senátorem sociální demokracie. Bývalá vládní strana, která měla v horní komoře před 12 lety nadpoloviční většinu, v letošních senátních volbách nedokázala získat ani jeden mandát, dvě křesla obhajovala. Klub bývalých vládních stran tak bude mít místo devíti pouze šest členů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy