Jakub Šafránek Jakub Šafránek
5. 12. 2010 20:47
Karlovy Vary - Liberec 2:3, Sparta - Kladno 6:3
Kapitán Sparty David Výborný děkuje po zápase gólmanovi Tomáši Pöpperlemu.
Kapitán Sparty David Výborný děkuje po zápase gólmanovi Tomáši Pöpperlemu. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Teprve druhou výhru z posledních devíti zápasů si připsala hokejová Sparta, která na vlastním kluzišti porazila Kladno 6:3.

Pražané se díky této výhře bodově dotáhli na jedenáctou Plzeň, s níž hrají v úterý, nicméně na desáté místo Litvínova, zaručující předkolo playoff, ztrácí oba celky deset bodů.

Vítězství Sparty se přitom nerodilo snadno. V zápase dvakrát prohrávala a i když se ve třetí části dostala brankou Petra Tona do vedení, dokázala jej udržet jen minutu, neboť Kladno vrátil do hry Kalla.

EXKLUZIVNĚ Mladé Boleslavi hrozí vyloučení z extraligy
Také Boleslav se odvolala. Svaz má v evidenci nepořádek
Jihočeši přestříleli lídra, Plzeň už je před Spartou
Boleslav vrací úder. Má důkazy, že Šulc pochybil

Sparta ale dokázala o další tři minuty později jít opět do vedení, když se trefil Michal Broš a v zápětí přidal pátou branku Ton. Definitivní podobu výsledku pak dal Yorick Treille, jenž se trefil při powerplay hostí do prázdné brány.

Těsnou výhrou 2:3 v Karlových Varech si zajistil postup na třetí místo tabulky extraligy Liberec. Ten sice v utkání 28. kola nejvyšší české hokejové soutěže dvakrát prohrával, ale pokaždé dokázal na branku Energie odpovědět, když na gól Skuhravého v první části bleskurychle zareagoval Víšek, aby v druhé třetině znegoval branku Pecha Podkonický.

Ve druhé třetině začali Bílí Tygři Liberec stahovat dvoubrankový náskok domácích. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ve 32. minutě navíc Jaroslav Kudrna dokázal ztečovat přihrávku Nedvěda za záda Lukáše Sáblíka. Tato trefa se nakonec ukázala jako vítězná, byť Vary především v přesilovkách tlačily a v závěru dokonce zkoušely hru šest proti čtyřem.

Do čela soutěže se vrátil Třinec, který doma přehrál Pardubice hladce 3:0. Pro Oceláře to byla první výhra nad Východočechy po šesti porážkách v řadě a hodně se o ni zasloužil brankář Peter Hamerlík, jenž vychytal čtvrtý shutout v sezoně. Vítkovice, dosavadní lídr extraligy, přitom mohly na vítězství Třince odpovědět v zápase s Litvínovem, ovšem Chemici po delší době na svém hřišti znovu zabrali a porazili Steel 3:1.

Na šestou příčku tabulky si polepšil Zlín, kterému stačily k porážce Slavie rovněž tři branky. Sešívaní prohráli teprve třetí z posledních devíti zápasů.

Ve stíhací jízdě za odečtenými body pokračují "Indiáni" z Plzně, kteří vyhráli na ledě Českých Budějovic 2:3 na samostatné nájezdy.

Plzeň přitom ještě pět minut před koncem základní hrací doby prohrávala, jenže pak vzal otěže utkání do svých rukou Tomáš Vlasák, jenž nejprve tvrdou ranou srovnal na 2:2, a poté se jako jediný střelec prosadil při nájezdech.

Další potrestaný klub v kauze registrace Mladá Boleslav byla dnes konfrontována s dalšími administrativními problémy, které by mohly ohrozit její působení v extralize.

V zápase s Kometou Brno to ale dlouho vypadalo, že "Bruslaři" se organizačními problémy rozhodit nenechají. Ještě tři minuty před koncem zápasu s Kometou Brno vedli 2:1 a zdálo se, že míří za prvním vítězstvím od osudného vedriktu Stanislava Šulce, který jim odebral 22 bodů a šanci na playoff.. Jenže pak se prosadil hostující Radim Hruška a v samostatných nájezdech Kometě dva body vystřelil Marek Kvapil. Boleslav tak prohrála pošesté za sebou.

28. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 2:3 (1:1, 1:, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Kumstát (Skuhravý), 22. Pech (Mucha, D. Hruška) - 9. Víšek, 23. Podkonický, 33. Kudrna (Nedvěd, Trončinský). Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Jílek, Jindra. Vyloučení: 3:9, navíc Kudrna (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 2581.

Sestavy:

Karlovy Vary: Sáblík (33. Mensator) - Čutta, Kokko, Sloboda, Mucha, Dobroň, Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Dej - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Milan Procházka - Sailer, T. Klíma, Košťál. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

Liberec: Pinc - Čakajík, Moravec, Výtisk, Derner, Hunkes, Trončinský, Holub, Štich - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Sparta Praha - HC Vagnerplast Kladno 6:3 (1:2, 1:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 8. Luňák (Macholda), 34. Y. Treille (Jan Hanzlík), 46. Ton (Gulaši, Broš), 50. Broš (Y. Treille, Luňák), 55. Ton (Koreis), 60. Y. Treille (Vykoukal, Koreis) - 8. Bílek (L. Procházka), 11. Látal (Steiler, L. Procházka), 47. Kalla (Mrázek). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 3642.

Sestavy:

Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Jan Hanzlík, Philipp, Gulaši, Macholda, O´Brien - Kůrka, D. Výborný, Kafka - Ton, Koreis, Hromas - Smoleňák, Karpov, Bartánus - Y. Treille, Broš, Luňák. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

Kladno: Falter - Kameš, D. Růžička, L. Procházka, Toman, Šmach (4. Piskáček), Mrázek - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Látal, Stieler, Bělohlav - Eberle, Knotek, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

PSG Zlín - HC Slavia Praha 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Balaštík (Leška, Köhler), 33. Roman Vlach (F. Čech), 44. Roman Vlach (Holík) - 55. Krenželok (Sklenář, Benda). Rozhodčí: R. Polák, Trombík - Dřínovský, Poruba. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3804.

Sestavy:

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Holík, Roman Vlach, F. Čech - Kubiš, T. Sýkora, Sivák. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Benda, Žižka, Kuboš, Vašíček, Roth, Kolařík - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - Krenželok, T. Svoboda, Tomica - Sklenář, P. Jelínek, Doležal - Micka, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

HC Oceláři Třinec - HC Eaton Pardubice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. M. Růžička (Krajíček), 30. Polanský (Hrabal), 58. Polanský (V. Polák, Hrabal). Rozhodčí: Husička, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:2, navíc Buchtele a Kolář I (oba Pardubice) oba 10 minut. Bez využití. Diváci: 3106.

Sestavy:

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Hudec, Krajíček, Seman, Lojek, Richter, Zíb - D. Květoň, Polanský, V. Polák - Varaďa, Bonk, M. Růžička - Hrňa, Peterek, Adamský - McGregor, Orsava, Mičulka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Kolář II, Kočí, Jillson, Mezei - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovsk, Rákos - Špirko, Pineault, Somík - Zohorna, Kousal, Buchtele. Trenéři: Jandač a Hynek.

HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 2:3 po sam. náj. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Kolarz (Martynek), 54. Langhammer (Mertl, Podlešák) - 8. Jan Kovář (Vlasák), 55. Vlasák (Jan Kovář), rozhodující nájezd Vlasák. Rozhodčí: Blecha, Šír - Bryška, Jiří Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 4295.

Sestavy:

České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Jan Novák, Tůma - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Martynek - Mertl, Langhammer, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Plzeň: Přikryl - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Lammers, M. Heřman, Dvořák - Obdržálek, Pitule, Lev. Trenéři: Jelínek a Razým.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:3 po sam. náj. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Barney (Hay, Vrbata), 37. Boháč (Jindra, Hrdel) - 2. Huml, 58. R. Hruška (Bičánek, Kvapil), rozhodující nájezd Kvapil. Rozhodčí: Šindler, Smitka - Kis, R. Prchal. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 2810.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Mikuš, Hay, Macháček, Marušák, Jindra - Mikulík, Pabiška, Matějovský - Fabuš, Vrbata, Bahenský - Boháč, Hrdel, Barney - Nouza, Gajovský, Macho. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Bičánek, Zubíček, Mojžíš, Malec, od 41. navíc Kempný - Erat, Dopita, Hubáček - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jakub Svoboda, Brabenec, Huml - Švaňhal, Polodna. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.

HC Benzina Litvínov - HC Vítkovice Steel 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Jánský (Jenáček), 28. Jareš (V. Hübl), 35. Ručinský (Kubát) - 56. Húževka (Hlinka, Tomas). Rozhodčí: Lacina, Fraňo - Pouzar, Kalivoda. Vyloučení: 4:10, navíc Pohl (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2314.

Sestavy:

Litvínov: Franěk - Černošek, Gula, Jareš, L. Poživil, Kubát, Skuhrovec, Kousalík - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jánský, Kracík, Ručinský - Trávníček, Vopat, Černý - Jenáček, Hanzl, Majdan. Trenéři: Kučera a Reichel.

Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Huna, Burger, Klimek - Pohl, Húževka, Svačina - Szturc, J. Sýkora, Tomas - Šedivý, Strapáč, Káňa, od 41. min. navíc Hlinka. Trenéři: Trličík a Moták.