Slovan neměl brankáře. Myslel jsem, že je to vtip, řekl útočník, jenž oblékl výstroj

Sport Sport
26. 2. 2019 7:40
Bratislavský Slovan se postaral o další bizarní situaci v KHL. V soutěži, která by ráda konkurovala zámořské NHL, měl na střídačce místo náhradního brankáře ve výstroji útočníka, který ještě nikdy v životě nechytal...
Jakub Štěpánek nemohl hájit branku Slovanu kvůli trestu za inzultaci rozhodčího
Jakub Štěpánek nemohl hájit branku Slovanu kvůli trestu za inzultaci rozhodčího | Foto: ČTK

Slovenský klub, suverénně nejhorší v celé soutěži, měl už dávno před koncem základní části jistotu, že nepostoupí do play off. A tak z kádru uvolnil brankářskou jedničku Marka Čiliaka do brněnské Komety.

Jenže jeho český náhradník Jakub Štěpánek vyfasoval trest za inzultaci rozhodčího, a tak utkání s Jokeritem Helsinky odchytal minulý týden osmnáctiletý Michal Vojvoda. Na střídačce mu kryl záda Američan Casey Bailey. Útočník, který měl na sobě brankářskou výstroj při zápase poprvé v životě.

Casey Bailey na střídačce v brankářské výstroji:

"Nejprve jsem souhlasil. Myslel jsem, že budu normálně hrát a v případě potřeby budu mít patnáct minut na převlečení do brankářského. Věřil jsem, že ta pravděpodobnost je malá, i když klub pro jistotu nechal vyrobit i brankářský dres s mým jménem a číslem," vyprávěl Bailey v rozhovoru pro sport.sk.

Všechno však bylo jinak, než si naplánoval. "O hodinu později za mnou přišel trenér, že si mám obléct výstroj. Začal jsem se smát, protože jsem si myslel, že je to vtip. Nechtěl jsem uvěřit, že je to pravda," líčil sedmadvacetiletý forvard.

Jenže kouč nežertoval. "Řekl jsem mu, že to není to, na čem jsme se dohodli, a že chci být připravený do hry jako normální hráč do pole. A on mi odpověděl, že na to je pozdě, že jsem předtím souhlasil s tím, že budu náhradní brankář, klub už to nahlásil vedení soutěže a změnili pro tento zápas moji pozici na gólmana. Byl jsem z toho zklamaný, ale udělal jsem to pro mužstvo," doplnil Bailey.

Hokejista, který má na kontě i třináct startů v NHL za Toronto a Ottawu, přitom nikdy nechytal. "Jen jako malý kluk, když jsme hráli s kamarády hokejbal. Měl jsem na sobě výstroj, ale bez bruslí, jen v teniskách. V brankářském jsem to zkoušel i na ledě, ale fakt jen párkrát," prozradil své veškeré gólmanské zkušenosti.

Osmnáctiletý Vojvoda inkasoval v Helsinkách sedm gólů včetně trefy přes celé kluziště a za jiných okolností by duel takřka určitě nedochytal. Útočníka Baileyho přesto kouč raději do branky neposlal.

Gól Jokeritu přes celé hřiště:

"Kdybych musel chytat, mohl to být ještě zajímavější příběh," smál se rodák z Aljašky. "Jsem rád, že se to nestalo a náš brankář dochytal zápas zdravý. Pro mě bylo hrozně frustrující, že jsem nemohl zasáhnout do hry a jen seděl na střídačce a sledoval spoluhráče. Už to nikdy nechci zažít," zakončil Bailey, jenž si v 45 zápasech základní části připsal jediný gól.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Majetkovému úřadu se ani napotřetí nepodařilo prodat Palác Broadway v Praze

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se ani na třetí pokus nepodařilo v elektronické dražbě prodat pražský Palác Broadway. V aukci s vyvolávací cenou 1,05 miliardy korun nikdo nepřihodil ani minimální příhoz 200 tisíc korun. Ve středu to sdělila mluvčí úřadu Michaela Tesařová. Úřad se funkcionalistickou budovu, kde sídlí Divadlo Broadway, již neúspěšně pokusil prodat letos v březnu a loni v září.

Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého se nachází mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná a pochází ze 30. let 20. století. Stejně jako v předchozích dvou aukcích složil požadovanou kauci 20 milionů korun jeden zájemce, následně se ale dražby, která skončila dnes v poledne, nezúčastnil.

Majetkový úřad nyní nabídne prodej paláce za vyvolávací cenu stávajícímu nájemci, kterým je Divadlo Broadway a jeho majitel Oldřich Lichtenberg. Přednostní právo vyplývá ze smlouvy, kterou úřad převzal v roce 2016 od tehdejší SŽDC, dnes Správy železnic. 

Lichtenberg po březnové aukci řekl, že palác koupit chtít nebude kvůli zmíněné smlouvě, kterou je palác zatížen a kvůli níž by ještě několik desítek let majiteli nevydělával. To je podle něj také důvod, proč se palác v dražbě opakovaně nedaří prodat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy