Jakub Šafránek Jakub Šafránek
26. 12. 2010 21:20
Slavia - Karlovy Vary 3:2, Zlín - Litvínov 7:2
Ještě před koncem druhé třetiny snížil Jaroslav Bednář na 4:5 pro Slavii.
Ještě před koncem druhé třetiny snížil Jaroslav Bednář na 4:5 pro Slavii. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů si proti Karlovým Varům připsala hokejová Slavia, která po bídné první polovině sezony začíná stoupat tabulkou hokejové extraligy.

O vítězství Pražanů 3:2 v neděli svým góly rozhodli Miroslav Třetina, Jakub Sklenář a Michal Poletín, jež ukázali, že umí zaskočit za zraněného Vladimíra Růžičku mladšího. Ve třetí části sice ještě snížil v přesilovce David Hruška a na rozdíl jediné branky upravil Václav Skuhravý, který doslova protlačil puk za Kopřivova záda, ovšem vyrovnat již Energetici i přes závěrečný tlak nestihli.

Slávisté se díky vítězství posunuli právě před svého dnešního soupeře, který je ve vleklé krizi. Z posledních deseti utkání totiž vyhrál jen dvě.

Plzeň posiluje. Ze Znojma přicházejí Haman s Pláškem
Vítkovice zdolaly Plzeň a vedou, Slavia rozdrtila Tygry

V posledních zápasech se příliš nedaří ani Litvínovu, který prohrál ve Zlíně vysoko 2:7. I tak jde ale o jisté "zlepšení", neboť v úvodu sezony zde Chemici dostali dokonce deset branek.

O tvrdou porážku Severočechů se mimo jiných postarali dvěma góly Jaroslav Balaštík a Tomáš Sýkora, který si zároveň připsal i jednu přihrávku. Rozhodující pro výsledek přitom byla první část, v níž Berani vsítili pět branek.

Plzeň otočila zápas s šampionem

Své naděje na playoff se stále nevzdává Plzeň, která kvůli kauze s registračními kartami přišla o devatenáct bodů. V neděli totiž vyhrála 1:2 v prodloužení v Pardubicích a na desáté místo Litvínova ztrácí devět bodů.

V Pardubicích přitom "Indiáni" dlouho prohrávali gólem Barteka ze 36. minuty, ovšem dvě minuty před koncem se prosadil střelou pod břevno znovuobjevený kanonýr Radek Duda a v prodloužení ranou k tyči zápas otočil nejproduktivnější muž extraligy Tomáš Vlasák.

Stejně jako Plzeň zachraňoval zápas v poslední desetiminutovce Třinec, který v utkání s Českým Budějovicemi prohrával od 35. minuty 2:3. V 51. minutě ale srovnala nová posila Zagrapan a v samostatných nájezdech o vítězství Ocelářů rozhodl Bryan McGregor.

Třinec zůstává v tabulce na druhém místě, z deváté příčky se nepohnuly ani Budějovice.

Skvělý obrat Vítkovic na Kladně

Obrat hodný lídra extraligy předvedli Vítkovice, které po třech slepených gólech v polovině zápasu prohrávaly na Kladně 0:3.

Ve třetí třetině totiž Steel utkání třemi brankami srovnal a v 62. minutě se navíc trefil po parádní kombinaci Pavel Trnka, jenž potvrdil dva body pro vedoucí celek soutěže. Kladno zůstává předposlední.

O podobný obrat jako Vítkovice se pokušela na vlastním ledě Kometa Brno, jež prohrávala s Libercem i díky dvěma brankám Petra Nedvěda již 1:4. Zaplněné Rondo ale dohnalo domácí jen ke snížení na rozdíl jedné branky a vůbec se domácím nepovedla ani závěrečná powerplay.

Kometa prohrála počtvrté za sebou a klesla již na šestou příčku tabulky, naopak Bílí tygři se bodově dotáhli na třetí Zlín.

Sparta, která odjela do Švýcarska na Spengler Cup, své utkání s Mladou Boleslaví předehrála již v říjnu, kdy v Boleslavi vyhrála 0:2.

33. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. Třetina (T. Svoboda, Micka), 9. Sklenář (Micka, Poletín), 24. Poletín (Micka) - 47. D. Hruška (Kumstát, Gřegořek), 59. Skuhravý (Košťál) Rozhodčí: Turčan, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8, navíc M. Kopřiva a Vašíček (oba Slavia) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3286.

Sestavy:

Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík, Barák - Pospíšil, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Žejdl, P. Jelínek, Doležal - Micka, Poletín, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

Karlovy Vary: Mensator - Čutta, Kokko, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - D. Hruška, Dej, Zatovič - Skladaný, Melenovský, Sailer - Cyganov, T. Klíma, Kuběna. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

PSG Zlín - HC Benzina Litvínov 7:2 (5:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Grof (Kubiš, T. Sýkora), 8. Linhart (Leška, F. Čech), 11. Rachůnek (Galvas, Důras), 15. Balaštík (Linhart), 16. T. Sýkora (Kubiš, Švrček), 23. T. Sýkora (Grof), 46. Balaštík (Leška, Linhart) - 13. Švarný, 51. Jenáček (Černošek, V. Hübl). Rozhodčí: Trombík, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 4813.

Sestavy:

Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka, Bořuta, Míka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - J. Ondráček, Roman Vlach, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Litvínov: Franěk (11. J. Hübl) - Černošek, Kubát, Jareš, Gula, Skuhrovec, Švarný, Hora - Jánský, Kracík, Jenáček - Ručinský, V. Hübl, Lukeš - Kubinčák, Vopat, Trávníček - Bojer, Rindoš, Maxa. Trenéři: Reichel a Kučera.

HC Oceláři Třinec - HC Mountfield České Budějovice 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Bonk (Varaďa, McGregor), 23. Lojek (Hudec, M. Růžička), 51. Zagrapan (Seman, M. Růžička), rozhodující sam. nájezd McGregor - 19. Vydarený (Novák, Pletka), 34. Červený (Mikeska), 35. Pletka (Martynek, Vydarený). Rozhodčí: Husička, Blecha - Charvát, Bejček. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. Diváci: 3521.

Sestavy:

Třinec: Hamerlík - Krajíček, Seman, Zíb, Hrabal, Lojek, Hudec, Richter, Vágner - Kohn, Zagrapan, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, V. Polák - Varaďa, Bonk, McGregor - Adamský, Polanský, Hrňa. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc, Ptáček, Kolarz, Novák, Vydarený, Tůma - Šimánek, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Podlešák, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

HC Eaton Pardubice - HC Plzeň 1929 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Bartek (Jillson) - 58. Duda (Straka, Benák), 62. Vlasák (Jan Kovář, Modrý). Rozhodčí: Hodek, Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:11, navíc Duda (Plzeň) 10 min. Bez využití. Diváci: 10.055.

Sestavy:

Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Kolář II, Mezei, Jillson - Kolář I, Kousal, Starý - Bartek, Zohorna, Somík - Radil, Rákos, Buchtele - Pineault, Semorád, Nahodil. Trenéři: Jandač a Hynek.

Plzeň: Hanuljak - Benák, Jiří Hanzlík, Modrý, Dresler, Frolo, Slaney - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Stránský, Straka, Duda - Plášek, Haman, Lev - Lammers, Dvořák, M. Heřman. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

HC Vagnerplast Kladno - HC Vítkovice Steel 3:4 v prodl. (0:0, 3:0, 0:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Bělohlav (S. Treille, Kameš), 32. Bicek (L. Procházka), 34. Kotrla (Eberle) - 44. Klimek (Vrána), 52. Szturc (Ujčík, Burger), 55. Klimek (Pohl, Voráček), 62. Trnka (Burger). Rozhodčí: Hradil, Homola - Prchal, Kis. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 2090.

Sestavy:

Kladno: Falter - Kameš, Drtina, D. Růžička, Toman, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Látal, Valský, Bělohlav - Eberle, Knotek, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

Vítkovice: Málek - Punčochář, Rehák, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček - Huna, Burger, Szturc - J. Sýkora, Svačina, Húževka - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Tomas, Strapáč. Trenéři: Trličík a Moták.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Veselý (Bičánek, Stehlík), 39. Bičánek (Kvapil, Veselý), 50. Stehlík - 12. Vak (M. Hořava), 14. Nedvěd (Kudrna, Dušek), 21. Dušek (Kudrna), 35. Nedvěd (Víšek). Rozhodčí: Minář, Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváci: 7200.

Sestavy:

Kometa Brno: Hovi (35. Trvaj) - Houdek, Stehlík, Bičánek, Kempný, Mojžíš, Malec, Protivný - Erat, Brabenec, Dlouhý - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jakub Svoboda, Huml, Jaroslav Svoboda - Švaňhal, R. Procházka, Polodna. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.

Liberec: Pinc - Hunkes, Čakajík, Moravec, Výtisk, Trončinský, Derner, Pavlů, Štich - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Ondřej, Plodek, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.