Smolný střelec Ton bere vyřazení Komety v semifinále na sebe

ČTK ČTK
4. 4. 2015 8:00
Brněnský kanonýr Petr Ton v závěru zápasu s Litvínovem neproměnil své vyložené šance a Kometa nakonec v play off dohrála.
Petr Ton.
Petr Ton. | Foto: Lukáš Caha

Litvínov - Prolomit střelecké prokletí v semifinálové sérii hokejové extraligy mohl hned při několika obrovských šancích brněnský kanonýr Petr Ton, ale neuspěl a musí strávit s Kometou vyřazení s Litvínovem.

Odvrátit i druhý mečbol Severočechů mohl v nastavení, ale nadvakrát nepropasíroval puk za Martina Ručinského na brankové čáře a pak ze samostatného úniku přestřelil.

"Nebylo mi to souzený"

"Viděl jsem poloprázdnou bránu. Dal jsem do toho poprvé ránu, to bylo ještě zblokovaný a sotva to došlo. Podruhý člověk napálí odražený puk a Růča (Martin Ručinský) byl na brankový čáře a trefil jsem ho. Strašně to mrzí, člověk neskládá zbraně, měl jsem deset sekund nato ještě samostatný nájezd a o kousíček jsem přestřelil. Někde tam nahoře mi to nebylo celé tady to play off souzený," řekl novinářům Ton.

Proti Litvínovu se autor 386 branek v nejvyšší soutěži neprosadil a konečný stav série 1:4 na zápasy bral hodně na sebe. "Čtyři zápasy z pěti byly naprosto vyrovnané a v tu chvíli rozhodují jednotlivci. Litvínov je na své straně měl a Brno ne, spoléhali na mě a já jsem zklamal. V tu chvíli bere člověk tu porážku hodně na sebe. Čísla mluví za všechno, jsem nejhorší v plus/minus, nemám žádný bod, tak to je," podotkl Ton.

Rozhodl Ručinského řada

"Vyrovnaný zápas rozhodují maličkosti, kdy já to mám několikrát na holi a v tu chvíli to štěstíčko není. Není to tím, že bych to nějak odfláknul nebo udělal něco špatně. Ale člověk v těch šancích selhal. Je to jako když sedmnáctiletý kluk udělá chybu a dostaneme z toho gól. Jsem tady od toho, abych góly dával, a nesplnil jsem to," prohlásil čtyřicetiletý kladenský odchovanec.

Na straně Litvínova podle něj dominovala formace Jakub Petružálek, Robin Hanzl a Martin Ručinský. "Robina Hanzla jsem takhle ještě hrát neviděl. Celá ta lajna sérii asi rozhodla," prohlásil Ton.

Přestože se mu nedařilo, snažil se nepřízeň osudu prolomit. "Nebyl jsem frustrovaný. Mám tam šanci a jedu dál, měl jsem pak zase samostatný nájezd. Člověk chce pořád. Naučí se to. Věřil jsem si, že to prodloužení rozhodnu, ale bohužel to nevyšlo," uvedl Ton.

Pokračovat? Ton ještě neví

Svůj střelecký půst probíral se spoluhráči a se známými, ale důvod nenašel. "Byly to situace, že jindy bych dal osm gólů z deseti. Nevím, nemám k tomu co říct. Je to sport. Nejsem první ani poslední, kdo takovou sérii má. Ale mrzí mě to vůči klukům," řekl sklesle.

Cenil si toho, že byl v týmu s takovým odhodláním, jaké v kabině Komety cítil. "Bylo vidět, jak se bojovalo. Jak tím v kabině kluci žili a dávali si za příklad na obrat ze stavu 0:3 loňské Los Angeles. Strašně jsem tomu věřil a myslím, že jsme i tak nastoupili a věřili jsme, že to vrátíme zpátky do Brna na šestý zápas," podotkl Ton.

Zatím není dlouholetá opora Sparty rozhodnutá, zda bude v kariéře pokračovat. "Je to ještě čerstvý, jsem strašně vysátej a zklamanej. Nechci říkat nějaký rozhodnutí v emocích. Člověk uvidí někdy v červnu, tam se budu rozhodovat co a jak. Po fyzické a zdravotní stránce si člověk věk nepřipouští, ale na druhou stranu teprve uvidíme," dodal Ton.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Soud uzavřel korupční kauzu Vidkun, rozsudek vynese v červenci

Olomoucký krajský soud v pondělí po posledních závěrečných řečech uzavřel korupční kauzu Vidkun. Rozsudek soud vyhlásí 16. července, řekl soudce Martin Lýsek. Proces, ve kterém čelí obžalobě z korupčního jednání dva někdejší vysoce postavení policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj, vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý a bývalý hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), trval půldruhého roku. Podle žalobce se jejich vina postavená především na řadě hodin odposlechů prokázala, všichni obžalovaní naopak vinu popřeli a žádají zproštění.

Původně chtěl soud vyhlásit rozsudek na konci června, vzhledem k dlouhým závěrečným řečem nakonec zvolil termín 16. července, uvedl soudce. Bývalý hejtman Rozbořil se omluvil, nebude přítomen.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

ČEZ rozeslal bezpečnostní dotazník třem zájemcům o Dukovany, Čína a Rusko mezi nimi nejsou

Firma Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ v pondělí rozeslala dopis a zahájila bezpečnostní posouzení třech zájemců o stavbu nového jaderného bloku v dukovanské elektrárně. Oslovena byla francouzská společnost EdF, americký Westinghouse a jihokorejská společnost KHNP. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle předpokladů tak bezpečnostní dotazník neobdržela ruská společnost Rosatom a čínská společnost CGN, které se česká vláda rozhodla do chystaného tendru nepozvat.

Mluvčí uvedl, že všechny relevantní informace k bezpečnostním otázkám předloží uchazeči ČEZ do konce letošního listopadu a vláda poté rozhodne, kteří zájemci budou přizváni do tendru. Termín je až po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Cílem bezpečnostního posouzení je podle Kříže zhodnotit všechny potenciální dodavatele a získat informace potřebné pro zajištění bezpečnostních zájmů. Jde především o vyjasnění vlastnické struktury, dodavatelského řetězce, vazeb dotčených subjektů se státem, problémy s realizací projektů, obvinění a jiné problémy v projektech jaderných zdrojů, transfer technologií a know-how a další, řekl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Měsíc před startem OH v Tokiu mají Češi jistých 77 míst

Měsíc před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 77 účastnických míst. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Další zprávy