Ostuda na MS juniorů: Švédsko naložilo Česku deset gólů

ČTK, Red Spo
26. 12. 2009 22:32
Kanada dala Lotyšsku dokonce 16 gólů
Foto: Reuters

Regina - Čeští reprezentanti prohráli v zahajovacím utkání MS hráčů do 20 let se Švédy v kanadské Regině vysoko 1:10.

Obhájci stříbra rozhodli o svém vítězství již v první třetině, kterou vyhráli 4:0. Jediný úspěch svěřenců Jaromíra Šindela zaznamenal ve 26. minutě Jan Káňa.

V brance vystřídal Jakuba Sedláčka po čtvrtém gólu Pavel Francouz. Další utkání čeká český tým o půlnoci z neděle na pondělí, kdy se v důležitém souboji pro vývoj v základní skupině B utkají s Finy.

Čtěte také: Mladí hokejisté na Kanadu nestačili

Seveřané začali lépe od samého úvodu, v němž musel po šanci Tedenbyho vytáhnout pohotový zákrok brankář Sedláček.

Odpovědí českých mladíků byla na konci šesté minuty velká příležitost Knotka, jenž však tváří v tvář gólmanovi Markströmovi neuspěl. O chvilku později se však již radovali Švédové z vedoucího gólu, když Sedláček nestačil na blafák Peterssona.

Šindelovi svěřenci mohli rychle odpovědět, když musel na trestnou lavici jako první v utkání Krüger, ale větší šance měli až v 15. minutě při hře pět na pět, když z dobré pozice mířil nad Káňa a po něm se před branku protáhl výtečně Vincour, ale vylámal si zuby na Markströmovi.

Závěr prvního dějství pak zcela opanovali Švédové. Jen pár vteřin poté, co přežili horké chvilky před svým brankovištěm, zvýšil na dvoubrankový rozdíl zcela zapomenutý Rodin.

Foto: Reuters

O dvě minuty později přidal další zásah Tedenby a za dalších 100 vteřin zvýšil osamocený Lander. To už bylo moc na gólmana Sedláčka, který přepustil místo v brance Francouzovi.

Když v polovině 23. minuty připojil pátý gól do české sítě Svensson-Pääjärvi, který poslal Kubalíka z trestné lavice po pouhých 19 vteřinách, bylo jasné, že první body na šampionátu si připíší favorizovaní Švédové.

Nic na tom nemohl změnit ani čestný úspěch z hole Káni z 26. minuty, který padl po precizní přesilovkové souhře. Již 21 sekund nato odpověděl Klingberg. V závěru třetiny mohl snížit Knotek, ale nedal.

Velký debakl se začal naplňovat hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky. Do skončení 43. minuty se totiž trefili ještě Erixon s Landerem a český výběr byl zralý na vhození pověstného ručníku do ringu.

Švédové se i nadále bavili hokejem a svého soupeře nakonec potupili "desítkou", kterou završili Silfverberg a Larsson.

Výsledky - skupina B (Regina):

Česká republika - Švédsko 1:10 (0:4, 1:2, 0:4)

Branky: 26. Káňa (Knotek, Vincour) - 8. Petersson (Erixon, Svensson-Pääjärvi), 16. Rodin (Ekman Larsson), 18. Tedenby (Krüger, Rundblad), 20. Lander (Petersson, Svensson-Pääjärvi), 23. Svensson-Pääjärvi (Erixon, Petersson), 26. Klingberg (Lundberg), 41. Erixon (Svensson-Pääjärvi), 43. Lander (Rodin), 52. Silfverberg (Rodin), 55. Larsson (Svensson-Pääjärvi, Johansson). Rozhodčí: Baluška (SR), Zalaski - Jobson, Traub (všichni Kan.). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:3.

Česká republika: Sedláček (20. Francouz) - Roth, Jordán, Gudas, Kempný, Voráček, Jeřábek - Nestrašil, Kousal, Novotný - Káňa, Knotek, Vincour - Horák, Kubalík, Kovář - Doležal, Hlinka. Trenéři: Jaromír Šindel a Zdeněk Moták.

Švédsko: Markström - Erixon, Rundblad, Ekman Larsson, Larsson, Kilström, Ekholm, Andersson - Johansson, Petersson, Svensson-Pääjärvi - Tedenby, Josefson, Krüger - Silfverberg, Lander, Rodin - Rasmussen, Klingberg, Lundberg - Brodin.

Rusko - Rakousko 6:2 (4:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Truněv (Chochrjakov, Petrov), 15. Čudinov (Petrov, Pivcakin), 19. Kuzněcov (Orlov, Timkin), 20. Tarasenko (Orlov), 27. Kuzněcov (Kuljomin), 52. Petrov (Čudinov) - 12. Komarek (Wolf, Scholz), 31. Hartl (Maier). Rozhodčí: Burchell (Kan.), Kaval - Carnathan (oba USA), Tvrdoň (SR). Vyloučení: 7:12. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4990.

Skupina A (Saskatoon):

Lotyšsko - Kanada 0:16 (0:5, 0:6, 0:5)

Branky a nahrávky: 1. Bourque (Ellis, Cormier), 5. Kadri (Pietrangelo, Hall, 7. Bourque (Schenn), 12. Adam (Della-Rovere), 18. Cormier (Hamonic, Bourque), 25. Eberle (McMillan, Pietrangelo), 30. Hamonic (Pietrangelo), 31. Kadri (Hall), 39. Kozun (Bourque, Schenn), 40. Eberle (Pietrangelo), 40. Henrique (Bourque), 42. Cormier (Kozun), 45. McMillan (Kozun, Adam), 50. Kozun (Bourque, Cormier), 59. Bourque (Kozun), 60. Adam (Caron, Della-Rovere). Rozhodčí: Johansson, Lärking - Tillerkvist-Jonsson (všichni Švéd.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 8:2, navíc Kadri (Kanada) 10 min. Využití: 0:6. Diváci: 12.469.

Slovensko - USA 3:7 (2:1, 1:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Gašparovič (Illo), 6. Bakoš (Illo, Marinčin), 34. Pánik (Šiška, Viedenský) - 10. Carlson (Stepan), 23. Morin, 26. Amigo (Carlson, Warsofsky), 27. Donovan (Kreider, Fowler), 34. Kristo (Stepan, Amigo), 41. Schroeder (Palmieri), 47. Amigo (Kristo). Rozhodčí: Olenin, Ravodin - Šikhanov (všichni Rus.), Lederer (ČR). Vyloučení: 8:5, navíc Johnson (USA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 11.318.

 

Právě se děje

Další zprávy