Slavia hraje fotbal, ale vede ligu. Stačí dva góly na zápas

Adam Sušovský Adam Sušovský
26. 9. 2013 11:00
Deset vstřelených branek, třináct bodů. Hokejová Slavia zvládá zápasy takticky výborně, trenér Růžička ale spokojený zatím není.
Až nebude Slavia trefovat tolik tyček, dá za zápas i tři góly, myslí si trenér Vladimír Růžička.
Až nebude Slavia trefovat tolik tyček, dá za zápas i tři góly, myslí si trenér Vladimír Růžička. | Foto: CPA

Praha - Tohle se v hokeji jen tak nevidí. Extraligu po pěti kolech vede Slavia jen s deseti vstřelenými brankami. I to jí stačilo k zisku třinácti bodů, jenže trenér Vladimír Růžička ani tak s takticky skvělými výkony na začátku soutěže zatím spokojený není. 

"Pořád mi připadá, že jsme v přípravě hráli lépe," říká Růžička sebekriticky. 

Sám zároveň ale zdůrazňuje, že nejen Slavia má na začátku soutěže problémy se střílením branek. To se má s přibývajícími porcemi zápasů podle něj v celé soutěži změnit.

Vy ale musíte být s úvodem do soutěže nadmíru spokojení. Všech pět zápasů jste vyhráli, vedete ligu...
Já vím, ale říkal jsem několikrát, že tyhle zápasy jsme mohli klidně i prohrát. Jsou to zápasy o gól, všechna mužstva mají na začátku ligy hodně síly, takže je to hodně vyrovnané. Když se podíváte na tabulku, tak jsme moc gólu nedali. Ale to i ostatní týmy. 

Čím si to vysvětlujete?
Kromě Sparty, která jich má asi dvacet, nikdo moc góly nedává. Všichni se soustředí na obrannou hru a každý ví, že potřebuje urvat každý bod. Ono se to teprve rozjede, až bude zápasů víc. 

Když se tak dívám na tabulku, tak to skoro vypadá, že nehrajete hokej ale fotbal...
Je to o bránění a musíte hrát taky podle toho, jaké máte mužstvo. Jen Sparta má průměr asi čtyři góly na zápas, jinak střílí málo gólů všechny týmy. Ono se to ale s počtem zápasů protrhne. My máme ve Slavii dobrého gólmana a super obranu.

Říkáte, že hrajete špatně, není to skromné?
My jsme rádi za ty body, protože se to ze spoda pak blbě dotahuje. Ale víte co, my jsme ty naše zápasy viděli a nejsme moc spokojení. I hráči ví, že to není ono. Furt se mi zdá, že jsme v přípravě hráli lépe.

Trenéři vašich soupeřů ale tvrdí, že hrajete skvěle.
Máme výborného brankáře a myslím si, že máme silnou obranu. Další věc je, že nám v útoku odešel Alinč a Hertl a přišel jen Bednář, který tady navíc loni už hrál. To mužstvo je dlouho pohromadě a ví, co od nás může očekávat. A my to víme od něj.

Jde z tedy vůbec z vašeho útoku vyždímat víc?
No vidím tam největší nedostatky a chtěli bychom to hodně zlepšit.

Hledáte nějakou posilu, se kterou góly přijdou?
Ne. My budeme hrát s tím, co máme.

Jak teda vyřešíte ty góly?
No my góly nedáváme, ale na tyčky budeme asi první v lize. My jsme každý zápas trefili asi čtyři tyčky, ale na ty se nehraje. Když se to posune, tak nám to možná někdy od tyčky spadne do brány. Takže nedáme góly dva, ale možná tři.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Policisté obvinili matku novorozence nalezeného v Praze 5 z vraždy

Kriminalisté obvinili z vraždy matku novorozence,o jehož nálezu v Praze 5 informovala policie ve středu. Žena se k činu přiznala, policie pro ni navrhne vazbu. Policisté to uvedli na twitteru.

"Pitva prokázala, že se chlapeček narodil živý. Kriminalisté zmiňovanou ženu obvinili z trestného činu vražda a dnes podají podnět na její vzetí do vazby. Obviněná se k činu přiznala," napsala policie.

O nálezu mrtvého novorozence v Husových sadech informovala policie ve středu večer. Policisté kvůli případu uzavřeli ulici Na Popelce na pomezí Košíř a Smíchova, která sousedí s přírodním parkem Košíře-Motol. Ženu kriminalisté dohledali o den později. Za vraždu dítěte hrozí podle trestního zákoníku odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Německo, Francie, Belgie a Kanada oznámily první případy opičích neštovic

Po zjištění výskytu opičích neštovic v několika evropských zemích z tohoto týdne potvrdilo první případy této vzácné nemoci také Německo, Francie, Belgie a Kanada. Austrálie má podezření na nákazu u muže, který se vrátil z cesty do Evropy. Opičí neštovice jsou vzácné virové onemocnění, jehož projevy jsou podobné lidským neštovicím, avšak obvykle s mírnějšími projevy.

První dva výskyty oznámila Belgie. Nákaza se objevila u dvou lidí z různých měst, kteří se však v poslední době zúčastnili téhož večírku na blíže neurčeném místě. Oba mají mírný průběh onemocnění. Virolog Steven Van Gucht z belgické agentury pro veřejné zdraví Sciensano agentuře Reuters řekl, že očekává další nárůst případů, Belgie však podle něj zvládne dostat virus pod kontrolu.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Ruská společnost Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska

Ruská plynárenská společnost Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska. Oznámila to v pátek finská společnost Gasum, která je státním velkoobchodem s plynem. O přerušení vývozu ji v pátek informoval Gazprom, uvedla agentura Reuters.

Vláda Finska, které je neutrální zemí a má s Ruskem dlouhou hranici, ve středu schválila vstup země do Severoatlantické aliance. Učinila tak poté, co Rusko 24. února vojensky napadlo Ukrajinu, která také není členem NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy