Přijel, viděl, rozhodl. Debutový gól Schleisse srazil Slavii

FOTO Zápas jediného gólu aneb Jak Plzeň vyplenila Slavii
Domácí útočník Lukáš Krenželok (29) se přetahuje o puk, v marné snaze připravit plzeňského soupeře o jeho vlastnictví.
Fanoušci Plzně si do Prahy přivezli dobrou náladu, se kterou po zápase i odjeli.
Tvrdý souboj, při němž Petr Kadlec (7) zůstal "napíchnutý" na mantinel a Jan Kovář  spadl na zem.
Fanoušci Slavie dali celému stadionu najevo, komu patří jejich srdce.
Foto: CPA Eduard Erben
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
26. 3. 2013 5:00
Osmnáctiletý útočník Jan Schleiss vstřelil jediný gól v druhém semifinále Slavie s Plzní, díky nemuž Západočeši srovnali stav série na 1:1.

Praha - Osmnáctiletý útočník Jan Schleiss asi příliš nečekal, že by na něj plzeňský trenér Milan Razým sázel během play off. Zatím měl za áčko odehráno devět zápasů a v kolonce gólů nulu.

Šance na jubilejní desátý přišla po nedělním zranění Václava Pletky a talentovaný hokejista ji pořádně chytil za pačesy.

Ve 4. minutě vstřelil úvodní, a jak se později ukázalo, i vítěznou branku druhého semifinále se Slavií. ´Indiáni´ tak před přesunem série na západ Čech srovnali stav na 1:1.

"Je to nádherný pocit," zářil hrdina utkání Schleiss. "Byl to vítězný gól, ještě k tomu první a první start v semifinále za áčko. Je to sen každého malého kluka. Jsem rád, že to tak dopadlo a urvali jsme to."

Potřebovali střelce, tak to vzal na sebe

O své nominaci uslyšel od trenéra v neděli pozdě večer. "Jelikož Venca Pletka nemohl hrát, tak jsem se dozvěděl, že mám dojet. Ráno jsem přijel, dal si s klukama oběd a šel na to," popsal s úsměvem rychlý průběh šťastného dne.

Spoluhráči, kteří v úvodním duelu vyšli střelecky naprázdno, si při uvítání talentovaného mladíka neodpustili menší rýpnutí."Trochu mě hecovali, že potřebují někoho, kdo ten gól vstřelí," řekl Schleiss.

Puk si schoval

Překvapivě se to hned zkraje střetnutí povedlo, když Schleiss vyzrál na Dominika Furcha přetaženým forhendovým blafákem.

"Věděl jsem, že Kašpi (Kašpařík) na sebe natáhl druhého beka a já měl volno. Tak jsem to zkusil a ono to vyšlo," popsal rozhodující situaci Schleiss, jenž také přiznal, že si kotouč po gólu schoval na památku.

Plzeň mohla vyhrát vyšším rozdílem

Zatímco v úvodním zápase se Plzeňští docela trápili, z čehož nakonec rezultovala porážka 0:3, tentokrát to byli oni, kdo diktoval tempo. A kdyby hned v první třetině přidali další branky, nikdo se nemohl divit.

"Šli jsme do toho po hlavě, hodně jsme hecovali, nechybělo nasazení po celý zápas. Bylo to o něčem jiném," dodal spokojeně Schleiss.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy