Slavia i Budějovice vyhrály venku. Postup mají na dosah

Red Spo
10. 3. 2008 20:24
Třinec - Slavia 0:1, Kladno - Mountfield 1:3
Souboj Slavie s Třincem poznamenaly časté výpady vůči rozhodčím. Na ledě dominovali slávisté a také třineclký brankář Martin Vojtek, jenž patřil k nejlepším Slezanům v sérii. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté Slavie i Českých Budějovic vyhráli ve čtvrtfinále play off ve druhých zápasech na ledě soupeře, zvýšili vedení v sériích na 3:1 a dělí je jediné vítězství od postupu.

Budějovický Mountfield po nedělní porážce v nervozním utkání tentokrát vyhrál v Kladně 3:1. Slavii pomohl k hubené výhře 1:0 v Třinci gól v oslabení v poslední vteřině první třetiny.

V budějovickém týmu nahradil v neděli zraněného Kuchejdu Hřejbejk. Zápas na kladenském stadionu začal opatrně, hosté v jeho úvodu promarnili téměř dvě minuty dvojnásobné přesilovky, ale nakonec se po čtvrt hodině hry dostali i počtvrté v sérii do vedení zásluhou Milana Tomana.

Minuta po minutě: Budějovice vyhrály v Kladně

Budějovičtí se mohli prosadit už dříve. Při přesilovce Kladna chyboval Patera na útočné modré, na bránu jel sám Frolo, ale neprostřelil brankáře Kopřivu.

Pak už se ale skóre pohnulo. Toman se prosadil až před bránu do střelecké pozice a přesně se trefil do růžku nad Kopřivovu lapačku.

V polovině zápasu pak byly k vidění stoprocentní šance na obou stranách. Nejdříve nebezpečně pálil od modré budějovický Gřegořek. Na druhé straně měl blízko ke gólu Horna a vzápětí ze samostatného nájezdu neuspěl Sailer.

V závěru druhého dějství držela při přesilovce Paterova formace dvě minuty oslabeného soupeře pod tlakem. V největší šanci Kladna hledal Turek puk u své tyčky, ale to už ho měl na modré na holi Hájek a po jeho střele zvonila tyč.

Jenže před odchodem do kabin se radovali znovu Budějovičtí. Po další Sailerově stoprocentní šanci nakonec do prázdné brány protlačil puk Kamil Brabenec.

Osm minut před koncem zápasu vedli hosté už o tři góly. Puk dostal na modrou k Tomanovi, který skrz pásmo nahrál před prázdnou bránu Michalu Hudcovi, jenž upravil na 3:0.

Jistou naději domácím fanouškům dal záhy Pavel Patera. Trončinského střelu Turek ještě vyrazil, ale zkušený veterán následně o Turkův beton skóroval. Více už ale domácí nestihli.

Slavii spasil gól v oslabení

Zápas Slavie v Třinci začal svižně. V první minutě ujel David Moravec hostujícím bekům, najížděl se Štefankou na osamoceného Svobodu, jenže druhý jmenovaný se netrefil.

HC SLavia Praha oslavují čtvrtý gól v síti Třince.
HC SLavia Praha oslavují čtvrtý gól v síti Třince. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Minuta po minutě: Slavia vyhrála v Třinci

Vzápětí se Bednář po úprku ve středním pásmu ocitl v samostatném nájezdu, Vojtek ho ale vychytal, o dorážku se ještě pokoušel Tomica, ale taktéž neuspěl.

První gól nakonec padl až v poslední vteřině první třetiny a ukázal se být rozhodujícím.

Slávista David Hruška v oslabení převzal puk od velmi pasivně hrajícího Tomíka, Hruškův pokus ještě Vojtek pokryl, ale dojíždějící Michal Sup využil toho, že nikdo z třineckých už nehrál a pohodlně dorazil puk za bezvládně ležícího Vojtka.

Ve druhé třetině hosté hru nadále kontrolovali. Třinci se nedařilo zejména v přesilovkách, jedinou větší šanci domácích neproměnil Tomík.

Změnu výsledku nepřineslo ani třetí dějství. Necelé dvě minuty před koncem jeden ze slávistů tečoval puk za mantinel v obranném pásmu, ale rozhodčí už nevylučoval, což domácí příznivce značně pobouřilo.

HC GEUS OKNA Kladno - HC Mountfield 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
55. Patera  - 15. Toman , 39. Brabenec, 52. Hudec.
Kladno: Kopřiva (Cikánek) - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Trončinský, Růžička, Pavlů, Šmach - Diviš, Patera, Procházka, Nedvěd, Gardoň, Kuchler, Horna, Kalla, Bělohlav, Rudovský, Čurilla, Tomajko, Frolík
Mountfield: Turek (Chábera) - Gřegořek, Toman, Vydarený, Novák, Mucha, Frolo - Brabenec, Mertl, Hudec, Sailer, Šimánek, Veselý, Vak, Kotrla, Hübl, Květoň, Gulaš, Hřebejk, Sičák, Mikulík

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
20. Sup
Slavia: Svoboda (Neruda) - Žižka, Kadlec, Vašíček, Novák, Drtina, Sloboda, Kolařík - Sup, Tomica, Beránek, Klepiš, Bednář, Růžička, Vondrka, Holec, Hruška, Rataj, Micka, Doležal, Borovanský
Třinec: Vojtek (Čechmánek) - Kundrátek, Sekeráš, Seman, Malec, Andersons, Pácal, Výborný - Hrňa, Tomík, Štefanka, Moravec, Barinka, Peterek, Steber, Korhoň, Polanský, Skořepa, Pavelek, Kolusz