Sparta nasázela Slavii 6 gólů, Treille přepral Vašíčka

Aleš Vávra Aleš Vávra
19. 8. 2011 22:40
European Trophy: Slavia-Sparta 2:6, Mannheim-Kometa 5:4

Praha - První výhru v letošním ročníku European Trophy zaznamenali hokejisté pražské Sparty. A hned to bylo v prestižním derby proti odvěkému rivalovi.

Sparta porazila Slavii na jejím ledě vysoko 6:2 a po porážkách se švédskými týmy HV 71, Djurgaardenem a Luleou konečně zabrala.

Dvěma góly a dvěma asistencemi se na jednoznačné výhře podílel útočník Petr Tenkrát. Jeho spoluhráč Petr Ton jednou skóroval a připsal si dvě přihrávky.

První derby sezony. Sparta jede pro body do Edenu
Kladno statečně válčilo s Ufou, rozhodl až Sušinskij

I když jde o přípravu, oba soupeři si v utkání nic nedarovali. Duel byl velmi nervózní a divákům nabídl již v první třetině jednu ostrou bitku. Sparťan Sacha Treille v ní udolal slávistického obra Josefa Vašíčka.

Jak se bude zápas vyvíjet naznačila již první minuta. Ve 38. sekundě se trefil Peter Jánský a poslal hosty do vedení.

V 19. minutě zvýšil Tenkrát a rozhodující údery Sparty přišly v úvodu druhé části. Během šestatřiceti vteřin skórovali Milam a Ton.

Takovou kanonádu neunesl slávistický gólman Miroslav Kopřiva a raději zamířil na střídačku.

Slavia poté dvakrát snížila, zdramatizovat zápas se jí ale nepodařilo. Spartu podržel brankář Martin Falter, který podal vynikající výkon.

Kometa podlehla v přestřelce Mannheimu

V dalším zápase mezinárodní soutěže nestačila Kometa Brno v Innsbrucku na německý Mannheim a prohrála 4:5. Připsala si tak druhou prohru v European Trophy.

Diváci čekali na gól třicet minut, poté se prosadil mannheimský Mitchell.

Ve třetí třetině se strhla nevídaná přestřelka. Mannhem nejprve vedl 2:0, Kometa ale vyrovnala i díky Pospíšilově gólu v oslabení.

Německý tým znovu rychle odskočil na 4:2, dvě minuty před koncem však snížil v přesilovce Bičánek.

V poslední minutě dal ovšem rozhodující branku Mauer, který překonal Trvaje z protiútoku. Erat dvanáct vteřin před koncem pouze kosmeticky upravil výsledek.

Hokejová European Trophy:

Slavia Praha - Sparta Praha 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. J. Doležal (P. Jelínek), 42. Šulc (Kuboš) - 1. Jánský (I. Rachůnek, Lapšanský), 19. Tenkrát (Ton), 21. Milam, 21. Ton (Tenkrát), 25. Tenkrát (Sersen, Milam), 57. Bližňák (Ton, Tenkrát). Rozhodčí: Hrubý, Smitka - Bádal, Bejček. Vyloučení: 12:14, navíc Vašíček - S. Treille oba 5 min. a do konce utkání, Kasík 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2280.

Slavia: Kopřiva (21. Slipčenko) - Kadlec, Šulc, Vašíček, Roth, Krejčík, Kuboš, Špelda - Sklenář, Svoboda, Kůrka - Poletín, P. Jelínek, Micka - Čermák, T. Hertl, Endál - T. Doležal, Žejdl, J. Doležal - Klhůfek.

Sparta: Falter - Milam, Sersen, Krstev, Jan Hanzlík, Philipp, Kasík, Husák - Jánský, Lapšanský, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - S. Treille, Foster, Y. Treille - Pacovský, Luňák, T. Rachůnek - Žálčík.

Mannheim - Kometa Brno 5:4
(0:0, 1:0, 4:4)
Branky a nahrávky: 30. Mitchell (Seidenberg, Sifers), 41. Mauer (Ullmann, Seidenberg), 48. MacDonald (Sifers), 52. Mitchell (Lee, Lehoux), 60. Mauer (Lehoux) - 44. Šenkeřík (Křivohlávek), 48. Pospíšil (Podkonický), 59. Bičánek (Hubáček), 60. Erat. Rozhodčí: Piechazcek, Zehetleitner - Buse, Velkoski. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2100.

Sestava Brna: Trvaj - Žižka, Švrček, Bičánek, Kempný, Malec, Valach, Šenkeřík, Koma - Pospíšil, Podkonický, Čermák - Hubáček, Holec, Erat - Jaroslav Svoboda, Koreis, Jakub Svoboda - Jankovič, Křivohlávek, Zohorna.