Šindel: Debakl? Hráči ze zámoří nevěděli, co mají dělat

Sport Sport, Red Spo, ČTK
27. 12. 2009 10:30
Šindel chce na debakl od Švédů rychle zapomenout
Foto: Reuters

Regina - Hodně rychle zapomenout budou muset čeští junioři na ostudný výprask 1:10 od Švédů, pokud chtějí na hokejovém šampionátu v Kanadě útočit na medaili, jak si předsevzali.

Výběr kouče Jaromíra Šindela byl v sobotu Seveřanům vyrovnaným soupeřem jen úvodních pár minut, poté se zápas změnil v exhibici obhájců stříbra.

"K tomu se snad ani nedá nic říct, bohužel. Ten výsledek je krutý. Ale my jsme si o něj řekli sami. Po těch dvou přátelských utkáních s Amerikou a Kanadou jsme měli trošku jiné vidiny, než jak to dopadlo," řekl Šindel po nečekaně vysoké porážce.

Čtěte také: Ostuda na MS juniorů: Švédsko naložilo Česku deset gólů

Zápas však viděl očima realisty. "Švédské mužstvo je velice silné, je to favorit turnaje. My jsme s nimi hráli od počátku rovnocennou partii, měli jsme v úvodu víc šancí než oni. Bohužel po našich chybách v obraně nás trestali, všechno jim vycházelo. Dovolili si neuvěřitelné věci a potom už to z jejich strany byla exhibice," prohlásil Šindel.

"Hráčům dělalo problém prolínání obrany a útoku soupeře"

Na soupisce Čechů figurovalo hned devět krajánků ze zámoří. Ti se s evropským stylem hokeje setkali poprvé a bylo to znát. Jediným úspěšným střelcem tak byl Jan Káňa z prvoligové Třebíče.

"Máme hodně hráčů, kteří hrají v Kanadě. Ti se tu poprvé setkali s hokejem, který hrají Švédové. Prolínání útočných a obranných formací jim dělalo problémy. A to byl kámen úrazu," vypozoroval Šindel hlavní chybu.

Oporou českého týmu měl být zlínský gólman Jakub Sedláček. Jenže už na konci první části se nechal vystřídat. Čtyřikrát inkasoval, těžko mu však někdo mohl branky v jeho síti vyčítat.

"Rozhodl se sám, nechal jsem to na něm. On musí vědět, kdy to má, nebo nemá smysl," dodal Šindel.

Hráčům nebylo po nepovedeném vstupu do turnaje do řeči. Výjimkou nebyl ani kapitán týmu Michal Jordán, který nastupuje v kanadské Ontario Hockey League. V prvním obranném páru se sice snažil se slávistou Vladimírem Rothem odrážet útoky soupeře, příliš se to však nedařilo.

Čtěte dále: Čeští mladíci chtějí na MS uspět. Roth: Parta je skvělá

"Hlavní chybou bylo, že jsme nechytili jejich nástup. Prohráli jsme první třetinu 0:4. Narostla jim křídla a potom to už bylo těžké," uvedl Jordán.

"Švédové si dovolili víc než za stavu 1:0"

Za stavu 4:0 pro Švédy už bylo prakticky rozhodnuto. Seveřané si pak zápas doslova užívali.

Foto: Reuters

"Měli velké sebevědomí, dovolili si věci, které by jinak za stavu 1:0 neudělali. Určitě byl také rozdíl ve hře v našem obranném pásmu. Nepokrývali jsme dobře hráče a oni si to dávali až do prázdné," konstatoval Jordán.

"Naopak nás Švédové velmi dobře pokrývali a vytvořili jsme si jen málo šancí," dodal.

Po úvodních dvaceti minutách na turnaji tak nebylo v české kabině hráčům zrovna do smíchu. Přesto stále doufali v obrat. "Kdybychom nevěřili, tak už na ten led nevyjedeme. Burcovali jsme se a doufali, že také ty čtyři góly za jednu třetinu můžeme dát. Dali je ale oni," pokrčil rameny Jordán.

Čtěte dále: Mladí hokejisté na Kanadu nestačili

Napravit reputaci si mohou svěřenci kouče Jaromíra Šindela hned v noci z neděle na pondělí. Od půlnoci se utkají o body s Finskem.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku stojí, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova zastavila provoz na dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta je přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra.

Nehoda na 56 kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

před 1 hodinou

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 1 hodinou

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy