Salák vychytal Novosibirsku výhru a posun do čela divize

27. 1. 2015 16:56
Sibir doma zvítězil nad Vladivostokem 2:1 a na prvním místě tabulky má náskok dvou bodů před Avangardem Omsk.
Alexander Salák
Alexander Salák | Foto: Roman Kučera

Moskva - Alexander Salák pomohl hokejistům Novosibirsku do čela Černyševovy divize Kontinentální ligy. Sibir doma zvítězil nad Vladivostokem 2:1 a na prvním místě tabulky má náskok dvou bodů před Avangardem Omsk. Český reprezentační gólman zneškodnil 29 střel hostujícího mužstva.

Všechny branky padly až v závěrečné třetině. Domácí tým se dostal do dvougólového vedení, v 55. minutě přišel Salák o třetí čisté konto v sezoně po tečované střele krajana Jana Koláře. Český brankář nastoupil za Novosibirsk počtrnácté po prosincovém přestupu z Petrohradu a vychytal jedenáctou výhru.

Kontinentální hokejová liga:

Novokuzněck - Chabarovsk 2:4, Novosibirsk - Vladivostok 2:1.

Italský expremiér Berlusconi oznámil, že nebude kandidovat na prezidenta

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi se rozhodl nekandidovat na italského prezidenta. Informoval o tom v sobotu v prohlášení. Podle agentury Reuters tím odpadla překážka v jednáních před parlamentním hlasováním, které začne 24. ledna.

Za favorita voleb je považován současný premiér a bývalý šéf Evropské centrální banky Mario Draghi. Vzhledem k obavám, že by jeho odchod z čela kabinetu mohl vyvolat předčasné volby však podle Reuters stále není jasné, zda jej podpoří široká škála stran, které stojí za jeho koalicí.

Berlusconi řekl, že chce, aby Draghi setrval v čele vlády až do přirozeného konce mandátu, tedy do roku 2023.

"Rozhodl jsem se udělat další krok na cestě k národní odpovědnosti a požádal jsem ty, kteří to navrhli, aby neuvedli mé jméno v nominaci na prezidenta republiky," uvedl Berlusconi.

Sevilla proti Vigu zachránila remízu a v La Lize ztrácí tři body na Real

Fotbalisté Sevilly ve 22. kole španělské ligy doma s Vigem dotáhli dvoubrankovou poločasovou ztrátu a remizovali 2:2. Z druhého místa neúplné tabulky ztrácí tři body na vedoucí Real Madrid, který má k dobru nedělní zápas s Elche.

Celtě se v Seville povedl závěr prvního poločasu a během tří minut se trefili Cervi a Aspas. Domácím po změně stran zachránili bod náhradníci. Nejprve v 71. minutě snížil Gómez a chvíli nato vyrovnal Torres. Andaluský tým protáhl ligovou šňůru bez porážky na osm utkání, ale dvakrát po sobě jen remizoval.