Slovan neměl brankáře. Myslel jsem, že je to vtip, řekl útočník, jenž oblékl výstroj

Sport Sport
26. 2. 2019 7:40
Bratislavský Slovan se postaral o další bizarní situaci v KHL. V soutěži, která by ráda konkurovala zámořské NHL, měl na střídačce místo náhradního brankáře ve výstroji útočníka, který ještě nikdy v životě nechytal...
Jakub Štěpánek nemohl hájit branku Slovanu kvůli trestu za inzultaci rozhodčího
Jakub Štěpánek nemohl hájit branku Slovanu kvůli trestu za inzultaci rozhodčího | Foto: ČTK

Slovenský klub, suverénně nejhorší v celé soutěži, měl už dávno před koncem základní části jistotu, že nepostoupí do play off. A tak z kádru uvolnil brankářskou jedničku Marka Čiliaka do brněnské Komety.

Jenže jeho český náhradník Jakub Štěpánek vyfasoval trest za inzultaci rozhodčího, a tak utkání s Jokeritem Helsinky odchytal minulý týden osmnáctiletý Michal Vojvoda. Na střídačce mu kryl záda Američan Casey Bailey. Útočník, který měl na sobě brankářskou výstroj při zápase poprvé v životě.

Casey Bailey na střídačce v brankářské výstroji:

"Nejprve jsem souhlasil. Myslel jsem, že budu normálně hrát a v případě potřeby budu mít patnáct minut na převlečení do brankářského. Věřil jsem, že ta pravděpodobnost je malá, i když klub pro jistotu nechal vyrobit i brankářský dres s mým jménem a číslem," vyprávěl Bailey v rozhovoru pro sport.sk.

Všechno však bylo jinak, než si naplánoval. "O hodinu později za mnou přišel trenér, že si mám obléct výstroj. Začal jsem se smát, protože jsem si myslel, že je to vtip. Nechtěl jsem uvěřit, že je to pravda," líčil sedmadvacetiletý forvard.

Jenže kouč nežertoval. "Řekl jsem mu, že to není to, na čem jsme se dohodli, a že chci být připravený do hry jako normální hráč do pole. A on mi odpověděl, že na to je pozdě, že jsem předtím souhlasil s tím, že budu náhradní brankář, klub už to nahlásil vedení soutěže a změnili pro tento zápas moji pozici na gólmana. Byl jsem z toho zklamaný, ale udělal jsem to pro mužstvo," doplnil Bailey.

Hokejista, který má na kontě i třináct startů v NHL za Toronto a Ottawu, přitom nikdy nechytal. "Jen jako malý kluk, když jsme hráli s kamarády hokejbal. Měl jsem na sobě výstroj, ale bez bruslí, jen v teniskách. V brankářském jsem to zkoušel i na ledě, ale fakt jen párkrát," prozradil své veškeré gólmanské zkušenosti.

Osmnáctiletý Vojvoda inkasoval v Helsinkách sedm gólů včetně trefy přes celé kluziště a za jiných okolností by duel takřka určitě nedochytal. Útočníka Baileyho přesto kouč raději do branky neposlal.

Gól Jokeritu přes celé hřiště:

"Kdybych musel chytat, mohl to být ještě zajímavější příběh," smál se rodák z Aljašky. "Jsem rád, že se to nestalo a náš brankář dochytal zápas zdravý. Pro mě bylo hrozně frustrující, že jsem nemohl zasáhnout do hry a jen seděl na střídačce a sledoval spoluhráče. Už to nikdy nechci zažít," zakončil Bailey, jenž si v 45 zápasech základní části připsal jediný gól.

 

Právě se děje

před 18 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy