Švédové nedovoli Bělorusům senzaci, řádně se ale trápili

6. 5. 2013 22:32
Hokejisté Švédska znovu napínali své fanoušky, ale tentokrát dokázali dovést zápas s Běloruskem k vítěznému konci.
Hokejisté Švédska v pondělí večer svoje fanoušky nezklamali.
Hokejisté Švédska v pondělí večer svoje fanoušky nezklamali. | Foto: Reuters

Stockholm - Hokejisté Švédska znovu napínali své fanoušky, ale tentokrát dokázali dovést zápas s Běloruskem k vítěznému konci. Zápas rozhodl v 56. minutě Pettersson a domácí tak slavili triumf 2:1.

Bělorusové šli v úvodní třetině do vedení

Bělorusové tak byli blízko další senzaci. Poté, co přežili v úvodu dvojnásobnou přesilovku favorita, otevřel v 18. minutě skóre zápasu kapitán týmu Kolcov.

Domácí dokázali srovnat o osm minut později, když ránu Lindberga musel ale posvětit až videorozhodčí, jelikož kotouč se odrazil od zadní horní hrany branky.

Domácí se štěstím skóre zápasu otočili

Bělorusové i díky vlastnímu sebeobětování přežili několikeré přesilovky "Tre Kronor" a sami byli ve třetí třetině v početních výhodách blízko vedoucí brance, jenže Filičkin i Černook trefili svými střelami pouze tyče.

A tak udeřilo na druhé straně. Ihned po buly vymetl všechny pavouky ze šibenice Milčakovovy branky utajenou střelou třináctý útočník Švédů Petterson. A jelikož domácí na třetí gól, stejně jako Bělorusové na vyrovnání, již neměli sílu, skóre 2:1 vydrželo až do konce.

Mistrovství světa v hokeji:

Skupina A (Stockholm):

Švédsko - Bělorusko 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Lindberg (S. Kronwall), 52. Pettersson (Lundqvist) - 18. Kolcov (Goroško). Rozhodčí: Kaval (USA), Piechaczek - Schrader (oba Něm.), Valach (SR). Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 10.473.

Švédsko: Enroth - Fälth, S. Kronwall, E. Gustafsson, Tallinder, Granberg, Fransson - Axelsson, Persson, L. Eriksson - S. Hjalmarsson, Lundqvist, Jämtin - Danielsson, Järnkrok, Thörnberg - J. Ericsson, Lindberg, Landeskog - Pettersson. Trenér: Pär Marts.

Bělorusko: Milčakov - Černook, Kaznaděj, Graborenko, Filičkin, Šinkevič, Goroško, Maslenikov - Kulakov, Kitarov, Meleško - Ugarov, Kovyršin, Kolcov - Stefanovič, Stas, Jefimenko - Andrjuščenko, Demkov, Kislyj. Trenér: Andrej Skabelka.

1. Švýcarsko 3 2 1 0 0 11:6 8
2. Norsko 2 2 0 0 0 6:3 6
3. Švédsko 3 2 0 0 1 6:5 6
4. Kanada 2 1 0 1 0 5:4 4
5. Česká republika 3 1 0 0 2 5:7 3
Bělorusko 3 1 0 0 2 5:7 3