EXKLUZIVNĚ Boleslavi hrozí vyloučení z extraligy

Jaroslav  Šindelář Zdeněk John, Jaroslav Šindelář
5. 12. 2010 18:40
Mladá Boleslav údajně uvedla nepravdivé údaje v prohlášení o dluzích
Foto: ČTK

Praha - Mladá Boleslav sice ještě nevzdala boj proti odpočtu bodů, o které přišla po aféře se špatnými registracemi hráčů, ale už se na ní řítí mnohem horší problém.

Aktuálně.cz jako první přineslo informaci, že Mladá Boleslav podle důvěryhodného zdroje uváděla nepravdivé údaje v prohlášení o dluzích, které musí každý klub před začátkem sezóny odevzdat. Prohlášení je jednou z podmínek, aby klub mohl startovat v extralize, její vedení se tak brání tomu, aby v soutěži nastupovaly zadlužené kluby.

Kvůli novému objevu - svými dopady ještě horšímu než tzv. kontumační aféra - se sejde Mimořádná valná hromada Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, aby jednala možná až o vyloučení Bruslařského klubu z extraligy.

Je to jeden z možných trestů, které následují, pokud se potvrdí nesrovnalosti v dokumentech o finančních garancích, které Boleslav předložila na počátku sezóny.

Čtěte také:
Také Boleslav se odvolala. Svaz má v evidenci nepořádek
Plzeň se odvolala proti odpočtu, na Boleslav se čeká
Dva týdny po aféře: Plzeň trest nažhavil, ostatní tápou

"Mohu říci pouze jednu věc a to, že se objevila informace, která nám ukládá za povinnost svolat do čtrnácti dnů mimořádnou valnou hromadu APK, což se stalo," řekl ředitel extraligy Stanislav Šulc agentuře ČTK.

"Vyšly ve známost věci, které se týkají licenčního řádu," dodal.

Boleslav prý falšovala prohlášení o bezdlužnosti

Podle již zmíněného zdroje údajně Boleslav falšovala prohlášení, že nedluží peníze jiným subjektům (hráčům či klubům) Při kontrole už během sezony se ale ukázalo, že Boleslav zaplatila peníze, které podle prohlášení už měly být zaplacené před startem sezony.

S novou situací je obeznámeno všech 14 extraligových týmů, a Šulc ani jinou možnost než svolat mimořádnou valnou hromadu neměl. Bude se konat příští pondělí 13. prosince.

"Pro mě to je novinka, slyším o tom od vás poprvé. Všechny bankovní garance jsme dodali, navíc já si ani nedokážu představit, jakým způsobem bychom mohli být v rozehrané soutěži vyloučeni," řekl Aktuálně.cz v neděli odpoledne ředitel boleslavského klubu Michal Koliáš. "Rozhodně nepadá v úvahu, že bychom cokoliv zfalšovali," prohlásil generální manažer klubu Cyril Suk.

Před pár dny valná hromada APK musela rozhodovat o postupu v případě odpočtu bodů za špatné registrace hráčů. Také v této aféře hrála Boleslav jednu z hlavních rolí - přišla o téměř všechny body, které do té doby získala. 

Před dvěma týdny rozhodl Stanislav Šulc o tom, že kvůli nezaregistrování boleslavského obránce Jiřího Marušáka a útočníka Tomáše Divíška na ČSLH bylo týmu odečteno 22 bodů.  

Středočeši se tak v tabulce propadli na poslední místo za Plzeň a Kladno, tedy týmy, jimž za stejný prohřešek bylo odečteno 19, resp. šest bodů.

Boleslav chce poukázat na zmatek na svazu

Boleslav zatím nevzdala ani možnost, že zvrátí rozhodnutí v registrační aféře. V pátek při příležitosti svého odvolání proti verdiktu šéfa extraligy poukázala na nesrovnalosti v případě hostování útočníka Lukáše Handlovského v prvoligovém Ústí nad Labem.

Potvrzení o evidenci jeho hostování v Ústí do konce sezony totiž Boleslavští dostali dvakrát, přičemž jednou je změna zapsána k 5. listopadu a podruhé k 8. listopadu. Boleslav tak chce dokázat, že vina za neoprávněné starty neleží pouze na bedrech klubů.

"Když nám jeden den dorazilo potvrzení o zaregistrování, jak je možné, že ten systém dovolí panu řediteli, aby hráče o tři dny později zaevidoval znovu a k jinému datu," řekl právník Středočechů Jan Tůma.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy