Kladno statečně válčilo s Ufou, rozhodl až Sušinskij

15. 8. 2011 21:49
Příprava: Kladno - Ufa 3:4
Ruslan Nurtdinov z Ufy (v zeleném) střílí branku pardubickému Jánu Lašákovi, bránit se ho snaží Jan Starý (vlevo). | Foto: Reuters

Kladno - Hokejisté Kladna prohráli v přípravném utkání se šampionem Kontinentální hokejové ligy, ruskou Ufou 3:4.

Nemají se však za co stydět. Kladenští předvedli statečný výkon a sedm minut před koncem nad velkým favoritem dokonce vedli.

Začátek probíhal podle papírových předpokladů. Grigorenko a Kozlov v úvodních devíti minutách dostali Ufu, za kterou nastoupili i dva Češi Miroslav Blaťák a Jakub Klepiš, do dvoubrankového vedení.

Popradský HC Lev bude na zápasy v KHL létat boeingem
Pražská Sparta v European Trophy prohrála i potřetí

Ve druhé třetině ale Stieler a Dragoun slepenými góly vyrovnali. Na začátku třetí části hry pak Dragoun svým druhým gólem výsledek otočil.

Poté se Ufa přece jen vzpamatovala a sedm minut před koncem Grigorenko svým druhým gólem vyrovnal. Rozhodnutí přišlo až 44 vteřin před koncem zápasu, kdy se trefil zkušený Maxim Sušinskij.

Přípravný hokejový zápas:

Kladno - Ufa 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)
Branky: 25. a 42. Dragoun, 23. Stieler - 3. a 53. Grigorenko, 9. Kozlov, 60. Sušinskij.