Potvrzeno! Třinecké hvězdy bude krotit svérazný kouč Kýhos

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
Aktualizováno 9. 4. 2016 15:37
Konec spekulacím. Hokejisty Třince přebírá jako hlavní kouč Vladimír Kýhos. S vedením Ocelářů se exhradecký trenér dohodl na dvouleté smlouvě. Roli asistenta bude plnit René Mucha. Na lavičce tak zřejmě skončí Jiří Dopita.
Vladimír Kýhos
Vladimír Kýhos | Foto: ČTK

Třinec – Konec spekulacím. Hokejisty Třince přebírá jako hlavní kouč Vladimír Kýhos. S vedením Ocelářů se exhradecký trenér dohodl na dvouleté smlouvě. Roli asistenta bude plnit René Mucha. Otazník však visí nad pokračováním Jiřího Dopity.

Podle informací Aktuálně.cz s ním představitelé klubu nadále jednají. Jeho setrvání u mužstva v roli asistenta, či poradce tak stále není vyloučeno.

V nejbližších hodinách se bude vedení loňského vicemistra společně s trenéry zabývat hráčským kádrem a také tréninkovým plánem před sezónou 2016/2017, informoval o tom mluvčí klubu Tomáš Želazko.

Informaci o jednání s Kýhosem jako první přinesl dnešní deník Sport. Třinec se pokusil oslovit také trenéra hokejové reprezentace Vladimíra Vůjtka. Ten ale jeho nabídku odmítl. "Nechci trénovat na klubové úrovni, ani na chvíli jsem nad tím nepřemýšlel," řekl Vůjtek.

Kýhos neváhal ani minutu

Vladimír Kýhos doposud ve své trenérské kariéře vedl čtyři extraligové kluby. Nejúspěšnější však byl s brněnskou Kometou, se kterou vybojoval dvě medaile - stříbro a bronz. Loni v prosinci jej angažoval Hradec Králové, s nímž letos dokráčel do čtvrtfinále.

Po sezoně se tak nějak počítalo, že mu Mountfield prodlouží smlouvu. Jenže klub se k tomuto kroku neměl, a tak si Kýhos sjednal angažmá jinde. "Když mi došlo, že naše asi měsíc stará úmluva s Hradcem o mém pokračování neplatí, začal jsem se starat o to, abych neskončil bez práce. A dopadlo to takhle," sdělil iSport.cz Kýhos.

Oceláři po letošní zpackané sezoně potřebovali změnu. Nakonec sáhli po 59letém kouči. "Jsem potěšený a poctěný zájmem Třince. Je to jedna z nejlepších štací v našem hokeji. Kdyby ji dostal kdokoli jiný, neváhal by," připojil Kýhos.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy