Šok na východ od nás. Slováci končí. Vyřadili je Němci

18. 5. 2010 18:31
Slovensko - Německo 1:2.
S Finskem Slovensko prohrálo, ale ani výhra by mu nezajistila postup. Musí s Německem získat aspoň dva body | Foto: Tomáš Kubánek

Kolín nad Rýnem - Slovenští hokejisté vypadli z dalších bojů na světovém šampionátu v Německu poté, co s domácím týmem prohráli 1:2. Stáli před zápasem v podobné pozici jako Češi: v utkání museli získat alespoň dva body, aby postoupili, ale tuto roli nezvládli.

Už po první třetině prohrávali 0:1, gól jim dal Alexander Barta. Navíc ve 14. minutě rozhodčí neuznali další německý gól kvůli postavení hráče v brankovišti. Němci měli převahu, vystřelili na brankáře Budaje devěkrát, o čtyři střely víc než Slováci na Endrase v protější bráně.

V druhé třetině dostali Slováci druhý gól. Hned první střelou na branku překonal Budaje Kreutzer. Ještě v prostřední části hry Slováci stačili snížit na 1:2 gólem z přesilovky.

Zápas Slováků s domácími byl přímým soubojem o postup do čtvrtfinále. Němci se nyní utkají s vítězem skupiny F (tedy se Švédskem, nebo Švýcarskem).

Trenér německého týmu Uwe Krupp sice řekl před zápasem, že považuje za favority soupeře, svěřence kanadského kouče Hanlona. Ale Německo hnala vpřed vyprodaná aréna v Kolíně nad Rýnem.

Čtěte více:

Slovákům nepomohl ani Miroslav Šatan, který nastoupil už v prohraném zápase s Finskem.