Sobotka s Furchem dovedli Omsk k výhře v Záhřebu

1. 12. 2016 22:10
Omsk výhrou na ledě Záhřebu naplno bodoval po dvou porážkách a upevnil si vedení v Černyševově divizi. Pavel Francouz v brance Čeljabinsku neudržel na ledě Jokeritu Helsinky naděje na druhé čisté konto za sebou.
Vladimír Sobotka.
Vladimír Sobotka. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Útočník Vladimír Sobotka dvěma asistencemi a brankář Dominik Furch 38 zákroky pomohli v Kontinentální lize hokejistům Omsku k výhře 4:1 na ledě Medveščaku Záhřeb. Sobotka připravil první dva góly zápasu přihrávkami zpoza branky už v úvodních sedmi minutách. Furch inkasoval až v závěru druhé třetiny a k jeho překonání přispěl asistencí i Jakub Krejčík. Omsk naplno bodoval po dvou porážkách a upevnil si vedení v Černyševově divizi.

Jediný gól v normální hrací době dostal také Pavel Francouz, který v brance Čeljabinsku dlouho držel na ledě Jokeritu Helsinky naděje na druhé čisté konto za sebou. V 51. minutě ale Ville Lajunen využil přesilovku ve vyrovnávací gól a 22 sekund před koncem prodloužení rozhodl zápas Rasmus Rissanen. Traktor prohrál po třech předchozích výhrách, tři vítězství za sebou má teď na kontě finský celek.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - CSKA Moskva 1:2, Vladivostok - Čerepovec 2:1, Kunlun Red Star - Petrohrad 3:5, Lada Togliatti - Spartak Moskva 3:1 (za hosty Radil 0+1), Kazaň - HK Soči 1:3, Nižněkamsk - Nižnij Novgorod 6:5 v prodl., Jokerit Helsinky - Čeljabinsk 2:1 v prodl., Záhřeb - Omsk 1:4 (Krejčík 0+1 - Sobotka 0+2).