Šéf O2 areny v Praze: Čekáme na manuál o KHL

Zdeněk John
13. 3. 2012 12:24
Poprad, Slavia, nebo Sparta? Hledá se náplň pro halu
Na zápasy Slavie chodily letos do arény podprůměrné čtyři tisíce diváků. Kolik by přišlo na KHL?
Na zápasy Slavie chodily letos do arény podprůměrné čtyři tisíce diváků. Kolik by přišlo na KHL? | Foto: Eduard Erban

Praha - Máme velký zájem o to, aby se v O2 areně hrála KHL, řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz šéf firmy Bestsport, provozovatele zmíněné hokejové haly, Richard Benýšek. Na to, aby mohl ohlásit vstup ruské ligy, je však příliš brzy.

"Jsem detailně informován o všech jednáních, která se kolem toho vedou, a musím říct, že zatím to jsou jen diplomatické, zdvořilostní rozhovory," uvedl Benýšek.

Prezident KHL Alexej Medveděv zdvihl vlnu zájmu o příchod ruské ligy do Prahy v pondělí, kdy v odpovědi na otázky novinářů deníku Sovětskij sport připustil, že Poprad vede jednání o tom, hrát v Praze právě v O2 areně.

Čtěte také:

"S Popradem zatím nijak oficiálně nejednáme," reagoval však Benýšek.

Režim KHL je specifický

Předseda představenstva Bestsportu, který čeká na schválení reorganizačního plánu poté, co spolu se Sazkou firma padla v minulém roce do insolvence, je přesvědčen, že O2 arena může nabídnout KHL výborné podmínky.

"Víme, že režim KHL je specifický, ještě neznáme všechny detailní podmínky, nemáme v ruce manuál na pořádání zápasů KHL, ale určitě bychom dokázali splnit vše nutné pro tuto soutěž," je přesvědčen Benýšek.

V O2 areně hraje své zápasy Slavia Praha, která nyní halu opustila a zápasy play-out pořádá ve svém domovském Edenu.

"Slavia má u nás smlouvu do roku 2024, a pokud vím, má i enormní zájem tu být, počítáme s ní normálně do další sezony," řekl Benýšek. Kolize zápasů extraligy a KHL se neobává. "Technicky je to možné řešit, ale jak říkám, ještě neznáme detailní podmínky, které by KHL měla."

A co Sparta? Zatím tajné

Podle informací, které má Aktuálně.cz k dispozici, Bestsport i příští majitelé O2 areny (investiční skupiny PPF a KKCG) vyjednávají také s dalším pražským klubem, Spartou, aby své zápasy přesunula do arény. Je jisté, že letošní play-off dohraje Sparta v Holešovicích, ale příští rok či spíše roky jsou otevřené. "Bez komentáře," odmítl se bavit o jednáních se Spartou Benýšek.

Jako nejpravděpodobnější kombinace týmů pro příští rok, které by měly arénu zaplnit, se tedy zatím jeví Slavia a možná bývalý Poprad.

"Nechci říkat žádný závazný termín, do kterého musíme vědět, zda tu nějaký tým z KHL chce v příští sezoně hrát. Opakuji, máme o tuto soutěž velký zájem a uvidíme, až se dozvíme detailní podmínky," zopakoval Benýšek.

 

Právě se děje

Další zprávy