Salák vychytal hned na úvod play off KHL nulu

Aktualizováno 7. 3. 2014 20:37
Český reprezentační brankář Alexander Salák udržel v prvním osmifinálovém utkání play off Kontinentální hokejové ligy čisté konto.
Alexander Salák.
Alexander Salák. | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Český reprezentační brankář Alexander Salák udržel v prvním osmifinálovém utkání play off Kontinentální hokejové ligy čisté konto a pomohl Petrohradu k domácímu vítězství 1:0 nad CSKA Moskva. Účastník letošního olympijského turnaje zastavil 43 střel hostujícího týmu a byl vyhlášen nejlepším hráčem SKA.

Zápas rozhodl gól, který v 50. minutě vstřelil po akci z pravého křídla Andrej Sigarjov. Petrohradští hokejisté přitom zdaleka nebyli v útoku tak aktivní jako jejich soupeř, na branku CSKA vyslali jen 26 střel.

Vítězně do play off vstoupil také obhájce Gagarinova poháru Dynamo Moskva, i když se s Jaroslavlí doma dlouho trápil. Hosté vyhráli první třetinu 2:0 a dvoubrankový náskok si udržovali až do 50. minuty. Pak ale Dynamo rychle vyrovnalo a v druhé minutě prodloužení mu zajistil první bod v sérii Maxim Karpov.

Doněck zvítězil nad Dinamem Riga 5:2. Domácí se v druhé třetině dostali do vedení gólem na 2:1 ve vlastním oslabení, přihrál na něj český útočník Lukáš Kašpar.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 1. zápasy:

Dynamo Moskva - Jaroslavl 3:2 v prodl., Petrohrad - CSKA Moskva 1:0 (čisté konto Salák), Doněck - Dinamo Riga 5:2 (za domácí Kašpar 0+1).