12. 3. 2008 20:33
České Budějovice - Kladno 1:0. Slavia - Třinec 3:2pp
České Budějovice nadále plní roli favorita
České Budějovice nadále plní roli favorita | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

České Budějovice - Hokejisté Českých Budějovic se ve středu stali třetím semifinalistou letošního play off, když porazili na svém ledě Kladno 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil ve čtyřiadvacáté minutě Michal Hudec.

Vítěz základní části potvrzoval od úvodních minut roli favorita a z jeho herního projevu bylo zřejmé, že už nemá o prodloužení dosavadní série zájem.

Jihočeský celek mohl navíc mohl navázat na sérii rychlých branek, které na domácím ledě v letošním play off Kladnu vstřelil, ovšem Brabence ve třetí minutě vychytal brankář Kopřiva.

Čtyřiadvacetiletý gólman později dostál svým předzápasovým slovům, ve kterých sliboval,  že chce sérii vrátit zpět do Kladna. Postupně proti němu neuspěli ani Sailer s Gulašem, přičemž po další střele Nováka mu pomohlo břevno.

Co se však domácím nepovedlo v první třetině, to se vydařilo na začátku druhé části. Ve čtyřiadvacáté minutě zachytil Hudec rozehrávku Frola a po následující individuální akci vstřelil jediný gól zápasu.

Kladenští se sice snažili rychle odpovědět, ovšem mimo průniku Procházky si nic výrazného nepřipravili. Naopak to byli Jihočeši, kteří drželi pevně otěže zápasu a do konce prostředního dějství mohli svůj náskok ještě navýšit.

Vak, Hübl nebo Kotrla ale už ve svých šancích úspěšní nebyli.

V poslední třetině pak domácí polevili z dosavadního tempa a snažili se soustředit převážně na ubránění hubeného náskoku. Houževnaté Kladno vycítilo svou šanci a v poslední desetiminutovce se začalo tlačit před brankáře Turka.

Na toho však ale nevyzrála ani dvojice veteránů Bělohlav - Tomajko, a tak se po závěrečné siréně mohla budějovická Budvar Aréna začít radovat.

Slavii poslal do semifinále Klepiš

Z postupu do semifinále se mohou těšit také hokejisté pražské Slavie. Ti zdolali na svém ledě v prodloužení Třinec 3:2, když vítěznou branku vstřelil v 66. minutě Jakub Klepiš.

Svěřenci Vladimíra Růžičky však do utkání nevstoupili právě nejšťastněji a již v šesté minutě musel brankář Svoboda lovit puk ze své sítě poté, co ho pohotovou střelou překonal Polanský.

Tentýž hráč mohl v přesilovce o pár minut později náskok hostů zvýšit, ovšem při dalším pokusu orazítkoval jen břevno slávistické branky.

Navíc ta samá početní výhoda se třineckým ještě vymstila. Obrana ocelářů si totiž nepohlídala Davida Hrušku a ten v oslabení vyrovnal.

Sám Hruška mohl v první třetině ještě průběh zápasu otočit, ale při své následující šanci si vedl stejně jako jeho protihráč Polanský a trefil jen brankovou konstrukci.

Hosté přesto nadále pokračovali v sympatickém výkonu a v polovině zápasu se dostali opět do vedení. Po tvrdé ráně od modré čáry se radoval Martin Výborný.

Třinečtí však ani tentokrát nedokázali svůj náskok udržet. Na začátku třetího dějství totiž slávisté hráli další přesilovou hru, kterou zužitkoval přesnou střelou Růžička.

Utkání tak nakonec dospělo až do prodloužení, kde se po několika šancích na obou stranách dostal do samostatného úniku Jakub Klepiš a bekhendovým blafákem rozhodl.