Kuriózní finále. Šwiateková zlila děti šampaňským, Běloruska se ptala sudí na náladu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
19. 5. 2024 11:35
Tenisový svět se těšil na další epickou bitvu dvou nejlepších hráček současnosti. Nakonec to byla v sobotu jasná záležitost světové jedničky Polky Igy Šwiatekové, která Bělorusce Aryně Sabalenkové povolila jen pět uhraných gemů. Finále v Římě ale provázelo hned několik kuriózních momentů.
Iga Šwiateková
Iga Šwiateková | Foto: Reuters

Už proti sobě nastoupily dvanáctkrát, z toho pětkrát ve finále. Jejich poslední bitva o trofej v Madridu byla ukázkovým tenisovým dramatem, které rozhodl pro Šwiatekovou až tiebreak. Tentokrát si ale připsala Polka už devátou vzájemnou výhru po setech 6:2 a 6:3. 

V italské metropoli to byla zkrátka jasná záležitost a světová jednička si připsala druhý titul v řadě proti stejné soupeřce.

Zatímco v Madridu dokázala favorizované Polce v přestřelkách od základní čáry zdárně sekundovat, v Římě jako by si ani nevěděla rady.

Podtrhnul to i jeden legrační moment, kdy si postěžovala sudí za to, že ji příliš popohání.

"Hele, jakou máte dneska náladu? Že jste tak striktní, co se dodržování časového limitu týče…" rýpla si Sabalenková.

"Taková já jsem ale vždycky," ušklíbla se z umpiru rozhodčí Marija Čičaková z Chorvatska. 

Porážku ale nakonec vzala sportovně a při závěrečném proslovu dokonce zavtipkovala. "Igo, doufám, že to dotáhneš do finále Roland Garros a tam tě dostanu," pohrozila Polce v nadsázce prstem.

Šwiatekové se hozená rukavice líbila. "Zbožňuju naše zápasy, vždycky ze mě děláš lepší a lepší hráčku. A s tím finále Roland Garros… no, uvidíme," pokrčila rameny.  

Při ceremoniálu si ale polská dvaadvacetiletá rodačka z Varšavy utrhla i ostudu. V euforii to přehnala s oslavami a šampaňským postříkala i zástup dětí, který čekal s tenisovými balóny na podpis.

Šwiateková si ale záhy uvědomila svou chybu a na dálku se začala omlouvat. Dokonce si pak i vyžádala mikrofon.

"Omlouvám se, děti, do 18 let nepijte alkohol," vzkázala jim.

Možná i proto pak obletělo svět video, jak Šwiateková téměř další hodinu obcházela celý stadion a podepisovala se každému, kdo natahoval ruku s fixou. 

 

Právě se děje

Další zprávy